امــروز : ۱۳۹۶ جمعه ۵ خرداد

Today : 2017 / 26 / 5 Friday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
گندله سازی احیا سپاهان تا پایان سال را ه اندازی می شود


گندله سازی احیا سپاهان تا پایان سال را ه اندازی می شود

معدن 24: فاز اول واحد کنستانتره سازی شرکت معادن سنگ آهن احیا سپاهان با ظرفیت 900 هزارتن به بهره برداری رسید.

هادی گلزار در رابطه با این پروژه  در گفت وگو با خبرنگار معدن 24 گفت: فعالیت این واحد کنسانتره سازی در کشور منحصر به فرد است، زیرا استفاده نکردن از شیوه خردایش در تولید، ضمن کاهش 30 تا 50 درصدی مصرف آب و برق، زمینه تولید محصول با عیار 66 درصدی را فراهم کرده که بهترین خوراک برای استفاده در کارخانه های فولاد سازی است که با روش کوره بلند تولید می کند .
گلزار عنوان کرد: برای فاز اول این پروژه 3 میلیون دلار ارزی و 30 میلیارد تومان ریالی هزینه شده است. 70 درصد تجهیزات در ایران ساخته شده و 30 درصد از تجهیزات شامل ابزار دقیق از سوییس و ژمژ های وارمن از اروپا و تیک نر از آفریقای جنوبی تهیه شده است.
وی گفت: محصول تولیدی این واحد در مراحل دوم و سوم، کنسانتره سنگ آهن استاندارد آماده ورود به واحدهای گندله سازی می شود و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا چهار ماه آینده مراحل مزبور وارد تست گرم شده و تا پایان سال نیز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
گلزار خاطرنشان کرد: بهره برداری از مراحل دوم و سوم و طراحی و ساخت دو کارخانه کنسانتره سازی هر کدام با ظرفیت 500 هزار تن در سال برنامه ریزی شده که در این رابطه دو شرکت چینی تامین تجهیزات و مهندسی پروژه    (EP) را انجام خواهند داد.
وی عنوان کرد: در فاز دوم و سوم این پروژه 80 درصد تجهیزات و 40 درصد فونداسیون و سوله آماده شده است و مجموعا 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم. 
مدیرعامل شرکت معادن سنگ آهن احیا سپاهان با اشاره به سرمایه گذاری بیش از 15 میلیون دلاری و همچنین 400 میلیارد ریالی در این دو واحد کنسانتره سازی گفت: با تولید سالیانه بیش از چهار میلیون تن، امکان دستیابی به ایجاد زنجیره فولاد فراهم می شود.
پیش از این مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران اعلام کرده بود، ایران با داشتن بیش از پنج میلیارد تن سنگ آهن از نظر میزان ذخایر سنگ آهن در شمار 10 کشور نخست جهان جای دارد.
به گفته مدیر عامل شرکت معادن سنگ آهن احیا سپاهان، طراحی و ساخت این واحد از سوی مهندسان و کارشناسان داخلی صورت گرفته و با تکیه بر دانش و تخصص مهندسان کشورمان و همچنین شناخت و آگاهی کامل از کانسنگ پلاسری آهن سنگان این کارخانه مورد بهره بردای قرار گرفته که بیش از 85 درصد از تجهیزات آن از منابع داخلی تامین شده است .
وی ایجاد اشتغال 220 نفر به صورت مستقیم و یک هزار و 100 نفر به صورت غیر مستقیم را در مرحله نخست کنسانتره سازی این شرکت مهم دانست و گفت : بهره برداری از این دو مرحله دیگر این کارخانه ، زمینه اشتغال مستقیم 400 نفر و غیر مستقیم بیش از 2 هزار نفر را فراهم خواهد کرد.
همچنین وی در رابطه با بحث گندله سازی عنوان کرد: گندله سازی 10 درصد ژیشرفت فیزیکی داشته و زمین و زیر ساخت ها در حال آماده سازی است و تا 8ماه دیگر این بخش به اتمام خواهد رسید و آماده بهره برداری می شود.
وی در رابطه با مشکلات پروژه گفت: از مشکلات فاز 2 و 3 پروژه این است که بعد از آماده شدن این فازها بری بهره برداری برق نداریم که وزیر قول تامین برق از طریق ایمیدرو را داده است. از دیگر مشکلات پروژه قیمت پایین سنگ آهن در بازار جهانی است که ما را با مبود نقدینگی مواجه کرده است. امید است با راه اندازی فاز 2 و 3 و فروش کنستانتره مشکل نقدینگی ما حل شود.
شرکت معادن سنگ آهن احیا سپاهان وابسته به شرکت های زیر مجموعه هلدینگ معدنی شرکت مجتمع صنایع و معدن احیا سپاهان خرداد ماه 85 به منظور بهره برداری از معدن سنگ آهن پلاسری خواف و سنگان ( خراسان رضوی ) به ثبت رسیده است .
جمهوری اسلامی براساس سند چشم انداز در مدت 10 سال آینده (1404) دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد را هدف گذاری کرده که برای تحقق این مهم مطابق سند راهبردی وزارت صنعت، معدن وتجارت ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن، گندله و آهن اسفنجی ( زنجیره تولید فولاد) باید به ترتیب به 72، 85 و 54 میلیون تن برسد.
برابر گزارش وزارتخانه یاد شده، پارسال تولید شمش فولاد کشور به 16 میلیون و 708 هزار تن رسید، درحالی که در سال 93 این میزان 16 میلیون و 805 هزار تن ثبت شده بود.
 کد خبر : 28809 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۳/۲۶ ساعت 6 : 14
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 1780


ردیفتیترتاریخ
1 گندله سازی احیا سپاهان تا پایان سال را ه اندازی می شود ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۶ خرداد


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟