امــروز : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۸ تير

Today : 2017 / 28 / 6 Wednesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
افتتاح طرح تولید کنسانتره روی در تولید روی بندرعباس


افتتاح طرح تولید کنسانتره روی در تولید روی بندرعباس

معدن 24: شرکت تولید روی بندرعباس که کلیه سهام آن متعلق به شرکت ذوب و احیای روی قشم زیر مجموعه صد درصدی شرکت کالسیمین، یکی از واحدهای تولید روی در مجموعه توسعه معادن روی ایران است که ظرفیت اسمی آن بالغ بر 18.000 تن شمش روی می باشد. لازم به یادآوری است پروژه افزایش ظرفیت تولید شمش روی از 10.000 تن به 18.000 تن در شهریور سال گذشته افتتاح و بهره برداری گردیده بود.

شرکت تولید روی بندرعباس که کلیه سهام آن متعلق به شرکت ذوب و احیای روی قشم زیر مجموعه صد درصدی شرکت کالسیمین، یکی از واحدهای تولید روی در مجموعه توسعه معادن روی ایران است که ظرفیت اسمی آن بالغ بر 18.000 تن شمش روی می باشد. لازم به یادآوری است پروژه افزایش ظرفیت تولید شمش روی از 10.000 تن به 18.000 تن در شهریور سال گذشته افتتاح و بهره برداری گردیده بود.

چهارشنبه هفته گذشته، این شرکت میزبان مدیران عامل شرکت های گروه توسعه معادن روی ایران بود تا ضمن برگزاری شورای عالی مدیران گروه، طرح توسعه تولید روی بندرعباس را که به همت متخصصان این شرکت انجام پذیرفته است افتتاح نمایند.

مدیرعامل فعلی شرکت تولید روی بندرعباس که سابقه مدیر عاملی شرکت کالسیمین را نیز در کانامه خود دارد پروژه تولید کنسانتره روی از پسماندهای کارخانه تولید روی بندر عباس را یکی از اقدامات مهم این شرکت در راستای تامین مواد اولیه مصرفی ازطریق بازیافت پسماندها برشمرد.

رضا منفرد در ادامه اظهار داشت: این پروژه با هزینه 18 میلیارد ریال و در مدت یک سال اجرا شده است. دانش فنی و مطالعات اولیه در سال 89 انجام شد و سپس به مدت یک سال پایلوت با ظرفیت 5 تن در روز راه اندازی گردید . پس از حصول اطمینان از نکات فرایندی و فنی و نیز انجام بررسی های مالی اقتصادی، طراحی تولید صنعتی صورت گرفت . کلیه مطالعات و طراحی و مهندسی توسط مدیران و کارشناسان شرکت تولید روی بندر عباس انجام شده است. علاوه بر مزایای تولیدی و اقتصادی، اجرای این طرح از لحاظ حفاظت از محیط زیست نیز دارای اهمیت است.

مدیرعامل شرکت تولید روی بندرعباس در پاسخ به این سوال که چه میزان پسماند به عنوان خوراک این طرح در کارخانه موجود است اظهار داشت: در این طرح با استفاده از پسماندهای حاوی روی که به مقدار 350.000 تن در داخل کارخانه موجود است کنسانتره روی با عیار 50 درصد تولید میشود .

وی در مورد ظرفیت این طرح گفت: ظرفیت اسمی کارخانه تولید روزانه 100 تن کنسانتره است که با بهره برداری از این پروژه خوراک مورد نیاز برای تولید 10.000 تن شمش روی تامین میشود. لازم به ذکر است که ظرفیت تولید شمش در این کارخانه 18.000 تن در سال است.

این مقام مسئول ضمن بیان این که طی سه ماهه سوم سال جاری 460 تن شمش از این محل تولید شده است که به میزان 4.6 در صدافزایش در راندمان کل تولید را سبب می شود، در ادامه در خصوص تولید واقعی و برنامه تولید این شرکت اظهار داشت: در سال 1390 شرکت تولید روی بندرعباس 15.000 تن شمش تولید نمود و برنامه تولید سال 1391 نیز تولید و فروش 15.000 تن محصول می باشد. با توجه به کمبود کنسانتره و مواد اولیه برای صنعت روی عملیاتی شدن این طرح کمک شایان توجهی به تداوم تولید و فعالیت این کارخانه خواهد کرد.

منفرد در پایان ضمن قدردانی از حمایت های هلدینگ توسعه معادن روی ایران دراجرایی شدن این پروژه، آمادگی این شرکت را برای انتقال تجربیان این طرح به سایر شرکت های گروه اعلام و اظهار امیدواری کرد که انجام این طرح بتواند تولید و سودآوری و همچنین شاخص های زیست محیطی شرکت های تولیدی گروه توسعه معادن روی ایران را به میزان محقق شده در کارخانه تولید روی بندرعباس ارتقا بخشد.

گفتنی است تولید شمش روی شرکت کالسیمین در دو کارخانه دندی و زنجان و همچنین شرکت های زیرمجموعه ذوب و احیای روی قشم و تولید روی بندرعباس انجام می شود و از این رو توجه به صورت های مالی تلفیقی این شرکت به ویژه در خصوص تولید و فروش شمش روی برای تحلیلگران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 کد خبر : 2930 تاریخ انتشار : ۱۳۹۱/۹/۲۷ ساعت 43 : 10
منبع : بورس نیوز بازدید : 6766


ردیفتیترتاریخ
1 افتتاح طرح تولید کنسانتره روی در تولید روی بندرعباس ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۷ آذر


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟