نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

عضو هیات مدیره انجمن نورد کاران فولادی ایران تاکید کرد:

ساماندهی زنجیره فولاد با حمایت دولت و مجلس

0 99

با حمایت دولت و مجلس بزودی بازار فولاد ساماندهی میشود و خوشبختانه با روشنگری تصمیم گیران کشور در خصوص وضعیت واحد های نوردکار بزودی مواد اولیه به وفور و با قیمت مناسب در بورس کالا عرضه خواهد شد.

به گفته مصطفی عبدالهی توافق وزارت صمت با انجمن های مرتبط در حوزه فولاد در خصوص قیمت گذاری دستوری نبوده بلکه موضوع تاکید بر افزایش عرضه مواد اولیه در بورس کالا و حل مشکل نورد کاران بوده و شایعاتی در خصوص در قیمت گذاری دستوری مطرح شده که موضوعیتی نداشته و تنها برای ایجاد جو منفی در بازار فولاد است.

عضو هیات مدیره انجمن نورد کاران فولادی ایران اظهار داشت: خوشبختانه طی جلسات متعددی که با وزارت صمت و همچنین اعضای کمیسیون صنعت مجلس شورای اسلامی برگزار شده مقرر شد تا طرحی از سوی تصمیم گیران مصوب شود که واحد های پایین دستی نظیر نورد کاران دیگر بلرای تامین مواد اولیه از طریق بورس کالا مشکلی نداشته باشند .

وی همچنین تصریح کرد: با افزایش حجم عرضه شمش و در ادامه محصولات فولادی به زودی شاهد کاهش قیمت فولاد در بورس و بازار هستیم و این موضوعی است که باعث مقاومت فولاد سازان در برابر تصمیم ها شده تا جایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت را متهم به قیمت گذاری دستوری میکنند اما در طرح وزارت خانه به هیچ عنوان قیمت گذاری دستوری مطرح نبوده است.

مصطفی عبدالهی تاکید کرد: اعضای انجمن نورد کاران ضمن تقدیر و تشکر از تصمیم گیران اقتصادی در وزارت صمت و مجلس شورای اسلامی خواستار ساماندهی هرچه سریعتر بازار فولاد و حذف مافیای قدرت و رانت خوراران شد .

این عضو هیات مدیره انجمن نورد کاران فولادی ایران افزود: با افزایش حجم عرضه شمش و سایر محصولات زنجیره فولاد از طریق بورس کالا قیمت ها واقعی شده و تولید کنندگان صنایع پایین دستی از شرایط فعلی که برای تامین مواد اولیه در مضیقه هستند نجات پیدا میکنند و این به منزله تداوم تولید و حفظ اشتغال است.

مجلس برای کاهش قیمت فولاد مصمم است

روز گذشته حجت الله فیروزی سخنگوی رییس کمیسیون صنعت مجلس شورای اسلامی نیز از اجرای طرحی با هماهنگی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی خبر داده بود که بر اساس آن قیمت فولاد کاهش پیدا کرده و حتی یک کیلو آهن خارج از بورس کالا به فروش نرسد.

به گفته وی با این طرح قیمت فولاد ریزش شدیدی را تجربه خواهد کرد و برخی به اشتباه این طرح را به سهام عدالت و بازار سرمایه گره زده بودند که هیچ ربطی این موضوعات بهم ندارند و نمیشود برخی با دلالی سود ببرند و مردم بخواهند تاوان پس بدهند .

وی همچنین تاکید کرد: تولید بیشتر از تقاضا است و برای مازاد عرضه باید فکری کرد ولی متاسفانه در حال حاضر عرضه به صورت قطره چکانی انجام میشود و باید جلوی آن را گرفت و باعرضه تمام محصولات در بورس کالا مانع گران فروشی خواهیم شد و بر اساس این طرح فروش خارج از بورس قاچاق محسوب میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.