امــروز : ۱۳۹۶ جمعه ۲ تير

Today : 2017 / 23 / 6 Friday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
کنترل هزینه ها و تولید محصولات کیفی تنها راه رقابت و حضور در بازارهای جهانی


کنترل هزینه ها و تولید محصولات کیفی تنها راه رقابت و حضور در بازارهای جهانی

معدن24: دکتر سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در گردهمایی مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه ضمن ارایه گزارش کاملی از وضعیت تولید و فروش فولاد در جهان، عملکرد شرکت در شش ماه اول سال 94 را تبیین کرد.

به گزارش خبرنگار فولاد مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان در این جلسه که دوشنبه هفته گذشته (6 مهر) برگزار شد گفت: در شرایطی که اوضاع کنونی فولاد در جهان شرایط بحرانی را سپری میکند و به نظر میرسد این بحران تا اواسط سال آینده با همین شدت ادامه یابد، خوشبختانه فولاد مبارکه توانسته است با همت و تلاش کارکنان خود و تولید محصولات کیفی و صادرات آن به بازارهای جهانی همچنان خود را در شرایط رقابتی حفظ کند.

اول ایمنی بعد کار

دکتر سبحانی در بخش نخست سخنان خود هفتم مهر ماه روز ایمنی و آتش نشانی را تبریک گفت و افزود: روند ارتقاءمقوله ایمنی طی سنوات اخیر در فولاد مبارکه در بحث ضریب تکرار و ضریب شدت حوادث از شرایط خوبی برخوردار گردیده اما هنوز جای کار داریم و می طلبد که با اتخاذ تدابیر مناسب، ضریب تکرار و شدت حوادث را بهبود دهیم . بدیهی است بهترین حالت وقتی است که حوادث جزئی و کلی شرکت به صفر برسد.

شاخص های کیفی محصول در شش ماه اول سال 94

ایشان در این رابطه گفت: در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم شاخص ما طبق برنامه تولید تختال بدون عیب 89 درصد بوده که در عملکرد واقعی به 90.8 درصد رسیده ایم . همچنین در نورد سرد و تولید محصولات پوشش دار مطابق با سفارش شاخص ما91.3 درصد بوده که عملکرد واقعی این بخش نیز به 92.3 درصد رسیده است.

عملکرد تولید در نیمه اول سال جاری

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه به ارائه آمار تولید در نیمه اول سال 94 پرداخت و گفت : گندله سازی فولاد مبارکه طی مدت مذکور با تولید 3 میلیون و 957 هزار تن نسبت به برنامه، 3 درصد جلوتر و نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز 2 درصد رشد داشته است.

در بخش آهن اسفنجی میزان تولید در واحدهای احیای مستقیم فولاد مبارکه و سبا جمعاً به3 میلیون و788 هزار تن رسیده است که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل، 3درصد رشد را نشان میدهد.

وی میزان تولید تختال در فولاد مبارکه و سبا را 3 میلیون و 106 هزارتن اعلام کرد و افزود: با این میزان تولید در نیمه اول سال جاری یک درصد از برنامه جلوتر هستیم.

تولید محصولات گرم در فولاد مبارکه و سبا در مدت مذکور به 2 میلیون و 919 هزار تن رسیده است. در تولید محصولات سرد به 689 هزارتن رسیده ایم و در تولید محصولات پوشش دار به 178 هزار تن تولید دست یافته ایم.

دکتر سبحانی میزان تولید محصولات کیفی فولاد مبارکه در نیمه اول سال جاری را 844 هزار تن اعلام کرد و گفت: با این میزان تولید 22 درصد از برنامه جلوتر و نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز 5 درصد رشد را شاهد هستیم.دربخش حمل محصول 2 میلیون و 729 هزار تن محصول حمل گردیده است.
وی میزان تولید آهن اسفنجی فولاد هرمزگان درنیمه نخست سال جاری را 625 هزار تن اعلام کرد و گفت :در شش ماه اول سال94 طبق برنامه می باید 2 میلیون و 165 هزار تن فروش داخلی داشته باشیم که به دلایل شرایط موجود بر بازار 85 درصد برنامه محقق گردیده است .

صادرات محصولات فولاد مبارکه به بازارهای هدف

مدیر عامل فولاد مبارکه در خصوص صادرات محصولات فولاد مبارکه این چنین گفت: از نظر صادرات در پی هدفگذاری جسورانه صادرات 1.5 میلیون تن محصول در سال 93 و برای سال 94 نیز همین مقدار را مد نظر قرارداده ایم که تا پایان شهریورماه سال جاری حدود747 هزار تن یعنی تقریباً 50 درصد برنامه محقق گردیده است که به واقع در شرایط موجود با توجه به مشکلات خاصی که در بازار داخل و صادرات وجود دارد می توان گفت صادرکردن این میزان محصول عملکرد خوبی است.

وی در همین رابطه تصریح کرد: 63 درصد از این میزان محصول به بازارهای اروپایی ، 29 درصد خاورمیانه و 8 درصد به خاور دور صادر شده است که طبق آمار موجود، صادرات فولاد مبارکه به بازارهای اروپایی 10 درصد رشد را نشان میدهد.

وی دلیل رشد صادرات محصول به بازارهای اروپایی را کیفیت بسیار خوب محصولات فولاد مبارکه اعلام کرد و گفت در اتحادیه اروپا ما به دلیل همین کیفیت مطلوب محصول از جایگاه خوبی برخورداریم.

وضعیت تولید فولاد کشور

ایشان با اشاره به میزان تولید فولاد خام در کشور در شش ماهه اول سال 94 تصریح کرد: به دلیل شرایط موجود در بازار، اکثر تولید کنندگان داخلی نسبت به برنامه و نسبت به سال قبل خود با رشد منفی مواجه شده اند این در حالیست که فولاد مبارکه با یک درصد رشد نسبت به برنامه و مشابه نیمه اول سال قبل تولید نموده که قابل تقدیر است.

سال های سخت فولادسازان دنیا

دکتر سبحانی با استناد به گزارش ارایه شده از سوی مؤسسه جهانی آهن و فولاد گفت: این انجمن سال جاری را برای فولادسازان به گرداب مرگ تشبیه نموده و متذکر شده است به لحاظ قیمت و هزینه های تمام شده چنانچه فولاد سازان بتوانند این دو مؤلفه را متناسب با هم بالانس نمایند میتوان عبور از این پیچ سخت و روزهای بهتری را برای آنها متصور بود.

چه باید کرد؟

وی خاطر نشان کرد با توجه به افزایش قیمت حاملهای انرژی در ایران شرکتهایی که نتوانند میزان تولید و هزینه های خود را مدیریت کنند، قطعاً به مشکلات عدیده ای برخواهند خورد . باید واقع بین بود، درآمدها کاهش یافته و هزینه ها روبه فزونی گذاشته است چنانچه هزینه ها مدیریت و کنترل نگردد، قطعاً بروز مشکل برای سازمانها اجتناب ناپذیر است.

مدیرعامل فولاد مبارکه بخش پایانی سخنان خود را به ارائه راهکارهای قابل دسترس برای بقاء در چرخه ی تولید و کورس رقابت اختصاص داد و گفت: باید با تولیدات کیفی با ارزش افزوده بالاتر، کاهش ضایعات، مدیریت و اولویت بندی هزینه ها، فروش ضایعات و اقلام مازاد، مدیریت و اولویت بندی پروژه ها و تسریع در تکمیل و راه اندازی پروژه ها، دست در دست هم دهیم و همچنان شرکت فولاد مبارکه را بعنوان یک بنگاه اقتصادی سودمند در کورس رقابت با سایر رقبای خارجی حفظ کنیم. یادمان باشد تک تک کارکنان مسئولند و همه ما مسافر یک کشتی بزرگ بنام فولاد مبارکه هستیم. نباید اجازه دهیم که حرکت این کشتی بزرگ با مخاطره مواجه شود.کد خبر : 24978 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۷/۱۱ ساعت 43 : 12
منبع : روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان بازدید : 1636


ردیفتیترتاریخ
1 ارتقاء ایمنی و بهره وری در معدن چادرملو با استفاده از سیستم کنترل هوشمند ۱۳۹۶ شنبه ۲۷ خرداد
2 تیغ دولبه افزایش ناگهانی قیمت سنگ آهن درچین/احتمال ورود دولت برای کنترل قیمت ها ۱۳۹۵ دوشنبه ۹ اسفند
3 از واگذاری بلوک کنترلی «ونیکی» تا تحقق رؤیاهای یک قطعه ساز ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۸ بهمن
4 کنترل پروژه ساخت ۱۰ سکوی پارس جنوبی به بالاترین سطح خود رسید ۱۳۹۵ جمعه ۵ آذر
5 جاده‌ چالوس قفل شد ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۵ تير
6 عرضه 73درصد از سهام کنترلی شرکت ذوب آهن اصفهان ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ خرداد
7 ادعای کنترل تورم با افزایش نرخ بهره باطل شد ۱۳۹۵ جمعه ۲۱ خرداد
8 مذاکرات فولادسازان ایرانی با خارجی‌ها هنوز به نتیجه‌ نرسیده است/ استفاده از نرخ بالای سود برای کنترل تورم ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ خرداد
9 جو آرام و ترافیک روان در محورها ۱۳۹۴ جمعه ۱۴ اسفند
10 ۷۰ درصد تل رفعت تحت کنترل کردهای سوری درآمده است ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ بهمن
11 گنگره: هدف برجام صرفا کنترل ایران است ۱۳۹۴ چهارشنبه ۳۰ دي
12 روحانی و رئیس جمهور چین هر دو گروگان تصمیمات دولت های گذشته هستند/ آیا اقتصاد چین از کنترل خارج شده؟ ۱۳۹۴ شنبه ۱۹ دي
13 کنترل صحت و دقت داده ها در آنالیز مواد معدنی ۱۳۹۴ پنج شنبه ۷ آبان
14 کنترل صحت و دقت داده ها در آنالیز مواد معدنی ۱۳۹۴ پنج شنبه ۷ آبان
15 کنترل صحت و دقت داده ها در آنالیز مواد معدنی ۱۳۹۴ پنج شنبه ۷ آبان
16 کنترل هزینه ها و تولید محصولات کیفی تنها راه رقابت و حضور در بازارهای جهانی ۱۳۹۴ شنبه ۱۱ مهر
17 کنترل ترافیک تهران با ۳ هزار دوربین ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۳ شهريور
18 پایگاه هوایی العند در کنترل ارتش یمن ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۲ مرداد
19 محدودیت های ترافیكی از امروز اعمال شد ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۲ خرداد
20 سیاست کنترلی چین بر تولید خاکهای نادر خاکی ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۶ ارديبهشت
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟