امــروز : ۱۳۹۶ جمعه ۲ تير

Today : 2017 / 23 / 6 Friday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
واکاوی مهمترین اخبار معدن و صنایع معدنی در سال 94 از جلسه سنگ آهنی ها برای خروج از بحران بازار تا پایان ذخیره معدن سرب وروی انگوران

واکاوی مهمترین اخبار معدن و صنایع معدنی در سال 94
از جلسه سنگ آهنی ها برای خروج از بحران بازار تا پایان ذخیره معدن سرب وروی انگوران

معدن 24: بخش معدن نیز در سال 94، از فضای عمومی اقتصاد کشور جدا نبود و نوسانات زیادی تجربه کرد.

معدن 24 طی گزارشی به مهمترین تحولات و رخدادهای بخش معدن و صنایع معدنی در سالی که گذشت پرداخته است که در پی می خوانید.

کارگروه خروج از بحران بازار سنگ آهن تشکیل شد

با توجه به اهمیت تداوم سقوط ناگهانی قیمت سنگ آهن در بازارهای جهانی و بحران جدی ایجاد شده برای معدنکاری سنگ آهن ایران، طی جلسه ای فوق العاده در تاریخ 15 فروردین 94 هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران، به بحث و بررسی پیرامون این موضوع و راه حل های خروج از بحران موجود پرداختند.

دریافت حقوق دولتی از معادن سنگ آهن منتفی نیست

در اوایل سال معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دریافت حقوق دولتی از معادن سنگ آهن در سال 94 قطعی خواهد بود  که این خبر باعث تعجب سنگ آهنی ها شد.

20 نماینده دولت در اتاق تهران معرفی شدند

در نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران؛ مجتبی خسروتاج، ولی اله افخمی راد، علی اشرف افخمی، حسین ابویی مهریزی، جعفر سرقینی، محسنی صالحی نیا، ‌مسعود کرباسیان، سیدرضا نوروزی زاده، منصور معظمی، محمدرضا شجاع الدینی، محمدرضا نجفی منش، علاء میرمحمد صادقی، حسن عابدی جعفری، محمدرضا بهرامن و خانم سهیلا جلودارزاده به عنوان ۱۵ عضو بخش بازرگانی، صنعت و معدن و محمد حسین شریعت مدار، محمدعلی طهماسبی، حسن یونس سینکی، لطف اله سعیدی و عبدالمهدی بخشنده به عنوان ۵ عضو بخش کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران معرفی شده‌اند.

مسعود خوانساری رییس اتاق تهران شد

در یک رقابت نه چندان سخت مسعود خوانساری تنها نامزد پست ریاست اتاق بازرگانی تهران بود که موفق شد از 54 رأی به گلدان ریخته شده، 51 رأی را به خود اختصاص دهد.

80 درصد پهنه های معدنی به بخش خصوصی واگذار شده است

با تمهیدات وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش معدن، فضا برای مشارکت ۸۰ درصدی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در اکتشافات فراهم شد که که انتظار می رود نتایج این اکتشافات به زودی اعلام شود.

جزئیات 10 راهبرد معدنی در سال 94

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با رونمایی از ۱۰ راهبرد برای معادن کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود با عملیات اکتشافی که در حال انجام است و تلاش معدنکاران، رشد ۱۵ درصدی در سال ۹۴ را شاهد باشیم.

اسپانیا برای تولید سوخت از زغالسنگ، در ایران سرمایه گذاری می کند

در آخرین روزهای 94 یک هلدینگ اسپانیایی با امضای تفاهمنامه ای با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، برای تولید سوخت سازگار با محیط زیست با استفاده از زغالسنگ،‌ در ایران وارد سرمایه گذاری شد.

کارگران زغالسنگ دست خالی به استقبال نوروز رفتند

با عدم تخصیص وام 100 میلیارد تومانی به شرکت ذوب آهن اصفهان، کارگران زغالسنگ دست خالی به استقبال نوروز می روند .

در صورتیکه بانک رفاه قول مساعدت این رقم را به این شرکت فولادی برای رفع مشکلات ذغالی ها داده بود.

پوسکو برای ساخت کارخانه فولاد با ایران توافقنامه امضا کرد

غول فولادسازی کره جنوبی پوسکو (POSCO) از امضای توافق‌نامه مقدماتی برای کمک به ساخت یک کارخانه فولاد به ارزش 1.6 میلیارد دلار در ایران خبر داد.

حقوق دولتی معادن در سال 95 تغییر محسوسی نخواهد داشت

دکتر سرقینی معاون وزیر صنعت طی مصاحبه ای خبر از تغییر غیر محسوس حقوق در سال 95 را داد، حقوق دولتی معادن در سال 95 تا پایان اسفندماه سال جاری به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها ابلاغ خواهد شد.

استراتژی تهیه و تولید در سال 95 اعلام شد

استراتژی شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران (ایمپاسکو) در سال 95 تمرکز بر روی اکتشافات است .  و این شرکت اکتشافات را اولویت خود در سال 95 قرار می دهد.

کارخانه تولید شمش آنتیموان سفیدابه افتتاح رسمی شد

کارخانه تولید نیمه صنعتی شمش آنتیموان سفیدابه واقع در استان سیستان و بلوچستان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

تامین مالی 110 میلیاردی گلگهر در 30 دقیقه

درگل گهر 110 میلیارد تومان تامین سرمایه در 30دقیقه انجام شد که این مهم سبب شد تا برخی مشکلات مالی این شرکت در شرایط بحران حل شود.

جزئیات دیدار رییس ایمیدرو با علی اکبر صالحی

رئیس هیات عامل ایمیدرو در دیدار با علی اکبر صالحی رییس ایمیدرو گفت: با اکتشافات انجام شده در پهنه ایران مرکزی، نوید بخش دستیابی به معادن بزرگی همچون چادرملو ، سرچشمه و مهدی آباد است.

کاهش 100 میلیارد تومانی حق انتفاع در بودجه 95

میزان حق انتفاع در لایحه بودجه 95 نسب به سال 94 معادل 100 میلیارد تومان پایین تر درنظر گرفته شده است.

معدن و کارخانه استحصال شمش طلای ساریگونی قروه به بهره برداری رسید

معدن و کارخانه استحصال شمش طلای ساریگونی قروه از بزرگترین سرمایه گذاری های صنعتی کردستان به میمنت جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار کردستان و مسئولان ملی و محلی به بهره برداری رسید.

براساس آمار 9 ماهه؛آهن و فولاد چهارمین کالای عمده صادراتی ایران

سازمان توسعه تجارت ایران با انتشار آماری اعلام کرد، ارزش صادرات آهن و فولاد در 9 ماه نخست امسال (منتهی به آذر) به 763 میلیون دلار رسید و این تولیدات جایگاه چهارمین کالای عمده صادراتی را در کشور به دست آورند.

امضای تفاهم‌نامه یک میلیارد یورویی شرکت مس با MKM آلمان

شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت MKM آلمان به‌عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ‌های اروپایی برای توسعه همکاری ها تفاهم نامه یک میلیارد یورویی امضا کردند.

دستاورد سفر مدیرعامل فولادهرمزگان به همراه رییس جمهور به ایتالیاقرارداد فولاد هرمزگان با ایتالیایی ها برای تولید 3 میلیون تن فولاد
قرارداد توسعه فولادهرمزگان تا سقف 3 میلیون تن به امضا رسید.

سعد محمدی مدیر عامل توسعه معادن روی شد

دکتر اردشیر سعد محمدی مدیر با سابقه شرکت های معدنی ایران مدیرعامل شرکت توسعه معادن روی ایران شد.

استمهال حقوق دولتی معدن فعلا مطرح نیست

وزیر اقتصاد طی نامه به نعمت زاده وزیر صمت دولت روحانی آب پاکی را بر روی دست معدنکاران ریخت و گفت با تقسیط سه ساله حقوق دولتی موافقت نمی کنیم و موضوعی تحت عنوان استمهال مطرح نیست.

آزادسازی بیش از 17 هزار محدوده معدنی

با توجه به طرح آزادسازی محدوده های معدنی 17248 محدوده با مساحتی برابر 81 هزار و 388 کیلومترمربع در سه فاز صورت خواهد گرفت.

با تصویب هیات وزیران تعرفه واردات فولاد افزایش یافت

هیات وزیران در جلسه 2 دی ماه به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر افزایش تعرفه واردات فولاد پاسخ مثبت داد و نرخ های جدید تعرفه را تصویب کرد.

کف قیمت در شرکت مس 4300 دلار است

به گفته مدیرعامل شرکت ملی مس ایران کف قیمت تولید محصول در شرکت مس برای اجرای طرح های توسعه 4300 دلار است.

سال آینده کنگره جهان معدن تهران 6 نوامبر برگزار می شود

کنگره جهانی معدن همزمان با نمایشگاه بین المللی معدن در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در تاریخ 6 نوامبر 2016 (آبان ماه سال آینده) برگزار خواهد شد.

ذخیره معدن سرب و روی مهدی آباد رو به پایان است

با توجه به اینکه حدود نیمی از ظرفیت 400 هزار تنی شمش روی کشور به دلیل کمبود خوراک خالی است و ذخیره معدن انگوران رو به اتمام، با برنامه‌ریزی این مجتمع طی 4 تا 5 سال آینده، خوراک مورد نیاز کارخانجات تأمین و ظرفیت تولید این مجتمع به 800 هزار تن کنسانتره روی می‌رسد.کد خبر : 27523 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ ساعت 3 : 17
منبع : سایت خبری و تحلیلی معدن 24 بازدید : 1729


ردیفتیترتاریخ
1 معدن در سال 94 نیز جلوتر از صنعت ایستاد ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۷ مرداد
2 از جلسه سنگ آهنی ها برای خروج از بحران بازار تا پایان ذخیره معدن سرب وروی انگوران ۱۳۹۴ شنبه ۲۲ اسفند
3 از جلسه سنگ آهنی ها برای خروج از بحران بازار تا پایان ذخیره معدن سرب وروی انگوران ۱۳۹۴ شنبه ۲۲ اسفند
4 تشریح سیاست های بخش معدن در سال 94 ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۴ ارديبهشت
5 تشریح سیاست های بخش معدن در سال 94 ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۴ ارديبهشت


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟