امــروز : ۱۳۹۶ يکشنبه ۶ فروردين

Today : 2017 / 26 / 3 Sunday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
ارائه گزارش آتش سوزی پالایشگاه ماهشهر به لاریجانی


ارائه گزارش آتش سوزی پالایشگاه ماهشهر به لاریجانی

معدن24: رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اعزام هیئتی از سوی کمیسیون برای بررسی آتش سوزی پالایشگاه ماهشهر، از آماده و دستور کار بودن این گزارش خبر داد و گفت: این گزارش بعد از تصویب در کمیسیون، تحویل علی لاریجانی رئیس مجلس می شود تا در صحن مجلس قرائت شود.

به گزارش معدن24 ، فریدون حسنوند نماینده اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از آتش سوزی پالایشگاه ماهشهر در 16 تیر، کمیسیون انرژی مجلس هیئت سه نفره برای بررسی دلائل آتش سوزی به ماهشهر اعزام کرد، گفت: هیئت مذکور بعد از حضور در محل پالایشگاه و صحبت و گفتگو با مسئولین، گزارش خود را آماده کرده است.

وی افزود: در این گزارش ابعاد مختلف حادثه دیده شد و ضمن تشریح نحوه وقوع حادثه، علل بروز حادثه مطرح شد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تا قبل از تصویب گزارش در کمیسیون از تشریح جزئیات گزارش و علل وقوع آتش سوزی معذور ست، گفت: این گزارش یک پکیچ کاملی است که همه موارد در خصوص آتش سوزی در آن ذکر شده است.

حسنوند گفت: در هفته آینده این گزارش در جلسه رسمی کمیسیمون انرژی مطرح و بررسی می شود که بعد از تصویب در کمیسیون، جهت قرائت در صحن علنی مجلس، تحویل علی لاریجانی رئیس مجلس خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد تا گزارش کمیسیون در صحن مجلس قرائت شود.

روز چهارشنبه 16 تیر پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر دچار آتش سوزی شد، این حادثه آنقدر گسترده بود که آتش خود به خود بعد از سه روز با اتمام کامل مواد سوختنی داخل مخازن، خاموش شد.

زنگنه که 2 روز بعد از آغاز حادثه در محل پالایشگاه حضور یافت، در خصوص خاموش کردن آتش سوزی گفت: باید همه محتوای مواد سوختی درون مخزن بسوزد و آتش به پایان برسد.

این آتش حداقل 60 میلیون یورو خسارت به بار آورد.

علی گلمرادی نماینده ماهشهر،عدل هاشمی نماینده کهگیلویه و علی اکبری نماینده شیراز سه نماینده ای هستند که از طرف کمیسیون مامور شدند تا از این حادثه گزارش تهیه کنند.

گلمرادی گفت که عوامل متعددی در این آتش سوزی دخیل بود که در گزارش به آنها اشاره شده است.

اقلیم و شرایط خاص منطقه، شرایط صنعت پتروشیمی، علل و عوامل انسانی، ضعف مدیریت، ضعف در تخصص و آموزش از جمله عوامل بروز این حادثه بوده که در گزارش به آنها اشاره شده است. 

علیرضا تهرانیکد خبر : 30284 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۷/۲ ساعت 16 : 15
منبع : افکار نیوز بازدید : 454


ردیفتیترتاریخ
1 ارائه گزارش آتش سوزی پالایشگاه ماهشهر به لاریجانی ۱۳۹۵ جمعه ۲ مهر


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
در معدن ، طرحی نو دراندازیم معدن 24: یکسال دیگر سپری شد و به رقم هیاهوهای بسیار در مورد جذابیت بخش معدن برای سرمایه گذاری خارجی ...
زخم های صنعت فولاد معدن 24: كمتر صنعتی در ایران به اندازه صنعت فولاد از سیاست‌گذاری و سوءمدیریت زخم خورده است.
پیام رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر معدن 24: دهه فجر انقلاب اسلامی،‌ با نام و یاد امام راحل - بنیانگذار نظام اسلامی- عجین شده و مفهوم می...
کلید جذب سرمایه گذاری خارجی در معدن کجاست؟ معدن 24: توافق برجام باعث افزایش رفت و آمد سرمایه‌گذاران خارجی در ماه های اخیر به کشور شده است. یک ا...
تدبیر، مانع خام‌فروشی می‌شود معدن 24: در سال گذشته با تصمیم هیئت دولت، ابتدا باید محصولات مختلف، به‌خصوص مواد خام معدنی، سه نوبت ...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟