امــروز : ۱۳۹۶ دوشنبه ۷ فروردين

Today : 2017 / 27 / 3 Monday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
IPC تنها مسیر توسعه آزادگان جنوبی/ میدانی به طور مستقیم به توتال نمی‌رسد


IPC تنها مسیر توسعه آزادگان جنوبی/ میدانی به طور مستقیم به توتال نمی‌رسد

معدن 24: در حالی که همگان در انتظار امضای اولین قرارداد جدید نفتی هستند، برخی اخبار حکایت از ورود خارج از مناقصه شرکت‌های E&P بین‌المللی به میادین مهم ایران همچون آزادگان جنوبی دارد که مجری طرح توسعه آزادگان این موضوع را رد کرده و مدعی است آزادگان در قالب IPC توسعه پیدا خواهد کرد.

به گزارش معدن24، در چند وقت اخیر با رونمایی از مدل قراردادهای جدید نفتی توسعه و افزایش ضریب بازیافت مخازن نفت و گاز کشور در دستور کار قرار گرفت و این در حالی است که نگاه ویژه وزارت و شرکت ملی نفت به مخازن و میدان‌های مشترک است، زیرا طرف‌های مقابل برنامه بسیاری دقیق و رو به جلویی برای برداشت از مخازن مشترک دارد و در حال حاضر طرف‌های مقابل در بردشات نفت و گاز از میادین مشترک از ایران جلو‌تر هستند.

در این میان نام شرکت‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در ایران در قالب مدل قراردادهای جدید نفتی مرح می‌شود که از این موارد می‌توان به توتال و شل اشاره کرد و در حالی که همه در انتظار برگزاری مناقصه‌های نفتی بودن، در سکوت خبری شل به حوزه پتروشیمی ورود کرد.

چنین رویه‌ای باعث شد تا نام شرکت‌های خارجی برای ورود دوباره به میادین و مخازن نفتی ایران رنگ و بوی تازه‌ای به خود بگیرد و هر چند وقت یکبار نام این شرکت‌ها برای یک میدان اعلام شود، در تازه‌ترین اخبار، نام توتال برای فعالیت در آزادگان جنوبی برده شد که سید محمود مرعشی، مجری طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی، به میزان گفت: نام شرکت خاصی برای حضور در این میدان خارج از مناقصه مطرح نیست و آزادگان جنوبی به مناقصه خواهد رفت.

وی با بیان اینکه هیچ قراردادی در آزادگان جنوبی خارج از مناقصه به امضا نخواهد رسید، یادآور شد: توتال برای حضور و فعالیت در آزادگان جنوبی اعلام آمادگی کرده است و به طور کلی توسعه آزادگان در قالب قراردادهای جدید نفتی پیگیری خواهد شد.

مرعشی در رابطه با تکمیل فاز یک آزادگان جنوبی گفت: تکمیل فاز یک، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در پایان سال ۱۳۹۷ انجام خواهد شد و روزانه ۳۲۰ هزار بشکه تولید خواهد داشت، که این میزان تولید زودهنگام نیست و تولید زودهنگام در قالب یک برنامه افزایشی پیگیری خواهد شد و در پایان سالجاری به تولید ۱۱۰ هزار بشکه می‌رسد.

وی در پاسخ به این سوال که برای مطالعات میدان و فعالیت اجرایی دو مناقصه برگزار می‌شود، یادآور شد: تنها یک مناقصه برای توسعه این میدان انجام خواهد شد و مطالعه توسط شرکت E&P صورت می‌گیرد و قرار برآن بود تا فرآیند اجرایی از مهرماه انجام شود اما در حال حاضر اسناد ممرتبط با این میدان در حال تهیه و تدوین است.

مجری طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی در انت‌ها با اشاره به اینکه پیش بینی میزان سرمایه گذاری در این میدان در حال حاضر تعیین نشده است، گفت: شرکت خاصی به صورت مستقیم وارد عمل نشده و تنها در این مرحله اعلام آمادگی شرکت‌ها را دریافت کردیم.

با این تفاسیر می‌توان گفت، شرکت E&P خارجی به صورت مستقیم به این میدان ورود نخواهند کرد و مناقصه برای میدان آزادگان جنوبی برگزار می‌شود، اما نکته مهم آن است که اولین قرارداد‌ها جدید نفتی چه زمانی برگزار می‌شود زیرا در زمان امضا قرار HOA میدان یاران، کاردر معاون وزیر نفت اعلام کرد اولین قرارداد جدید نفتی در مهرماه به امضا می‌رسد و اولویت اول در این قرارداد‌ها، میدان آزادگان جنوبی است.

البته کاردر در روزهای اخیر اعلام کرد که اولین قرارداد جدید نفتی در اواخر آبانماه به امضا خواهد رسید و حال باید منتظر ماند تا دید که این قرارداد نصیب چه شرکتی و برای چه می‌دانی خواهد بود.کد خبر : 30833 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۹ ساعت 24 : 17
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 370


ردیفتیترتاریخ
1 IPC تنها مسیر توسعه آزادگان جنوبی/ میدانی به طور مستقیم به توتال نمی‌رسد ۱۳۹۵ يکشنبه ۹ آبان


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
در معدن ، طرحی نو دراندازیم معدن 24: یکسال دیگر سپری شد و به رقم هیاهوهای بسیار در مورد جذابیت بخش معدن برای سرمایه گذاری خارجی ...
زخم های صنعت فولاد معدن 24: كمتر صنعتی در ایران به اندازه صنعت فولاد از سیاست‌گذاری و سوءمدیریت زخم خورده است.
پیام رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر معدن 24: دهه فجر انقلاب اسلامی،‌ با نام و یاد امام راحل - بنیانگذار نظام اسلامی- عجین شده و مفهوم می...
کلید جذب سرمایه گذاری خارجی در معدن کجاست؟ معدن 24: توافق برجام باعث افزایش رفت و آمد سرمایه‌گذاران خارجی در ماه های اخیر به کشور شده است. یک ا...
تدبیر، مانع خام‌فروشی می‌شود معدن 24: در سال گذشته با تصمیم هیئت دولت، ابتدا باید محصولات مختلف، به‌خصوص مواد خام معدنی، سه نوبت ...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟