امــروز : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۷ ارديبهشت

Today : 2017 / 27 / 4 Thursday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
تعریف جایگاه جدید برای بخش معدن تا سال 2018


تعریف جایگاه جدید برای بخش معدن تا سال 2018

رئیس خانه معدن ایران معتقد است: امروز جمهوری اسلامی ایران شاهد حضور و مشارکت سرمایه گذاران خارجی در کنار بخش خصوصی در حوزه معادن و صنایع معدنی است و از تداوم آن استقبال می کند.

به گزارش خبرنگار معدن 24، محمدرضا بهرامن شامگاه سه شنبه در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با سفیران 9 کشور اروپایی، اظهار داشت: قانون معادن ایران، اجازه می دهد تا سرمایه گذاران خارجی 100 درصد در این بخش سهم وسرمایه خود را در زمینه اکتشاف، استخراج و فرآوری اختصاص دهند.

وی تصریح کرد: طی سالهای 18- 2016 بخش معدن ایران از اکتشاف، استخراج و فرآوری بعد از بخش پتروشیمی در اولویت دوم برنامه های سرمایه گذاری دولت جمهوری اسلامی تعریف شده است.

بهرامن افزود: تولیدات در معادن و صنایع معدنی ایران برای مصرف داخلی نیست، بلکه با توجه به نیاز کشورهای همسایه که جمعیتی بالغ بر 400 میلیون نفر را مشمول می شوند و فاقد تمام این منابع بوده، بازار بسیار مطلوبی برای هر سرمایه گذار محسوب می شود.

وی گفت: دولت یازدهم از آغاز فعالیت خود به اصلاح اقتصاد کلان ایران پرداخته و تاکنون توانسته علاوه بر کنترل تورم، اقتصاد کشور را وارد دوره رونق و رشد نماید.

رئیس خانه معدن ایران اضافه کرد: دولت با همکاری اتاق ها و تشکل های معدنی نسبت به اصلاح قوانین موجود در بخش معدن با هدف شفاف سازی برای جذب سرمایه گذاران بیشتر به این بخش مهم اقتصادی اقدام کرده است.

وی خاطرنشان ساخت: بخش خصوصی فعال در صنعت معدنکاری ایران، امروز از توانمندی بالایی برخوردار است و آمادگی دارد در تمام زمینه ها با سرمایه گذاران خارجی که بتوانند نسبت به ارتقاء تکنولوژی و کسب بازارهای جدید اقدام کنند، برای تولیدات خود مشارکت داشته باشد.

بهرامن گفت: طبق مطالعات بعمل آمده توسط یکی از مراکز علمی وهمچنین شرکت های بزرگ سرمایه گذار در صنعت معدنکاری جمهوری اسلامی ایران اکنون با استخراج 420 میلیون تن در سال در بخش پتانسیل های معدنی و ساختار زمین شناسی آن بسیار پرقدرت است.

وی اضافه کرد: علاوه براین در بخش زیرساخت های کلی کشور و در دسترس بودن متخصصین جوان و تحصیلکرده و اطلاعات زمین شناسی موجود و رژیم های مالی حاکم بر آن جمهوری اسلامی در مقایسه با سایر کشورهای معدن خیز در جهان برای سرمایه گذاران مطلوب به شمار می آید.

به گفته وی، ایران به لحاظ ذخایر معدنی و تنوع آن و با شناسایی 60 میلیارد تن ذخیره تاکنون غیر از نفت و گاز با توجه به ساختار زمین شناسی در شمار کشورهای معدن خیز و رتبه پانزدهم جهان جای گرفته است.

بهرامن یادآور شد: بخش معدن ایران در چهار حوزه اکتشاف، استخراج، فلزات و مصنوعات فلزی و کانی های غیرفلزی تعریف شده و تاکنون به دلایل عدم سرمایه گذاری کافی در تکمیل عملیات اکتشافی کشور نتوانسته دسترسی کامل به ذخایر موجود داشته باشد.

وی گفت: کشور ما با وجود آنکه مساحت بسیار کمتری نسبت به برخی از کشورهای معدن خیز مانند ایالات متحده آمریکا، قاره اروپا، کانادا، استرالیا و آمریکای جنوبی دارد، به عنوان بهشت زمین شناسان نامیده می شود.

به گفته بهرامن، امروز به سرمایه گذاری سنگینی در تکمیل اکتشافات موجود نیاز است و دولت به عنوان متولی بخش معدن کشور این امر را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

وی اظهار داشت: اکنون 360 هزار کیلومترمربع از مساحت کشور در یکصد پهنه برای انجام عملیات اکتشافی تعریف شده که تاکنون 58 پهنه آن با مساحت 290 هزار مترمربع به بخش های خصوصی و دولتی واگذار شده است.

رئیس خانه معدن ایران گفت: سرمایه گذاری در اکتشاف معادن مس، فسفات، نیکل، بوکسیت، مولیبدن، سنگ آهن و سنگ های قیمتی در اولویت قرار گرفته و در بخش استخراج نیز بهره برداری از معادن ذغالسنگ، شورابه ها برای استحصال پتاسیم و منیزیم ، بوکسیت برای تولید آلومینیم و سنگ آهن برای تولید فولاد و سرب و روی نیز در اولویت قرار دارد.

وی اضافه کرد: آخرین آمارها و اطلاعات حاکیست، سهم بخش معدن و صنایع معدنی در تولید ناخالص داخلی(GDP) اکنون پنج درصد است.

بهرامن گفت: مذاکرات هسته ای میان جمهوری اسلامی ایران و 1+5 پایان یافته و اکنون در مرحله اجرای برجام و شروع لغو تحریم ها توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا قرار داریم که زمینه ساز شکل گیری افق جدید مناسبات منطقه ای و بین المللی در تمام بخش ها برای کشور ایران محسوب می شود.کد خبر : 25257 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۷/۲۹ ساعت 29 : 17
منبع : ایرنا بازدید : 1336


ردیفتیترتاریخ
1 وزیر صنعت: برای صادرات مواد خام معدنی، محدودیت ایجاد خواهد شد ۱۳۹۵ شنبه ۱۵ آبان
2 تجمیع نمایشگاه های معدنی ایران در قالب یک رویداد فراگیر ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۲ مرداد
3 تجمیع نمایشگاه های معدنی ایران در قالب یک رویداد فراگیر ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۲ مرداد
4 چک ها به دنبال شناسایی ظرفیت های معدنی ایران هستند/ تعامل تشکلهای معدنی با سرمایه گذاران خارجی مطلوب است ۱۳۹۵ دوشنبه ۳۰ فروردين
5 روزهای طلایی قیمت مواد معدنی رادفراموش کنید/بازار معدن سال 2016 بهبود می یابد ۱۳۹۵ دوشنبه ۳۰ فروردين
6 تعریف جایگاه جدید برای بخش معدن تا سال 2018 ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۹ مهر
7 تعریف جایگاه جدید برای بخش معدن تا سال 2018 ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۹ مهر
8 بهرامن نایب رییس اتاق تهران شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۹ ارديبهشت
9 خانه معدن ایران با استعفای بهرامن مخالفت کرد ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۹ اسفند
10 خانه معدن ایران با استعفای بهرامن مخالفت کرد ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۹ اسفند
11 خانه معدن ایران با استعفای بهرامن مخالفت کرد ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۹ اسفند
12 استعفای غیرمنتظره بهرامن از شورای عالی معادن ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۴ اسفند
13 استعفای غیرمنتظره بهرامن از شورای عالی معادن ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۴ اسفند
14 استعفای غیرمنتظره بهرامن از شورای عالی معادن ۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۴ اسفند
15 مهندس محمدرضا بهرامن به عنوان پیشکسوت برتر در حوزه معدن انتخاب شد ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ آذر
16 اختصاص یارانه 10 درصدی برای متقاضیان تسهیلات فرآوری مواد معدنی فلزی ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۹ آذر
17 اختصاص یارانه 10 درصدی برای متقاضیان تسهیلات فرآوری مواد معدنی فلزی ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۹ آذر
18 مهندس نعمت زاده به دنبال بخش خصوصی واقعی است ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ شهريور
19 مهندس نعمت زاده به دنبال بخش خصوصی واقعی است ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ شهريور
20 مهندس نعمت زاده به دنبال بخش خصوصی واقعی است ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ شهريور
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
دولت چرا در مورد عوارض صادراتی عجله کرد؟ معدن 24: نبود ثبات در قوانین کشور، عدم برنامه‌ریزی بلندمدت و وجود تضامین لازم از سوی دولت با هدف رفع...
بحران حباب قیمت در معدن معدن 24: با توجه به بحران نظام بانکی در کشور و بازی های ترازنامه ای آنها ،شاهد بودیم که بر اساس بخشن...
در معدن ، طرحی نو دراندازیم معدن 24: یکسال دیگر سپری شد و به رقم هیاهوهای بسیار در مورد جذابیت بخش معدن برای سرمایه گذاری خارجی ...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟