امــروز : ۱۳۹۶ جمعه ۵ خرداد

Today : 2017 / 26 / 5 Friday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
پیش بینی قیمت باریت در سال 2016


پیش بینی قیمت باریت در سال 2016

حدود 40.21 درصد از تولیدات جهانی باریت از سوی چین صورت می گیرد و پس از آن هند، مراکش و آمریکا، ایران و قزاقستان قرار دارند.

به گزارش معدن24، چین و هند به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان باریت همچنان به تولید ادامه خواهند داد و جزو کشورهای تاثیرگذار بر روی قیمت ها خواهند بود.

در اتحادیه اروپا، آلمان و انگلستان عمده ترین تولیدکنندگان باریت این ناحیه محسوب می شوند.

با توجه به عمده مصرف این ماده معدنی در صنایع نفت و گاز، افزایش یا کاهش در تولید این محصولات، یکی از اصلی ترین عوامل موثر بر تقاضای باریت است.
در عین حال پروژه های زیادی در حوزه اکتشاف و استخراج باریت در کل دنیا در حال انجام است که می تواند سبب افزایش ذخایر و بعضا عرضه در بازار این ماده معدنی شود.

با توجه به افزایش تقاضا برای نفت و گاز و راه اندازی هزاران چاه جدید (هر ساله)، تقاضا برای باریت افزایش یافته و قیمت این ماده معدنی همچنان صعودی خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان معتقدند جهان در سال های آتی کمبود باریت را تجربه خواهد کرد چراکه عوامل زیادی منجر به افزایش تقاضا برای گاز طبیعی خواهد شد و این مساله ای مهم است از اینرو بسیاری از دولت ها همچون آمریکا باریت را به عنوان ماده معدنی استراتژیک و حیاتی معرفی کرده اند.

برای مثال افزایش صادرات گاز به مکزیک و گسترش عمده مصرف گاز در چین سبب خواهد شد تقاضا برای حفاری چاه های نفت و گاز افزایش یابد.

بسیاری از کشورها شاهد افزایش فعالیت های حفاری و اکتشافی در حوزه باریت شده اند و این موضوع می تواند افزایش قیمت ها را سبب شود.

حفظ تولید پایدار گاز و پاسخگویی به تقاضای مورد نیاز به دلیل حذف زودهنگام نیروگاه ها و جایگزینی گاز طبیعی بجای آن سبب شده است پیش بینی شود شاهد افزایش تقاضا برای باریت حفاری باشیم.

همانگونه که پیش بینی می شد افزایش تقاضای نفت و گاز سبب رشد حفاری چاه های نفت و گاز در طول سال گذشته شد که البته این موضوع سبب کاهش چشمگیر قیمت این دو ماده شده است.

چین در سال 2014 معادل 4 میلیون و 100 هزار تن از 9 میلیون و260 هزار تن کل تولید باریت را تولید کرد که البته براساس آمار سازمان زمین شناسی آمریکا که در سال جاری میلادی منتشر شده برای سال 2014، چین حدود 3 میلیون تن باریت تولید کرده است.

براساس آمار منتشر شده از سوی سازمان زمین شناسی آمریکا (USGS) تولید باریت چین در سال 2015 نیز بدون تغییر نسبت به سال 2014 حدود 3 میلیون تن اعلام شده و تولید کل جهان در این سال 8 میلیون و 250 هزار تن عنوان شده است.

مصرف داخلی باریت چین براساس گزارش ها، یک میلیون و 400 هزار تن است.

در آمریکا در سال 2014 شاهد افزایش تولید شیل نفتی و به تبع آن افزایش تعداد چاه های نفت و گاز بودیم البته در سال 2015 و با افت بی سابقه قیمت نفت و گاز تاحدودی تقاضا نیز کاهش یافت.

این کشور در مجموع در سال 2014 و 2015 به ترتیب 663 هزار تن و 700 هزار تن تولید باریت داشته و مابقی را از طریق واردات تامین کرده است.

گفتنی است، واردات باریت آمریکا در سال 2014 حدود 2 میلیون و 700 هزار تن بود و در سال 2015 به یک میلیون و 800 هزار تن رسید.

گفتنی است، پس از چین، هند و مراکش سال گذشته در راس تولیدکنندگان باریت دنیا بودند که تولید هر دو کشور 900 هزار تن بوده است هرچند که هر دو این کشورها در سال 2014 تولیدات بیشتری را ثبت کرده بودند.

تولید باریت هند در سال 2014 حدود یک میلیون و 140 هزار تن و مراکش حدود یک میلیون و 400 هزار تن بود.

باید دید در سال جاری نیز تقاضای نفت و گاز به روند سال 2014 باز خواهد گشت یا به دلیل کند شدن رشد اقتصادی اقتصادهای برتر دنیا و کاهش چشمگیر قیمت نفت و گاز و سایر فلزات و موادمعدنی و بعضا تولیدات صنعتی و معدنی، تقاضا برای سوخت های فسیلی کم خواهد شد.

اگر شاهد تداوم این روند رکودی در کل دنیا باشیم می توان پیش بینی کرد باوجود خوشبینی نسبت به افزایش تقاضای باریت برای حفر چاه های جدید، باید شاهد کاهش بیش از پیش تقاضای این ماده معدنی بود.

براساس گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا ایران که جزو 10 تولیدکننده برتر باریت جهان است در سال 2014 حدود 300 هزار تن باریت تولید شد در حالی که در سال 2013 حدود 270 هزار تن ثبت شده بود.

این سازمان تولید باریت ایران را در سال 2015 بدون تغیر و 300 هزار تن اعلام کرده و میزان ذخایر این ماده معدنی را در کشور 24 میلیون تن اعلام کرده است.

گفتنی است، براساس آمار این سازمان بیشترین ذخیره باریت در چین وجود دارد که به 100 میلیون تن می رسد.

بعد از چین نیز قزاقستان قرار دارد که ذخایر باریت آن به 85 میلیون تن می رسد.

درمجموع نیز 380 میلیون تن باریت در کل دنیا شناسایی شده است.

جدول زیر میزان تولید و نیز ذخایر شناسایی شده باریت را در جهان برای 10 تولیدکننده باریت جهان نشان می دهد.

این گزارش می افزاید، در ایران تقاضا برای باریت وجود دارد چراکه رفع تحریم ها و افزایش توان تولید نفت سبب افزایش تقاضا برای حفر چاه های جدید شده است.

با این وجود، به دلیل نبود نقدینگی و بدهی شرکت های نفتی به تولیدکنندگان پودر، خرید مواد اولیه نیز به صورت محدود صورت می گیرد.

برای صادرات نیز تجار به دنبال تثبیت قیمت ها هستند و به اعتقاد فعالان بازار این ماده معدنی در اوایل سال آینده رشد قیمت صورت خواهد گرفت البته ترس از کاهش قیمت دلار و تقاضای خارجی سبب شده تجار باریت نیز تعلل کنند.

 

*مائده صالحکد خبر : 27078 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۲۱ ساعت 45 : 11
منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن24 بازدید : 6133


ردیفتیترتاریخ
1 پیش بینی بانك دویچه وله از متوسط قیمت سنگ آهن ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ خرداد
2 پیش بینی صادرات شمش فولاد چین در سال 2017 ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ اسفند
3 پیش بینی افزایش تورم به 8.8 درصد تا پایان سال ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۲ بهمن
4 پیش بینی حداقل دستمزد در سال 96 ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي
5 پیش بینی مدیر عامل شرکت ملی فولاد از رشد صادرات تا پایان سال ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ دي
6 پیش بینی افزایش قابل توجه ذخایر 5 ماده معدنی استراتژیک ۱۳۹۵ يکشنبه ۳۰ آبان
7 جدیدترین پیش بینی شرکت ملی مس در مورد آینده قیمت فلز سرخ ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۴ مهر
8 پیش بینی قیمت فولاد وسنگ آهن در روزهای آینده ۱۳۹۵ شنبه ۲۷ شهريور
9 پیش بینی سود شرکت ملی مس ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۱ شهريور
10 پیش بینی وضعیت آب و هوا طی 3 روز آینده ۱۳۹۵ جمعه ۱۹ شهريور
11 پیش بینی سود فولاد خوزستان در سال 95 ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ مرداد
12 تحلیل شرایط فعلی بازار سنگ آهن و پیش بینی آینده آن تا پایان سال 2016 ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۴ مرداد
13 پیش بینی رشد مطلوب قیمت برای فلزات مس و روی و نیکل در سه ماهه سوم 2016 ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۹ تير
14 پیش بینی مازاد عرضه و سرمایه گذاری سنگ آهن ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۷ تير
15 پیش بینی عرضه فراوان گندله در سال 95/صادرات فولاد در سال جاری صعودی است ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۳ تير
16 جدیترین پیش بینی قیمت سنگ اهن در سال 2016 ۱۳۹۵ چهارشنبه ۹ تير
17 کارهای احمدی نژاد قابل پیش بینی نیست ۱۳۹۵ دوشنبه ۳۱ خرداد
18 پیش بینی قیمت مواد معدنی و فلزات به روایت ایمیدرو ۱۳۹۵ شنبه ۲۲ خرداد
19 پیش بینی تحولات این هفته بازار فلزات اساسی ۱۳۹۵ دوشنبه ۳ خرداد
20 پیش بینی قیمت مس،روی و الومینیوم تا سال 2017 ۱۳۹۵ پنج شنبه ۹ ارديبهشت
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟