امــروز : ۱۳۹۶ دوشنبه ۵ تير

Today : 2017 / 26 / 6 Monday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
تولید نخستین شمش های بلوم در فولادمبارکه/ یک دستاورد بزرگ در واحد گندله سازی


تولید نخستین شمش های بلوم در فولادمبارکه/ یک دستاورد بزرگ در واحد گندله سازی

معدن 24: در پی تکمیل سبد محصولات فولادمبارکه، برای نخستین بار شمش های بلوم در ریخته گری فولادمبارکه تولید شد.

به گزارش معدن24 ،  مهندس محمود اربابزاده با اشاره به این موفقیت گفت: فولاد مباركه برخود می بالد كه كاركنان شریفش همواره در مسیر تعالی حركت نموده و لحظه ای از مسیر رشد غافل نیستند. تولید محصولات جدید و با ارزش افزوده در طول سالهای اخیر و حضور مؤثر و افتخار آمیز در بازارهای داخلی و خارجی و مجامع مطرح جهانی اقدامات عملی مدیران و كاركنان فولاد مباركه در راستای اقتصاد مقاومتی و موجب سربلندی بیشتر نظام عزیز اسلامی مان است . همانطور که در خبرهای قبلی آمد با توجه به تأكید مدیر عامل محترم شركت مبنی بر توسعه محصولات مورد نیاز بازار ، با تغییر و اصلاح قالب و سیستم خنك كاری ماشین ریختهگری مداوم و با همت و تلاش همه کارکنان درگیر، موفق شدیم ریخته گری شمش بلوم را بر اساس موارد فنی مورد نیاز برنامه ریزی کنیم و برای نخستین بار شمش بلوم در اندازه 200*300 تولید نماییم.
ارباب زاده در ادامه تصریح کرد: مارک ذوبی که برای تولید این شمش ها انتخاب شده، گروه 4 فولادمبارکه یا همان فولادهای با استحکام بالا میباشد که برای نخستین بار، 5 بلوم 10 متری در واحد ریخته گری مداوم فولادمبارکه تولید شد.
معاون بهره برداری فولادمبارکه افزود: به همت مدیریت و کارکنان ریخته گری مداوم، شمشهای تولید شده روی ماشین شماره 4 انجام شد که این شمش ها دارای کیفیت سطحی مناسبی هستند و بعد از اینکه خنک کاری انجام شد، تستهای کیفی مانند تشخیص عیوب داخلی، آنالیز فیزیکی، کشش، تست استحکام و ضربه انجام میشود و سپس آماده ارسال به كارخانجات نورد مقاطع میگردد.
ارباب زاده در پایان گفت: این موفقیت که با همکاری کارکنان ریخته گری مداوم و واحدهای درگیر مانند تعمیرگاه مرکزی و متالورژی و روشهای تولید و فروش وبازاریابی کسب شد را به تمامی همکاران فولادمبارکه تبریک میگوییم.
 
صرفه جویی بیست میلیارد ریالی با تغییرفرآیند کنترل سرو ولوهای پینچ رول
با تلاش کارکنان تعمیرات واحد فولادسازی و ریخته گری مجتمع فولاد سبا، اجرای پروژه تغییرفرآیند کنترل سرو ولوهای پینچ رولهای کشانده واحد ریخته گری مجتمع فولاد سبا با موفقیت انجام که علاوه بر جلوگیری از خرابیها و توقفات تولید در واحد، خسارات وارد شده به تجهیزات به حداقل رسید و صرفه جویی بیست میلیارد ریالی برای مجتمع فولادسبا به همراه داشت.
احمد سلیمانی رئیس تعمیرات پیشگیری واحد فولادسازی و ریخته گری مجتمع فولاد سبا با اعلام این خبر افزود:  وظیفه اصلی شیرهای هیدرولیکی که تکنولوژی ساخت آنها هم اکنون دراختیار کشور آمریکا و یک کشور اروپایی می باشد و از قطعات حساس خط تولید نیز بشمار می آید، تنظیم فشار پینچ رولها در هر لحظه به میزان لازم است .
وی با اشاره به دلایل اجرای این پروژه گفت: عدم تأمین این وسیله و مشکلات موجود در جهت تعمیر و کالیبراسیون آنها، موجودی این تجهیز را به صفر رسانیده بود و به دلیل عیوب ظاهر شده در سیستم کنترل داخلی این سرو ولوها، فشار بیش از حد به رولیکها وارد شده و موجب شکسته شدن رولیکها تقریباً هر دو هفته یکبار میگردید، به همین علت به ازای هربار تعویض این رولیکها که قیمت بیش از چهارصدوسی میلیون ریال دارند توقف خط تولید به مدت حدود شش ساعت را شاهد بودیم، ضمن اینکه زمان برای تأمین وتعمیر سرو والوها و قطعات داخلی آنها  از طریق خرید خارج بسیار طولانی مدت بود و توقفات ناشی از عملکرد معیوب سرو ولوها باعث افت تولید میگردید، به همین دلیل اجرای این پروژه ضروری گردید.
مجید عسگری کارشناس برق و اتوماسیون واحد فولادسازی و ریخته گری مجتمع فولادسبا نیز در خصوص اجرای این پروژه گفت: این پروژه با برنامه نویسی لوپ کنترلی مدرن که ترکیبی از PID کنترلر و Adaptive filter (فیلتر های وفقی که شاخهای از هوش مصنوعی می باشد) جهت بالابردن سرعت و دقت عملکرد والو و انجام بخش عمده ای از کنترل سرو ولو در plc و تغییرات سخت افزاری انجام گردید و مشکلات موجود در این واحد را مرتفع نمود.
وی اهمیت دیگر این تجهیز را در جایگزینی بخش زیادی از فرآیند سخت افزاری سرو ولوها با فانکشن و برنامه نرم افزاری در داخل plc عنوان نمود و افزود: امکان جایگزینی این لوپ کنترلی در سرو ولو Q60FTAFGNEB2N - WOOG D691 با توجه به تغییرات نرم افزاری داده شده می باشد.


راه اندازی دستگاه مكنده سیار واحد گندله سازی
علی جیلان رئیس تولید واحد گندله سازی  از راه اندازی دستگاه مکنده سیار واحد گندله سازی خبر داد و گفت: در راستای بهبود شرایط محیط كار و كاهش زمان آماده سازی تجهیزات واحد گندله سازی و با مطالعه واحدهای مشابه دنیا و بررسی های انجام شده اقدام به خرید یك دستگاه مكنده سیار با توانKW 300 گردید که از ابتدای اردیبهشت ماه تحویل واحد گندله سازی شد و مورد بهره برداری قرارگرفت. 
سعید داتلی بیگی فورمن نظافت صنعتی واحد گندله سازی نیز در این رابطه گفت: باراه اندازی این دستگاه مكنده، جمع آوری ضایعات ریزشی سنگ آهن وگندله در زمان كوتاه تر و بدون پراكنش غبار وبانیروی انسانی كمتری انجام می گیرد.
وی افزود: یكی از فعالیتهای تأثیرگذار در شات دان های گندله سازی آماده نمودن و تخلیه داخل تجهیزات برای انجام  فعالیت های تعمیراتی است كه انجام این فعالیت ها تاكنون با نیروی انسانی و به روش سنتی و با صرف زمان زیاد انجام می شد که با بكارگیری این دستگاه علاوه بركاهش حجم فعالیتهای نیروی انسانی و بهبود شرایط ایمنی، زمان آماده سازی تجهیزات برای شات دانها كاهش یافته و از آلودگی محیط نیز كاسته خواهد شد.
وی در پایان از همکاری مدیریت ناحیه آهن سازی، رئیس واحدگندله سازی، مهندسی كارخانه، امور قراردادها و قراردادهای خرید ماشین آلات و تجهیزات و حمل نقل كه در مطالعه، خرید و راهاندازی این دستگاه همكاری نموده اند، تشكر و قدردانی نمود. کد خبر : 28993 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۴/۸ ساعت 25 : 15
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 1177


ردیفتیترتاریخ
1 تولید نخستین شمش های بلوم در فولادمبارکه/ یک دستاورد بزرگ در واحد گندله سازی ۱۳۹۵ سه شنبه ۸ تير


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟