امــروز : ۱۳۹۶ شنبه ۳۱ تير

Today : 2017 / 22 / 7 Saturday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
جدیدترین قیمت های منگنز در بازار داخلی و جهانی/ چشم انداز مثبت در مورد آینده قیمت ها


جدیدترین قیمت های منگنز در بازار داخلی و جهانی/ چشم انداز مثبت در مورد آینده قیمت ها

باوجود ثبات قیمت های منگنز در بازار داخلی و معاملات محدود این ماده معدنی به دلیل رکود صنعت فولاد کشور، در بازارهای بین المللی تحلیلگران به چشم انداز این محصول امیدوارند.

به گزارش معدن24، معادن منگنزی که تولیدات آنها محدود است به دلیل ایجاد نقدینگی اقدام به فروش زیر قیمت های بازار می کنند برای مثال عیار 42 درصد منگنز در بازار داخلی از سوی این معدنداران تا 9 هزار تومان به ازای هر عیار تن نیز به فروش می رسد.

این قیمت ها درحالی اعلام می شود که معدنداران بزرگ هنوز قیمت های خود را پایین نیاورده اند.

در ونارچ قم قیمت های فروش برای عیار 22 درصد به دلیل زیرزمینی بودن ذخیره این معدن به 10 تا 12 هزار تومان به ازای هر عیار تن در نوسان است.

دلیل مقاومت برخی معدنداران در کاهش قیمتها نبود نقدینگی و رکود بازار فولاد و ذوب کشور است که سبب شده معدنداران نسبت به قراردادهای جدید امیدوار نباشند.

گفتنی است، در حال حاضر قیمت هر تن منگنز با عیار 35 تا 40 درصد 12 هزار تومان به ازای هر عیار درصد اعلام می شود و بهای عیارهای زیر 30 درصد به 9 هزار تومان می رسد.

البته در برخی استان ها تولیدکنندگان قیمت ها را اینگونه اعلام می کنند که بهای هر تن منگنز در این استان  ها با عیار 30 تا 32 درصد از 10 هزار و 500 تومان به ازای هر عیار درصد به 11 هزار تومان رسیده است.

همچنین بهای 33 تا 35 درصد، 11 هزار و 500 تومان به ازای هر عیار درصد شده است. قیمت منگنز با عیار 36 تا 38 درصد و 39 تا 41 درصد به ترتیب به 12 هزار تومان و 13 هزار تومان رسیده است.

علاوه براین در استان خراسان، معدنداران هنوز قیمت های خود را تغییری نداده اند و ثباتی که از سال گذشته بر معادن منگنز حاکم بود همچنان برقرار است.

قیمت منگنز با عیار 30 تا 32 درصد در استان های شرقی کشور 11 هزار تومان هر عیار است. همچنین بهای منگنز با عیارهای 33 تا 35 درصد، 36 تا 38 درصد و 39 تا 41 درصد به ترتیب 12 هزار تومان، 13 هزار تومان و 14 هزار تومان معامله می شوند.

منگنز زیر 30 درصد نیز در بازار داخل 9500 تومان به ازای هر عیار درصد به فروش می رسد.

در بازارهای جهانی، در ماه ژانویه علاوه بر کاهش شدید صادرات سنگ آهن از بندر هدلند استرالیا، اینبار شاهد کاهش حجم صادرات منگنز از این بندر بودیم.

براساس اطلاعات منتشر شده از سوی مقامات استرالیایی، در ژانویه 2016 بالغ بر 21 هزار و 997 تن منگنز از بندر هدلند صادر شد که افت 64.5 درصدی نسبت به دسامبر 2015 داشته است.

این رقم پایین ترین حجم صادرات از این بندر از سال 2013 تاکنون بوده است.

معدنکاران هنوز هیچ برنامه ای برای بازگشت به بازار پیش از بهبود قیمت های منگنز ندارند از اینرو پیش بینی می شود حجم صادرات از این بندر در ماه های آتی نیز پایین باقی بماند.

از آفریقا نیز مدیران بخش های معدنی معتقدند معدن در صورت پایداری مفید است.

در دنیای امروز افزایش بیش از اندازه عرضه و وجود عرضه مازاد به یکی از چالش های معدنکاری تبدیل شده است و می تواند پایداری صنعت معدن را در طولانی مدت به خطر بیندازد.

این موضوع از آنجا نشات می گیرد که به دلیل برخی بی نظمی ها در صنعت، شاهد وجود عرضه مازاد در تولیدات معدنی هستیم.

رشد عرضه منگنز در آفریقا بیش از تقاضا بوده در حالی که صنعت فولاد روز به روز تضعیف می شود از اینرو نیاز است عرضه جهانی تنظیم شود.

آفریقا زمانی که تقاضا رو به بهبود بود، افزایش هایی را در ظرفیت های تولید خود اعمال کرد.

اصلی ترین دلیل افت تقاضای منگنز صنعت فولاد است که در حال حاضر به دلیل کند شدن رشد در صنعت فولاد، تقاضای منگنز نیز رو به نزول است و تا زمانی که اصول کلی در بازار تغییر نکند نمی توان به بهبود سریع بازار منگنز نیز امیدوار بود.

بنابراین بسیاری از کشورها اقدام به بهینه سازی عملیات معدنی در آلومینیوم، زغالسنگ، منگنز، نیکل و نقره می کنند تا در زمان بهبود بازارها از آن بهترین استفاده را داشته باشند.

در حالی به دلیل رکود بازار فولاد که در ماه های پایانی سال 2015 تشدید و در ماه ژانویه 2016 ادامه یافت پیش بینی می شد قیمت های منگنز بهبودی را تجربه نکند که در ماه فوریه و اقدام به خرید کارخانه های فولادی، بهای خرید محصولات سیلیکومنگنز افزایشی شده و تولیدکنندگان نسبت به چشم انداز بازار خوش بین هستند.

پس از تعطیلات عید شکوفه های چین، بازار سیلیکومنگنز فعال شده درحالی که عرضه آن محدود شده است چراکه شاهد تعطیلی یا کاهش تولید و بعضا عدم شروع تولید در آغاز سال جدید چینی ها از سوی بسیاری از کارخانه های تولیدکننده در سال 2015 بودیم.

گفتنی است، عرضه نیز در انتهای سال 2015 کاهش یافته است. این موضوع می تواند سبب افزایش تقاضا برای منگنز و در نتیجه افزایش قیمت های فروش این ماده معدنی شود که البته بهای تمام شده شرکت های سیلیکومنگنز را نیز افزایش خواهد داد.

در ماه فوریه برخی کارخانه های بزرگ فولادی قیمت های خرید آلیاژهای منگنز خود را افزایش دادند بطوریکه تجار منگنز نیز شاهد افزایش پیشنهادات خرید خواهند بود.

البته این نکته را نیز نباید فراموش کرد که موجودی منگنز در انبارهای بنادر چین کم است اما کارخانه های تولیدکننده آلیاژهای منگنز نیز تمایلی به خریدهای گسترده ندارند.

انتظار می رود به دلیل حمایت های لازم از سوی صنعت سیلیکومنگنز و نیز کاهش عرضه از سوی معدنداران و عدم تمایل آنها به فروش با قیمت های فعلی، شاهد روند رو به رشدی در بازار منگنز باشیم.

در آخرین روز از هفته گذشته بهای منگنز وارداتی استرالیا به چین با عیار 45 تا 46 درصد در بنادر چین 2 تا 2.05 دلار در هر عیار تن بود.

همچنین عیار 45 درصد منگنز برزیل با میزان آهن کمتر از 5 درصد 1.6 تا 1.65 دلار در هر عیار تن بوده است.

جدول زیر قیمت و مشخصات منگنز وادراتی به چین را در 19 فوریه 2016 نشان می دهد.کد خبر : 27254 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲ ساعت 30 : 13
منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن24 بازدید : 3658


ردیفتیترتاریخ
1 قیمت منگنز همچنان رو به بالا ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ آبان
2 بازار در انتظار جهش دوباره قیمت کرومیت/آتشفشان قیمت منگنز در چین ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۸ آبان
3 زغالسنگ و منگنز بهترین های 2106/جدیترین قیمت های مواد معدنی در بازارهای جهانی ۱۳۹۵ پنج شنبه ۶ آبان
4 عبور شرکت معادن منگنز ایران از ضرردهی در سال 95 ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۹ مهر
5 جزییات قیمت 80 محصول معدن و صنایع معدنی در بازارهای جهانی/بدترین ها و بهترین ها در سال 2016 ۱۳۹۵ جمعه ۲۶ شهريور
6 زغالسنگ رقیب قیمتی منگنز در بازارهای جهانی شد/قیمت های جدید مواد معدنی در بازارهای جهانی ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۱ شهريور
7 چرا صادرات منگنز از ایران صرفه اقتصادی ندارد؟ ۱۳۹۵ شنبه ۱۳ شهريور
8 کدام مواد معدنی بیشترین و کمترین قیمت را در سال 2016 تجربه کردند؟ ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۸ مرداد
9 چرا فولاد سازان فرو منگنز استفاده می کنند؟ ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۳ تير
10 منگنز و بریکت اهن بیشترین رشد قیمت در سال 2016 را داشتند ۱۳۹۵ شنبه ۵ تير
11 منگنز و بریکت اهن بیشترین رشد قیمت در سال 2016 را داشتند ۱۳۹۵ شنبه ۵ تير
12 جذابیت بازار چین برای وردات مولیبدن و منگنز ۱۳۹۵ سه شنبه ۱ تير
13 تولید منگنز در ایران غیر اقتصادی می شود؟ ۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ ارديبهشت
14 قیمت منگنز افزایش می یابد؟ ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ فروردين
15 قیمت منگنز افزایش می یابد؟ ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ فروردين
16 جدیدترین قیمت های منگنز در بازار داخلی و جهانی/ چشم انداز مثبت در مورد آینده قیمت ها ۱۳۹۴ يکشنبه ۲ اسفند
17 جدیدترین قیمت های منگنز در بازار داخلی و جهانی/ چشم انداز مثبت در مورد آینده قیمت ها ۱۳۹۴ يکشنبه ۲ اسفند
18 جدیدترین قیمت های منگنز در بازار داخلی و جهانی/ چشم انداز مثبت در مورد آینده قیمت ها ۱۳۹۴ يکشنبه ۲ اسفند
19 آمار رسمی درمورد صادرات منگنز ایران/ ذوب آهن اصفهان بازار موادمعدنی را قفل کرده است ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن
20 آمار رسمی درمورد صادرات منگنز ایران/ ذوب آهن اصفهان بازار موادمعدنی را قفل کرده است ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محصولات معدن و صنایع معدنی کشور می تواند ثبت برند جهانی در سوئیس شود معدن 24: با تاسیس برند ماین اند اینوست از این پس محصولات معدن و صنایع معدنی کشور می تواند ثبت برند ج...
افسانه کشتی‌های ۶۰۰ هزار تنی برای سنگ آهن معدن 24: بزرگترین سازه متحرک دریایی تجاری فله‌بر که تاکنون ساخته شده کشتی‌های «واله مکس» ۴۰۰هزار تنی...
همراهی بخش خصوصی در توسعه بخش معدن معدن 24: به زودی شاهد آغاز به کار دولت جدید خواهیم بود اینک در شرایطی دولت یازدهم وارد هفته های پایا...
PERED روش ایرانی که در صنعت فولاد موفق شد معدن 24: فولاد خام با دو روش عمده ، یعنی تهیه‌ آهن خام یا چدن مذاب در کوره بلند یا احیای مستقیم سنگ ...
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
در مجمع چادرملو 200 ریال سود سهام تقسیم شد معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شركت معدنی و صنعتی چادرملو ( سهامی عام ) صبح روز یک شنبه...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟