نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

سیاست های مالیاتی اصلاح شود شرکت‌های بیشتری وارد بورس می‌شوند

0 145

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورت رفع برخی موانع مالیاتی و اصلاح سیاستها، بنگاههای تولیدی بیشتری وارد بازار سرمایه خواهند شد.

سعید زرندی افزود: از سال گذشته، اقداماتی را برای ترغیب بنگاه‌های صنعتی و معدنی برای ورود به بورس انجام داده‌ایم.

وی گفت: در این راستا برخی موانع و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی برای حضور در بازار سرمایه وجود دارد.

معاون طرح و برنامه توضیح داد: یکی از دغدغه‌های شرکت‌های تولیدی از ورود به بورس، بررسی صورت های مالی سال‌های گذشته آنها می‌باشد و این موضوع منجر به تردید یا عدم رغبت بنگاه‌ها برای ورود به بازار سرمایه می‌شود.

زرندی تأکید کرد: اگر سیاستها و مقررات مالیاتی کشور در این موضوع همراهی کند و پس از پذیرش شرکت ها در بورس، سازمان مالیاتی به صورت های مالی سال‌های گذشته آنهاورود نکند، شرکت‌های بیشتری علاقه مند به ورود به بورس خواهند بود.

وی همچنین گفت: لازمه حضور شرکت ها در بازار سرمایه، شفافیت مالی است و این موضوع باید مدنظر بنگاههای صنعتی باشد.

معاون طرح و برنامه تأکید کرد: استفاده از ابزارهای نوین برای تامین مالی بخش تولید، سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت است و لازمه تحقق آن تغییر نگاه هم در فعالان اقتصادی، صنعتی، معدنی است و هم در متولیان و دست اندرکاران بازار پول و بازار سرمایه.

وی گفت: در محورهای اصلی برنامه های وزارت صمت برای سال جهش تولید، بکارگیری ابزارهای نوین تامین مالی با هدف جذب نقدینگی سرگردان به سمت تولید را هدف گذاری کرده ایم.

معاون طرح و برنامه افزود: انتشار انواع اوراق، ایجاد صندوق های سرمایه گذاری خصوصی(pe)، صندوق جسورانه، تامین مالی جمعی، لیزینگ و تامین مالی زنجیره تامین از جمله این ابزارها برای تامین مالی بخش تولید خواهد بود که امیدواریم با همکاری بازارهای مالی و مدیران بنگاه ها محقق شود.

زرندی در پایان تصریح کرد: دفتر سرمایه‌گذاری و تأمین منابع مالی معاونت طرح و برنامه که در سال گذشته در ساختار وزارتخانه ایجاد شد، آمادگی مشاوره و هماهنگی برای شرکت‌های تولیدی جهت حضور در بازار سرمایه و استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی را دارد.

منبع شاتا نیوز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.