نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

سبزپوشی لیدرها در روز فتح قله 2میلیونی

0 75

به گزارش سایت تحلیلی خبری معدن ۲۴، انتظار بالاخره به پایان رسید و دماسنج بازار در معاملات امروز موفق شد شاخص 2 میلیون واحدی را هم فتح کند. در روز فتح ابرکانال جدید، بزرگان بازار با رشد قیمتی و سبزپوشی نه تنها به رشد شاخص کل بورس کمک کردند، بلکه معاملات پرحجمی را نیز شاهد بودند.
در این میان گروه فلزات اساسی با دادوستد بیش از 762 میلیون سهمی، ارزش معاملات 2.2 هزار میلیارد تومانی را به خود اختصاص داد. در این میان سهم فولاد مبارکه در معاملات امروز به بیش از 413 میلیون سهم رسید که رقمی معادل 886 میلیارد تومان را به خود اختصاص داد. همچنین «فولاد» تاثیر مثبت 4356واحدی بر رشد شاخص کل ایجاد کرد و هر سهم نیز با نوسان مثبت 3.8 درصدی به کار خود پایان داد.
در این گروه فولاد کاوه جنوب کیش نیز در حالی از دیگر نمادهای مثبت بود که رشد قیمت 1.7 درصدی را تجربه کرد که اخبار مثبتی نیز از سوی این شرکت به بازار مخابره شد؛ بر این اساس بهره برداری از ریخته گری فاز ۲ شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با موفقیت انجام شد. با بهره برداری کامل از این خط، ظرفیت تولید شرکت به ۲.۴ میلیون تن شمس در سال ارتقاء یافته و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان شمش فولادی در کشور تبدیل شد.
مدیرعامل ملی مس ایران نیز امروز صحبت هایی در خصوص وضعیت عملکرد شرکت داشت؛ اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل «فملی» با بیان این‌که کل فروش شرکت ملی صنایع مس ایران تا پایان تیرماه سال 1399 به عدد 91 هزار و 620 میلیارد ریال رسیده است، گفت:‌ این میزان فروش، رشد 33.21 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. همچنین ارزش مجموع فروش کاتد در این بازه زمانی به بیش از 83 هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 100 درصدی را تجربه کرده است. این در حالی است که «فملی» در بازار امروز نوسان چندان چشمگیری را تجربه نکرد. هر چند در ابتدای معاملات هر سهم مزبور رشد قیمت مناسبی را شاهد بود ، اما در پایان تنها رشد قیمت 0.4درصدی را ثبت کرد.
رصد معاملات معدنی ها
گروه معدنی نیز از دیگر صنایع مثبت در بازار امروز بود. در این گروه تنها نماد باما با نوسان منفی به کار خود پایان داد و مابقی نمادها رشد قیمت را تجربه کردند.
در این گروه دوقلوهای سنگ آهنی نیز عملکرد مناسبی را در بازار امروز تجربه کردند و تاثیر قابل توجهی نیز در رشد شاخص کل بورس داشتند. به طوریکه چادرملو و گل گهر در مجموع حدود 3هزار واحد تاثیر مثبت بر نماگر اصلی بازار سهام داشتند. توسعه معادن و فلزات افزایش نرخ 4.6 درصدی را تجربه کرد که با معاملات بیش از 231میلیارد تومانی ، بیشترین ارزش معالات گروه را به خود اختصاص داد. توسعه معادن روی‌ ایران نیز با ثبت نوسان مثبت 5درصدی، در صدر رشد قیمت های گروه معدنی قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.