امــروز : ۱۳۹۶ دوشنبه ۵ تير

Today : 2017 / 26 / 6 Monday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
30 ام خرداد و در فرابورس صورت می گیرد: عرضه 73درصد از سهام کنترلی شرکت ذوب آهن اصفهان

30 ام خرداد و در فرابورس صورت می گیرد:
عرضه 73درصد از سهام کنترلی شرکت ذوب آهن اصفهان

معدن 24: سازمان خصوصی سازی روز یکشنبه بلوک 73 درصدی سهام کنترلی شرکت ذوب آهن اصفهان را به وکالت از سازمان تامین اجتماعی و صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به قیمت پایه هر سهم 4116 ریال روی میز فروش فرابورس می گذارد.

به گزارش معدن24 ، یکشنبه 30 خرداد ماه 95 سازمان خصوصی سازی 73 درصد از سهام کنترلی شرکت ذوب آهن اصفهان را به وکالت از سازمان تامین اجتماعی و صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد با قیمت پایه کل 23.642.040.938.208 ریال از طریق بازار دوم فرابورس عرضه خواهد کرد.

تعداد سهام قابل عرضه در این روز 5میلیارد و 743 میلیون و 936 هزار و 88 سهم معادل 73 درصد از کل سهام شرکت ذوب اهن است که به قیمت پایه هر سهم 4116 ریال روانه تابلوی عرضه بازار دوم فرابورس در این نماد معاملاتی می شود.

سپرده حضور در این رقابت 70 میلیارد و 926 میلیون و 122 هزار و 814 تومان و 7 ریال است و شرایط پرداخت ثمن معامله بطور یکجا و نقد یا نقد و اقساط است، طوری که 20 درصد مبلغ از سوی خریدار باید بطور نقدی و مابقی در اقساط مساوی شش ماهه طی 5 سال با نرخ 15 درصد برای فروشنده تسویه شود.

بر اساس این گزارش، سازمان خصوصی سازی 56 درصد از سهام شرکت ذوب آهن را به وکالت از سازمان تامین اجتماعی و 17 درصد به وکالت از صندوق حمایت و بازنشستگی فولاد از کدهای معاملاتی مشمول مالیات بطور یکجا و تجمیعی در فرابورس عرضه خواهد کرد.

شرایط خریداران برای حضور در این معامله رعایت مقررات پولشویی در تجهیز منایع مالی جهت خرید در معامله عمده، نداشتن سوء پیشینه جرائم مالی شامل کلاه برداری،اختلاس،خیانت در امانت،جرائم موضوع فصل ششم قانون بازار اوراق بهادار ،سرقت، جعل، استفاده از سند مجعول، پولشویی، ورشکستگی به تقصیر یا تقلب و دریافت و پرداخت رشوه، نداشتن بدهی های معوق عمده به شبکه بانکی،بیمه تامین اجتماعی ، سازمان امور مالیاتی و سازمان خصوی سازی،نداشتن سابقه تخلفات با اهمیت در بازار اوراق بهادار بویژه در اداره اشخاص تحت نظارت یا عدم ایفای نعهدات در معاملات عمده قبلی بر خلاف مقررات که منجر به صدور حکم انضباطی در مراجع رسیدگی به تخلفات در سازمان شده باشد، داشتن توان مالی مناسب، داشتن برنامه اداره شرکت در مورد معاملات عمده کنترلی،عدم ایجاد انحصار پس از انجام معامله عمده و افشای هر گونه فعالیت مستقیم یا غیر مستقیم در موضوع فعالیت شرکتی که سهام آن عرضه می شود عنوان شده است .

سازمان تامین اجتماعی 23 اسفند ماه سال 1391 موفق شد بلوک 56 درصدی سهام ذوب آهن را به قیمت هرسهم 511 تومان و یک ریال خریداری و با پرداخت 450 میلیاردتومان در اول اردیبهشت ماه ، این معامله را قطعی کرد.

این مبلغ 20 درصد ارزش کل این بلوک بود که ارزشی بالغ بر 2 هزار و 252 میلیارد تومان داشت، اما اکنون به دلیل بدهی و عدم تسویه اقساط پرداختی دوباره روی میز فروش گذاشته می شود.

واگذاری ذوب اهن اصفهان از سال 87 آغاز و همواره با فراز و نشیب هایی مواجه بوده است. در آخرین اقدام بلوک 53 درصدی ذوب آهن در زمستان سال 91 در سومین روز رقابت به دلیل طرح رد صلاحیت یکی از خریداران متوقف شد.

در آن زمان دو متقاضی شامل ریخته گران اصفهانی از فولاد ماهان و یک کنسرسیوم از طریق کارگزاری های بهین پویا و بانک شهر وارد میدان رقابت شدند و تا بهای 4894 ریالی هرسهم رقابت کردند، اما به بهانه تغییر مقررات معاملات بلوکی از قطعی ت این معاله به نام خریدار حقیقی جلوگیری شد.

شرکت ذوب آهن با زیان انباشنه روبرو است و برای خروج از ماده 141 قانون تجارت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را در دستور کار قرار داده است.
 کد خبر : 28846 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۳/۲۹ ساعت 33 : 18
منبع : معدنا بازدید : 1438


ردیفتیترتاریخ
1 سازمان تامین اجتماعی بلوک مدیریتی «شبندر» را می‌فروشد+ نامه ۱۳۹۶ دوشنبه ۴ ارديبهشت
2 دستور معاون اول در صورت تخلفات بانکی ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ دي
3 دولت بزرگ فسادزاست/ سرمایه‌گذار خارجی با وجود فساد به کشور نمی‌آید ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۲ آذر
4 گزارش حسابرسی افزایش سرمایه «ذوب» در حال ارسال به سازمان بورس ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۹ مهر
5 گزارش حسابرسی افزایش سرمایه «ذوب» در حال ارسال به سازمان بورس ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۹ مهر
6 عرضه 73درصد از سهام کنترلی شرکت ذوب آهن اصفهان ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ خرداد
7 زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۷ بهمن
8 سعدمحمدی به "صدر تامین" رفت ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۰ آبان
9 سعدمحمدی به "صدر تامین" رفت ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۰ آبان
10 اعتراض تامین اجتماعی به حکم مرتضوی ۱۳۹۴ يکشنبه ۱۵ شهريور
11 تامین اجتماعی به ازدواج اولی ها پاداش می‌دهد ۱۳۹۴ شنبه ۱۶ خرداد
12 پرونده مرتضوی هنوز تعیین شعبه نشده ۱۳۹۳ شنبه ۴ بهمن
13 آنچه درمورد بیمه بیکاری و اختیاری باید بدانیم ۱۳۹۳ پنج شنبه ۸ آبان
14 سازمان تامین اجتماعی تافته جدا بافته! ۱۳۹۳ سه شنبه ۵ فروردين
15 رئیس سازمان تامین اجتماعی منصوب شد ۱۳۹۲ چهارشنبه ۶ شهريور


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟