امــروز : ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ خرداد

Today : 2017 / 23 / 5 Tuesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
چشم انداز توسعه سنگان؛ ساخت 6 کارخانه کنسانتره و 4 کارخانه گندله


چشم انداز توسعه سنگان؛ ساخت 6 کارخانه کنسانتره و 4 کارخانه گندله

معدن 24: مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان به تشریح برنامه های توسعه سنگان پرداخت که ساخت 6 کارخانه کنسانتره و 4 کارخانه گندله سنگ آهن را به ارمغان می آورد.

 
به گزارش معدن24  ، علی صدیقی فر با بیان اینکه این طرح ها توسط شرکت های مختلف در حال اجراست، گفت: ساخت 6 کارخانه کنسانتره با ظرفیت 17.5 میلیون تن در سال و 4 کارخانه گندله سازی با ظرفیت 15 میلیون تن در سال اکنون در سنگان در حال انجام است. 
  
وی اظهار کرد: احداث و راه اندازی یک کارخانه تولید کنسانتره با ظرفیت 5 میلیون تن و یک کارخانه گندله سازی با ظرفیت 5 میلیون تن در سال توسط شرکت فولاد مبارکه در حال اجرا است به طوری که پیش بینی می شود کارخانه گندله سازی با پیشرفت فیزیکی 87 درصد در نیمه دوم سال جاری و کارخانه کنسانتره با پیشرفت فیزیکی 30 درصد، در پایان سال 96 راه اندازی شود.
 صدیقی فر ادامه داد: همچنین احداث و راه اندازی یک واحد گندله سازی با ظرفیت 5 میلیون تن در سال توسط ایمیدرو و با مشارکت بخش خصوصی که دارای 72 درصد پیشرفت فیزیکی است در نیمه نخست سال 96 راه اندازی می شود.
 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نخستین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن با ظرفیت تولید 2.6 میلیون تن مشغول فعالیت است گفت: کارخانه دوم با ظرفیت تولید سالانه 2.4 میلیون تن توسط ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی در مرحله انعقاد قرارداد برای ساخت است.
 صدیقی فر گفت: احداث و راه اندازی یک واحد کارخانه کنسانتره و یک واحد گندله سازی هرکدام با ظرفیت 2.5 میلیون تن در سال توسط سرمایه گذاری توسعه ملی در دست اجرا قرار دارد که با توجه به پیشرفت 77درصدی طرح کنسانتره سازی، پیش بینی می شود در سال 96 راه اندازی شود. 
 مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان ادامه داد: احداث و راه اندازی یک واحد کارخانه کنسانتره و یک واحد گندله سازی با ظرفیت 2.5 میلیون تن توسط هلدینگ صنایع معدنی کاوه پارس وابسته به بنیاد مستضعفان و همچنین احداث و راه اندازی یک واحد تولید کنسانتره با ظرفیت 2.5 میلیون تن توسط شرکت فولاد خراسان از دیگر چشم اندازهای توسعه سنگان است.
 صدیقی فر درباره عملکرد این مجتمع اظهار داشت: در سال گذشته با آماده سازی و باطله برداری 12 میلیون تنی،‌ شاهد عملکرد 172درصدی نسبت به برنامه پیش بینی شده بودیم. همچنین با استخراج 7.7 میلیون تن ماده معدنی، میزان عملکرد در این بخش به 115 درصد رسید. وی در عین حال تولید سنگ آهن دانه بندی شده را 2.6 میلیون تن اعلام کرد.
 صدیقی فر درباره برنامه سال جاری گفت: 12 میلیون تن آماده سازی و باطله برداری و 4.8 میلیون تن استخراج از برنامه های سال 95 مجتمع معدنی سنگان است. این در حالی است که 3 میلیون تن نیز از دپوی سال گذشته باقی مانده است.
 مدیر مجتمع معدنی سنگان ادامه داد: برنامه سنگ آهن دانه بندی این مجتمع شامل تولید 900 هزار تن سنگ پرعیار و 670 هزار تن سنگ آهن عیار متوسط است.
 نگاه استراتژیک
 وی افزود: نگاه مجتمع به معادن سنگان و ذخایر ارزشمند آن یک نگاه استراتژیک مبتنی بر حفظ این منابع و ذخایر است که بهره برداری از آنها در یک دوره 25 تا 30 ساله صورت می گیرد.
 صدیقی فر ذخایر پیش بینی شده معادن سنگان را بیش از 1.2 میلیارد تن ذکر کرد و گفت: بر اساس این نگاه در حال حاضر برنامه اصلی در مجتمع سنگان تمرکز بر انجام آماده سازی های معدن است و بر اساس همین نگاه مجتمع سنگان در سال گذشته توانست در این بخش 172 درصد بیشتر از هدف برنامه خود را محقق کند.
 وی تاکید کرد: مجتمع سنگان هیچ برنامه از قبل تدوین شده ای برای تولید سنگ آهن دانه بندی با هدف فروش در بازارهای صادراتی ندارد زیرا با توجه به قیمت های کنونی در جهان، هیچگونه توجیهی برای استخراج منابع و ذخایر ارزشمند وجود ندارد در حالی که این منابع می تواند با قرارگرفتن در زنجیره تولید فولاد،‌ ارزش افزوده بالایی ایجاد کند.
 در حال حاضر قیمت هر تن سنگ ‌آهن دانه بندی پرعیار برای تحویل در بندرعباس حدود 29 دلار است که با احتساب کرایه حمل و بارگیری 25دلاری ،‌ ارزش صدور هر تن از این ماده معدنی در عمل به 5دلار می رسد.  
 
 کد خبر : 29149 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۴/۱۸ ساعت 55 : 19
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 1291


ردیفتیترتاریخ
1 چشم انداز توسعه سنگان؛ ساخت 6 کارخانه کنسانتره و 4 کارخانه گندله ۱۳۹۵ جمعه ۱۸ تير


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
دولت چرا در مورد عوارض صادراتی عجله کرد؟ معدن 24: نبود ثبات در قوانین کشور، عدم برنامه‌ریزی بلندمدت و وجود تضامین لازم از سوی دولت با هدف رفع...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟