امــروز : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۵ مرداد

Today : 2017 / 26 / 7 Wednesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
بازدید خبرنگاران رسانه های خارجی از چادرملو


بازدید خبرنگاران رسانه های خارجی از چادرملو

معدن24: جمعی از خبرنگاران و نمایندگان دفاتر خبری رسانه های خارجی فعال در ایران از مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو و اردکان یزد بازدید کردند.

به گزارش معدن24 در این سفر یک روزه نمایندگان رسانه های گروهی فرانسه، اسپانیا، چین، عمان و... پس از بازدید از بخش های مختلف  مجتمع چادرملو از جمله معدن و خطوط فرآوری سنگ آهن  و تولید کنسانتره و قسمت های جانبی آن بازدید کردند.

این گروه سپس به مجتمع گندله سازی اردکان در فاصله 200 کیلومتری معدن چادرملو رفتند و از نزدیک با مراحل مختلف تولید گندله و شمش فولاد که در حقیقت ادامه خط تولید آهن و فولاد است  بازدیدکردند.

در این بازدید نوریان ؛ مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به تاریخچه شکل گیری شرکت چادرملو و آغاز بکار فعالیت های معدن و صنایع مرتبط به در استان یزد گفت :  مجتمع معدنی سنگ آهن چادرملو با 5 خط تولید،  سالانه 10.5 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن با عیار (Fe) حداقل 67.5 درصد و حدود یک تا 1.5 میلیون تن سنگ آهن دانه‌بندی با متوسط عیار  (Fe)  55.5 درصد تولید می شود.

وی در ادامه افزود: بخشی از کنسانتره تولید شده در این خطوط به  مجتمع گندله سازی  همین شرکت  در شهرستان اردکان یزد  و بخشی دیگر هم به کارخانه های بزرگ فولاد کشور از جمله مبارکه و خوزستان تحویل می دهد.

مدیر عامل چادرملو خاطر نشان کرد: این شرکت سنگ آهن دانه بندی را به دلیل عدم نیاز کارخانه های داخلی  برای صادرات عرضه می کند تا از محل درآمد ارزی آن، هزینه های تهیه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در معدن و اجرای طرح های توسعه را را تامین کند.

وی گفت: بخشی از سرمایه گذاری ها در جهت  تکمیل زنجیره تولید انجام شده است  بطوریکه هم اکنون واحد تولید آهن اسفنجی ، واحد تولید شمش فولاد  در مجتمع اردکان  و یک واحد نورد در شهرستان ابر کوه  در حال ساخت و اتمام است که بزودی بهره برداری از آنها آغاز و چرخه تولید فولاد در شرکت چادرملو تکمیل می شود.

نوریان همچنین یکی از برنامه های آتی این شرکت را بهره برداری از پهنه جدید معدنی D19  در  مجاورت معدن چادرملو عنوان و اظهار امیدواری کرد با طی شدن آخرین مرحله مقدماتی و دریافت مجوز از طرف سازمان محیط زیست، عملیان اکتشاف در این معدن نیز هر چه زودتر آغاز شود.

"رونگ جو" از استادان ، پژوهشگران و نویسندگان مطبوعات چین  به نمایندگی از طرف میهمانان، با جذاب توصیف کردن  این بازدید گفت: تصور نمی کردم ایران در زمینه برداشت و تولید سنگ آهن و فرآوری آن تا این حد رشد کرده باشد، به نظر من ایران در این زمینه از بسیاری کشور های منطقه جلوتر است.

وی فراهم کردن امکانات رفاهی و فرهنگی و ورزشی برای کارکنان را  بسیار ستود و  این اقدام را در حد استاندارد های خدمات رسانی در سطح  کشورهای توسعه یافته  صنعتی عنوان کرد.