نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

اختلاف ۸۷ درصدی (۵۰ دلاری) قیمت‌های فوب صادراتی کنسانتره آهن با قیمت های داخلی

0 382

 

قیمت کنسانتره آهن صادراتی در محدوده ۱۰۸ دلار فوب ایران (۲.۸ میلیون تومان) با دلار میانگین موزون سنا حواله (۲۶ هزار و ۱۶ تومان) است که نسبت به قیمت های دستوری داخلی (۱۶ درصد شمش خوزستان با قیمت ۹.۳۳ میلیون تومان روز سه‌شنبه) برابر با ۱.۵ میلیون تومان، اختلاف قیمت ۸۷ درصدی دارد..

به گزارش معدن۲۴، مروری بر قیمت های صادراتی سنگ آهن ایران در بندرعباس و بنادر چین نشان می‌دهد قیمت ها رشد هفتگی بعضا تا ۲ درصدی برای عیارهای هماتیت ۶۰ درصدی دارد و در برخی عیارها مثل ۶۲ درصدی شاهد افزایش ۷۱ درصدی قیمت در سال ۲۰۲۰ هستیم.

قیمت کنسانتره تغییر محسوس هفتگی نداشته، اما جهش ۵۰ درصدی در سال جاری دارد.

قیمت کنسانتره آهن صادراتی در محدوده ۱۰۸ دلار فوب ایران (۲.۸ میلیون تومان) با دلار میانگین موزون سنا حواله (۲۶ هزار و ۱۶ تومان) است که نسبت به قیمت های دستوری داخلی (۱۶ درصد شمش خوزستان با قیمت ۹.۳۳ میلیون تومان روز سه‌شنبه) برابر با ۱.۵ میلیون تومان، اختلاف قیمت ۸۷ درصدی دارد.

این بدان معنی نیست که عرضه کنسانتره در بورس کالا، قیمت های داخلی را ۸۷ درصد افزایش می‌دهد.

هزینه حمل داخلی از معدن تا فوب بندرعباس و همین طور آنالیز کنسانتره و میزان گوگرد و عناصر مزاحم و البته میزان درصد عوارض صادراتی که دولت قصد اعمال بر قیمت کنسانتره صادراتی را طبق شیوه نامه جدید فولاد دارد، بر قیمت های کنسانتره داخلی اثر کاهشی خواهد داشت و باید صبر کنیم تا این موارد از سوی وزارت صمت نهایی و اعلام شود.
پایان خبر/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.