نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

مدیر هلدینگ معادن شرکت احیا سپاهان مطرح کرد:

نیاز به صادرات حداقل ۲۰ درصدی کنسانتره سازان برای تداوم فعالیت اقتصادی

0 213

 

“هادی گلزار” امروز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن ۲۴ افزود: با شرایط کنونی کنسانتره سازان حتما به سمت غیر اقتصادی شدن فعالیتهایشان پیش می روند و در این راه، شرایط اداری نیز بر بار مشکلات افزوده است.
به گفته وی، اکنون هزینه ها به صورت دلاری بالا می رود، اما قیمت‌گذاری ها هنوز مشخص نشده است.
گلزار بیان داشت: قیمت گذاری ریالی و اجازه ندادن برای صادرات کنسانتره و سنگ آهن، این صنایع را از بین خواهد برد و این موضوع به ویژه برای معادن کوچک و متوسط صدق می کنند، زیرا وضعیت معادن دولتی مشخص است.
مدیر هلدینگ معادن شرکت احیا سپاهان ادامه داد: معادن کوچک و متوسط به ویژه وقتی دست بخش خصوصی و به صورت سهامداری باشد، زیر نظر سهامدار و زیر فشار سود هستند و در شرایط فعلی سودآوری آنچنانی نخواهند داشت.
به گفته وی، در این شرایط حداقل باید سهمیه بندی برای صادرات اجازه داده شود تا شرکت ها بتوانند ۲۰ تا ۳۰ درصد محصولات شان را صادر کنند و تداوم فعالیت اقتصادی داشته باشند.
گلزار یادآور شد: مواد اولیه، تجهیزات و به ویژه ماشین آلات مورد نیاز این صنعت که ۸۰ درصد آن سنگین بوده باید از خارج کشور بویژه کشورهای اروپایی تهیه شود که نیازمند ارز است.
وی مجددا تاکید کرد: برای تحقق این مهم، شرکت های کنسانتره سازی نیازمند صادرات ۲۵ تا ۳۰ درصد محصولات خود هستند و علاوه بر آن باید تمامی عوارض وارداتی آنها برداشته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.