نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

راه اندازی مجتمع فولاد مکران تا یک سال و نیم آینده

0 96

مجتمع فولاد مکران در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار بنا شده که در فاز نخست و دوم آن تولید آهن اسفنجی پیش بینی شده، دو واحد گندله سازی، یک واحد فولادسازی و یک واحد نورد سازی نیز در آن ساخته می شود. پیش بینی می شود این مجتمع تا یک سال و نیم آینده در اواخر سال 1400 به بهره برداری برسد.

به گزارش روز شنبه سایت تحلیلی- خبری معدن24،‌ این مجموعه شامل یک واحد تولید آهن اسفنجی با محصول بریکت گرم به ظرفیت ۱.۶ میلیون تنی خواهد بود .
در این مجموعه تولید همه حلقه های زنجیره فولاد از ماده خام معدنی تا محصول نهایی (که می‌تواند میلگرد یا ورق باشد) پیش بینی شده است.
با توجه به قرار گرفتن این سایت در کنار بندر چابهار، مواد اولیه مورد نیاز را می توان از خارج از کشور از کشورهایی همچون عمان یا از طریق راه آهن از داخل کشور تهیه کرد.
به گفته “پیمان طالبی” مدیر سایت شرکت فولاد مکران، این مجتمع در ۱۸ ماه آینده وارد مدار تولید خواهد شد که تا امروز حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی بیان داشت: در فاز نخست قرار است در این مجموعه گندله تبدیل به بریکت شده و صادر شود، اما در مراحل (فازهای) بعدی در حقیقت ماده اولیه برای سایر کارخانجات داخلی به منظور تبدیل شدن به محصولات نهایی مانند میلگرد و ورق تولید خواهیم کرد.
طالبی خاطرنشان کرد: با همکاری سهامداران داخلی یعنی هلدینگ سیستان و بلوچستان، بانک سپه، بانک ملت و دانشگاه آزاد اسلامی ۱۳۲ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در این پروژه انجام شده و ال. سی داخلی آن به میزان ۸۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی تامین شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.