نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

تشکیل رسمی شورای آهن و فولاد، به زودی

0 183

رییس انجمن سنگ آهن ایران گفت: شورای آهن و فولاد در آینده نزدیک به صورت رسمی آغاز به کار خواهد کرد که گامی محکم برای رفع و رجوع مشکلات این حوزه ها و بخصوص ارائه طریق به دولت است.

«مهرداد اکبریان» امروز (دوشنبه)‌ در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن24 افزود: موضوع تشکیل شورای آهن و فولاد به سال ها پیش و در حقیقت به دوره نخست تشکیل انجمن سنگ آهن باز می گردد که آن زمان مطرح شد و در سال 97 در هیات مدیره انجمن سنگ آهن به تصویب رسید.
به گفته این مقام صنفی، در آن زمان انجمن سنگ آهن مجوز تشکیل این شورا را تصویب کرد و طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری وقت تشکیل این شورا را اعلام کردیم.
وی خاطرنشان‌کرد:‌ علاوه بر انجمن سنگ آهن، انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز باید در این شورا حضور داشته باشد تا بتواند وارد فاز عملیاتی و اجرایی شود.
اکبریان به جلسه دیروز این شورا اشاره کرد که در آن اعضای انجمن سنگ آهن میهمان انجمن تولیدکنندگان فولاد بودند و گفت: از سخنان و گفت‌وگوهای دو طرف در این جلسه مشخص بود که اگر این شورا در گذشته تشکیل می‌شد، می توانست بسیاری مسائل و مشکلات این حوزه را به صورت مستمر و دائمی حل و فصل کند و به‌ویژه زمانی که دولت نیازمند مشاوره است، با نظرات فنی و کارشناسی به ارائه طریق بپردازد.
وی تاکید کرد:‌ بخصوص اکنون که موضوع قیمت‌گذاری و نحوه عرضه مطرح شده، بهترین کاری که دولت می تواند انجام دهد این است که مسئولیت عرضه، تقاضا و قیمت‌گذاری‌ها را به تشکل‌ها واگذار کند و این، تنها یکی از وظایف شورای آهن و فولاد است.
رییس انجمن سنگ آهن ایران ادامه داد:‌ در این صورت شاید مسائلی نظیر اینکه ذوب آهنی ها حرف و مشکلات‌شان را در صدا و سیما مطرح می کنند را شاهد نباشیم، بلکه شرکت ها مشکلات‌شان را در وهله نخست به این شورا ارجاع دهند تا با کار فنی و کارشناسی و حتی به صورت ریش سفیدی مسائل را سر و سامان داد.
وی گفت:‌ جلسه دیروز در حقیقت، پیش جلسه تشکیل این شورا محسوب می شود و به زودی به صورت رسمی تشکیل آن را اعلام و مراتب را طی صورتجلسه‌ای به صورت کتبی به معاونت امور معدنی وزارتخانه و شخص سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.