امــروز : ۱۳۹۶ دوشنبه ۵ تير

Today : 2017 / 26 / 6 Monday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
مدیرعامل چادرملو در گفتگو با معدن 24 خبر داد: پیش بینی سود 332 میلیارد تومانی چادرملو در سال 95

مدیرعامل چادرملو در گفتگو با معدن 24 خبر داد:
پیش بینی سود 332 میلیارد تومانی چادرملو در سال 95

معدن 24: با استفاده از توان و تخصص نیروهای کارآمد ومدیران لایق و ایحاد ظرفیت های جدید، اقتصاد مقاومتی تحقق می یابد.

به گزارش معدن24  ، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به ضرورت توجه به قابلیت های  موجود در کشور گفت : بهترین راه برای  رشد و توسعه اقتصادی، اتکاء به بخش خصوصی ، و دوری از اقتصاد دولتی است.

 
محمود نوریان سال 1394 را سال سختی  برای معدن داران و فولادی ها  عنوان کرد و افزود: از یک طرف با کاهش شدید قیمت سنگ آهن و از طرفی با رکود در فروش محصولات فولادی مواجه بودیم که تاثیر مستقیمی بر درآمدزایی ما داشت.
وی گفت : از آنجا که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از بدو تاسیس در سال 1371 تاکنون همواره متکی به سرمایه های داخلی بوده و خوشبختانه تاکنون نیز توانسته با وجود تمامی مشکلات و موانع بخشی از چرخ های صنعت کشور را به گردش درآورد و وابستگی بسیار اندکی به خارج از کشور و سرمایه های خارجی داشته است ، توانسته از بحران های داخلی و خارجی عبور کند و حداقل سرپا بماند. 
 
وی ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم های جهانی، شاهد روند رو به رشد اقتصاد کشور باشیم و بار دیگر رونق به بازار کسب و کار بازگردد.
 
 
نوریان در ادامه گفت: چادرملو در مجتمع معدنی سنگ آهن خود در 180 کیلومتری یزد و با 5 خط تولید، سالانه 10.5 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن با عیار (Fe) حداقل 67.5 درصد و حدود یک تا 1.5 میلیون تن سنگ آهن دانه‌بندی با متوسط عیار (Fe) معادل 55.3 درصد تولید می‌کند که تلاش داریم این سقف تولید را برای کنسانتره حفظ کنیم اما با توجه به قیمت پایین سنگ آهن دانه بندی به احتمال بسیار در سال 1395 از میزان تولید خود بکاهیم، چون ما سنگ آهن دانه بندی را به دلیل عدم نیاز کارخانه‌های داخلی، برای صادرات تولید می کنیم تا از محل درآمد ارزی آن، هزینه های تهیه تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز در معدن را تامین کنیم، اما در شرایط فعلی که قیمت تمام شده با قیمت فروش تقریبا برابری می کند، تولید سنگ آهن دانه بندی مقرون به صرفه نیست.
مدیر عامل چادرملو همچنین با اعلام خبر افزایش 105 درصدی سرمایه‌ این شرکت در سال جدید گفت : این  افزایش سرمایه به تصویب مجمع عمومی فوق العاده سهامداران و سازمان بورس رسیده و قصد داریم این  افزایش را که طی دو مرحله از مبلغ 17 هزار 100 میلیارد ریال فعلی به 35 هزار میلیارد ریال می رسد، برای تكمیل پروژه های در دست اقدام و جبران هزینه های سرمایه گذاری در طرح های مشاركتی به مصرف برسانیم.
 
 
 
 
 این طرح ها شامل تکمیل طرح نیروگاه سیکل ترکیبی اردکان، طرح احداث کارخانه فولاد ثامن اردکان، طرح احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی، تکمیل طرح تامین آب از اجرای شبکه فاضلاب شهر اردکان، طرح توسعه ظرفیت کارخانه گندله سازی اردکان و سایر سرمایه گذاری ها مشارکتی هستند.
نوریان در خصوص آخرین وضعیت طرح های در دست اقدام چادرملو افزود: همانطور که بارها اشاره کرده‌ام، باور ما این است که یکی از ارکان توسعه پایدار در صنعت، تکمیل زنجیره تولید برای پیشگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده فرآورده های معدنی است، بنابراین بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده در نظر داریم ساخت کارخانه احیاء مستقیم و فولاد ثامن چادرملو با ظرفیت تولید  سالیانه 1 میلیون تن فولاد و قابل ارتقاء تا 3/1  میلیون تن و همچنین تولید 6/1 میلیون تن آهن اسفنجی  در کارخانه احیاء  را که در مجتمع گندله سازی اردکان در حال  ساخت است به سر انجام برسانیم و پیش بینی می کنیم کارخانه فولاد ثامن در نیمه دوم امسال مورد بهره برداری قرار بگیرد.
همچنین ساخت و راه اندازی واحد بخار نیروگاه  500 مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان از دیگر طرح هاست که امیدواریم این بخش باقی مانده نیز امسال به پایان برسد، این نیروگاه با هدف تامین برق مورد نیاز طرح های فولاد و احیاء و سایر صنایع مستقر در مجتمع گندله سازی اردکان ساخته شده که تاکنون بهره برداری از دو واحد گازی آن آغاز شده است .
 طرح افزایش ظرفیت کارخانه گندله سازی مجتمع اردکان از 4/3 میلیون تن فعلی به 4 میلیون تن هم یکی دیگر از برنامه های توسعه بخش چادرملو است که برای تامین گندله مورد نیاز واحد احیاء و فولاد ثامن، ارفع و غدیر ایرانیان در نظر گرفته شده است .
از سوی دیگر طرح اجرای شبکۀ فاضلاب شهر اردکان و تصفیه آن بمنظور تامین آب مصرفی برای فرآیند عملیات تولید آهن اسفنجی و شمش فولاد در واحدهای تولیدی صنعتی مجتمع که از دو سال پیش شروع شده امسال نیز تا بهره برداری کامل ادامه می یابد .
 همچنین علاوه بر اجرای  این طرحها ، بابت جبران مخارج سرمایه گذاریهای انجام شده درشرکت های سرمایه پذیر خود از جمله :
- شرکت تأمین و انتقال آب خلیج فارس ؛
- شرکت آهن و فولاد ارفع ؛
- شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان ؛
- شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه ؛
- شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر ؛
- شرکت کاوند نهان زمین ؛
- شرکت نوین الکترود اردکان ؛
- شرکت احداث صنایع و معادن سرزمین پارس «پامیدکو» ؛
و شرکت تأمین سرمایه امید ؛
مبلغ  6  هزارو 155   میلیارد ریال برآورد سرمایه  گذاری کرده ایم .
 
 
مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو یکی دیگر از برنامه های آتی این شرکت را بهره برداری از پهنه جدید معدنی D19 در مجاورت معدن چادرملو عنوان کرد و گفت: امیدواریم با طی شدن آخرین مرحله مقدماتی و دریافت مجوز از طرف سازمان محیط زیست، عملیات اکتشاف در این معدن امسال آغاز شود.

نوریان در مورد صادرات و سرمایه گذاری خارجی در مجموعه شرکت چادرملو گفت:  در زمینه توسعه تکنولوژی به دنبال همکاری با کشورهای دیگر هستیم. البته هدف اول ما بومی‌سازی دانش فنی و تکنولوژی است، نباید فراموش کرد که کشور ما به دلیل وضع تحریم ‌ها سالها‌ از فناوری های  روز دنیا عقب مانده است، بنابر این ما فقط تمایل به بهره گیری از تکنولوژی هستیم و نیازی  هم به سرمایه گذاری شركتهای خارجی در مجموعه های خودمان نمی بینیم ولی با شركتهایی كه قبلا با ما همكاری داشتند و به علت تحریم ها روابطمان ضعیف شده بود، در حال مذاكره هستیم تا برای رفع نیازهای خود، بدون اتکا به واسطه ها تصمیم گیری کنیم تا انشا الله بتوانیم در زمانی کوتاه با تکمیل کردن زنجیره تولید، محصولات نهایی خود را صادر کنیم .
 
مدیر عامل چادرملو در مورد پیش بینی سود شرکت در سال جاری گفت : ما  فروش ۱۷۹۵ میلیارد تومانی را برای سال جاری پیش‌بینی کرده ایم  که هرچند نسبت به سال 1394 از رشد 13 درصدی برخوردار است اما از لحاظ سود خالص با افت 49 درصدی مواجه هستیم  و میزان آن  332 میلیارد تومان تخمین زده شده است .

نوریان در مورد اوضاع بخش معدن و صنایع فولادی در سال جاری افزود :  آهن و فولاد کالایی نیست که کشوری از آن بی نیاز شود بلکه جزء کالا های اساسی در اقتصاد هر کشوری است هرجند طی دو تا سه سال اخیر شاهد کاهش شدید قیمت های سنگ آهن و فولاد بودیم اما دلیل بر بی نیازی جهان به فولاد نیست، این افت و خیز ها در مقاطع مختلف برای محصولات استراتژیک از جمله نفت نیز بوجود می آید، اگر می خواهیم به عرصه رقابت جهانی  قدم بگذاریم باید به این نکته توجه کنیم که بازار همواره با افت و خیز مواجه است و باید مقاومت کرد.
بهر حال ما خیلی نگران نیستیم و با تمام توان در جهت تولید و توسعه فعالیت ها در چادرملو ادامه می دهیم .
 
 
وی تصریح کرد : تحقق اقتصاد مقاومتی شرایط و ابزارهای خاصی را می طلبد که باید بدنبال آن بود، اینکه منتظر بمانیم تا همه چیز بر وفق مراد ما باشد تا بتوانیم خوب تولید کنیم، اشتغال ایجاد کنیم، رشد اقتصادی ایده آل داشته باشیم و با جهان رقابت کنیم، زندگی در رویا است. بلکه باید با حفظ داشته ها و اتکاء به ظرفیت های داخلی و ترویج روحیه کار و تلاش و تقویت بنیه علمی و تخصصی خود ، سپس با مدیریت کارآمد، ضمن ظرفیت سازی های جدید، نسبت به ارزش افزایی تولیدات تلاش کنیم.کد خبر : 28071 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۲/۵ ساعت 47 : 16
منبع : پايگاه اطلاع رساني معدن 24 بازدید : 2545


ردیفتیترتاریخ
1 افزایش بهره وری عامل حفظ صنایع در شرایط فعلی است ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۸ تير
2 تقسیم 350 ریال سود سهام در مجمع عمومی چادرملو ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۵ تير
3 تقسیم 350 ریال سود سهام در مجمع عمومی چادرملو ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۵ تير
4 پیش بینی سود 332 میلیارد تومانی چادرملو در سال 95 ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ ارديبهشت
5 تولید بیش از 11 میلیون تن سنگ آهن در چادرملو ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن
6 چادرملو به دنبال حذف بهره مالکانه است ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۷ دي
7 عمر ذخیره معدن چادرملو 8 سال است/ پیشرفت 96 درصدی فولادسازی ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۳ آبان
8 عمر ذخیره معدن چادرملو 8 سال است/ پیشرفت 96 درصدی فولادسازی ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۳ آبان
9 هفدهمین سمپوزیوم فولاد ایران در مجتمع چادرملو ۱۳۹۳ سه شنبه ۲۸ بهمن
10 بهره مالکانه برای چادرملو مشکلی ایجاد نمی کند ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ بهمن
11 بهره مالکانه برای چادرملو مشکلی ایجاد نمی کند ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ بهمن
12 بهره مالکانه برای چادرملو مشکلی ایجاد نمی کند ۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ بهمن
13 دولت نباید در قیمت گذاری سنگ آهن دخالت کند ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۵ دي
14 دولت نباید در قیمت گذاری سنگ آهن دخالت کند ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۵ دي
15 دولت نباید در قیمت گذاری سنگ آهن دخالت کند ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۵ دي
16 آخرین خبرها از برقراری پرواز ایران - آمریکا ۱۳۹۲ يکشنبه ۵ آبان
17 امسال بیش از 10 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن تولید می کنیم/ تقاضا برای سنگ آهن همچنان بالا خواهد بود ۱۳۹۲ شنبه ۱۶ شهريور
18 امسال بیش از 10 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن تولید می کنیم/ تقاضا برای سنگ آهن همچنان بالا خواهد بود ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۱ شهريور
19 كارخانه جدید تولید كنسانتره سنگ آهن چادرملو آماده افتتاح است ۱۳۹۱ سه شنبه ۲۷ تير


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟