امــروز : ۱۳۹۶ دوشنبه ۵ تير

Today : 2017 / 26 / 6 Monday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
پرداخت معوقات بانکی، ضامن تداوم چرخه تولید


پرداخت معوقات بانکی، ضامن تداوم چرخه تولید

معدن 24: استان یزد با توجه به خوشنامی در صنعت و تولید یکی از بهترین شرکای بانکی محسوب شده و میزان معوقات بانکی مردم و واحدهای تولیدی آن نیز کمتر از بسیاری نقاط کشور است.


به گزارش معدن 24،  چندی قبل وزیر دادگستری به عنوان جانشین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی و وزیر معین استان یزد در اقتصاد مقاومتی در سفر به یزد در چهاردهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان با بیان اینکه وضعیت بانک ها در استان یزد خوب است گفت: این استان در میان کارگروه ها رتبه 12 دارد اما با توجه به عملکرد خوب بانک ها در پرداخت تسهیلات تولید در رده چهارم قرار گرفته است.
حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی افزود: با توجه به سابقه فرهنگی و سختکوشی مردم این استان ، ریسک در یزد کمتر از سایر نقاط کشور است و بانک ها راحت تر و با اطمینان بیشتر در بازگشت تسهیلات پرداختی می توانند فعالیت کنند.
وی بانک ها را موتور محرکه پیشرفت اقتصاد مقاومتی معرفی و تاکید کرد: با وجودی که بانک ها به خاطر مشکلات ناشی از گذشته تا حدودی زمین گیر شده اند اما باید با انعطاف و تعامل بیشتر زمینه حرکت بهتر در مسیر اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند چون خروج از رکود اقتصاد و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با انقباض و سخت گیری میسر نیست و نیازمند همراهی بیشتر بانک ها هستیم.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی به تازگی اعلام کرده که تسهیلات پرداختی بانک‌ها در شش ماهه سال 1395 به بخش‌های اقتصادی مبلغ 2328.8 هزار میلیارد ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 727.3 هزار میلیارد ریال (معادل 45.4 درصد) افزایش داشته است.
به نظر می رسد با توجه به رشد 45درصدی پرداخت تسهیلات باید میزان معوقات هم کاهش یابد تا چرخ بانک ها هم بچرخد و بتوانند در چرخش چرخ تولید و اقتصاد کشور سهم داشته و کمک کنند.
رئیس بانک مرکزی ایران و رئیس شورای پول و اعتبار در سفری که چندی قبل به استان یزد داشت و در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان با اشاره به کاهش چهار درصدی نسبت مطالبات غیرجاری از 15 درصد به 11 درصد اظهار امیدواری کرد تا با تلاش های صورت گرفته، در یک بازه زمانی مناسب این نسبت به زیر 5 درصد کاهش یابد.
سیف در عین حال با تاکید بر رعایت ضوابط اسلامی و عدالت در شبکه بانکی، خاطرنشان کرد: بانک باید عدالت را بین سپرده گذار، سهامدار و گیرنده تسهیلات رعایت کند.
وی درباره تلاش نظام بانکی برای ایفای نقش موثرتر در اعطای تسهیلات به بخش های اقتصادی گفت: شبکه بانکی در شرایط کنونی با تنگنای مالی و تسهیلاتی مواجه است و وجود 45 درصد دارایی منجمد در نظام بانکی، اثربخشی تسهیلات را کم می کند.
بانک های استان یزد نیز با توجه به سیاست بانکی کشور با وجود برخی انتقادها از کندی پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی از سوی رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت استان یزد و با وجود برخی معوقات بانکی مشارکت خوبی در حوزه های اقتصادی و تولید داشته است.
با این وجود روند معوقات بانکی نه تنها کاهش نیافته بلکه بدون توقف با افزایش 25درصدی و حدود 2 هزار میلیارد ریالی در 6 ماه امسال مواجه شده است.
در این خصوص دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد گفت: بانک‌های استان یزد سال گذشته 6 هزار و 400 میلیارد ریال مطالبه معوقه داشتند که این رقم با روند رو به رشد در شش ماه نخست سال جاری مواجه شده و به 8 هزار و 135 میلیارد ریال رسیده است.
محمد رضایی در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان با حضور رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به افزایش 25.17 درصد مطالبات بانک‌های این استان افزود: نسبت مطالبات به تسهیلات پرداخت شده 7.8 درصد است یعنی این مقدار از تسهیلات پرداخت شده از سوی متقاضیان بازپرداخت نشده است.
به گفته وی ، تسهیلات پرداخت شده در شش ماه نخست امسال 108 هزار میلیارد ریال بوده در حالی که این رقم در سال گذشته 98 میلیارد ریال بوده است.
دبیر شورای هماهنگی بانک های استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بانک های استان یزد تقریبا 8200 ریال میلیارد مطالبات از مردم دارند و بخش دیگری از مطالبات بانک های استان نیز از دولت است، گفت: شبکه بانکی استان یزد در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی رتبه چهارم کشور را دارد و سعی کرده با همراهی اعضای شورای هماهنگی بانک ها ، سرعت پرداخت ها را بیشتر کند.
رضایی با بیان اینکه جایگاه استان در معوقات بانکی در کل کشور خوب است حتی از متوسط کشور بهتر است با تایید این آمار اظهار کرد: نسبت مطالبات ما به تسهیلات هفت و 8 دهم درصد است که با توجه به اینکه میانگین کشور بالاتر از 10 است، وضعیت نسبتا مناسبی داریم.
رضایی افزود: مطالبات بانکها از مردم در یزد تقریبا 25 درصد افزایش یافته و متعاقبا هرچه مطالبات افزایش پیدا کند، باید قدرت پرداخت تسهیلات بانک ها کاهش یابد با این حال بانک های استان تلاش کرده اند در کمک به واحدهای تولیدی همراهی لازم را داشته باشند.
سرپرست شعب بانک ملی استان یزد با بیان اینکه در حال حاضر 18 بانک با 451 شعبه در استان یزد مشغول فعالیت هستند، گفت: این بانک با 88 شعبه بیشترین میزان شعب در استان را دارد و بعد از آن بانک‌های صادرات و سپه در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند و بانک توسعه صادرات نیز با یک شعبه کمترین میزان شعب بانکی در استان را به خود اختصاص داده است.
وی میزان منابع بانکی استان یزد را 118 هزار و 825 میلیارد ریال در سال جاری اعلام کرد و ادامه داد: این میزان در سال گذشته 112 هزار میلیارد ریال بوده است که این آمار نشان از رشد 6 درصدی منابع استان یزد دارد.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد بیشترین میزان افزایش منابع بانکی استان را مربوط به بانک صادرات دانست و تصریح کرد: بانک صادرات در زمینه رشد منابع بانکی در سال جاری رتبه نخست استان را از آن خود کرده است.
رضایی خاطرنشان کرد: بانک‌های صادرات، ملی و مسکن بیشترین میزان پرداخت تسهیلات در استان را به خود اختصاص داده‌اند.
با وجودی که وضعیت استان یزد در زمینه معوقات بانکی نسبت به کشور بهتر است اما همین معوقات می تواند مانعی برای تداوم چرخه تولید استان شده و موتور محرکه اقتصاد و تولید یعنی تسهیلات بانکی را متوقف کند.
کد خبر : 31186 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۲۹ ساعت 34 : 17
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 715


ردیفتیترتاریخ
1 پرداخت تسهیلات به واحد های معدنی قزوین در سال 96 ۱۳۹۶ سه شنبه ۹ خرداد
2 بانک سینا جزو بیشترین پرداخت کنندگان تسهیلات از طریق ضمانتنامه های صندوق صنایع کوچک ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
3 تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد ۱۳۹۶ جمعه ۲۲ ارديبهشت
4 تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد ۱۳۹۶ جمعه ۲۲ ارديبهشت
5 حجم معاملات فرابورس ایران به ۷۰ میلیارد تومان رسید ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت
6 رشد صادرات، ارایه تسهیلات و پوشش بیمه ای صنعت و معدن در دولت یازدهم ۱۳۹۶ شنبه ۲ ارديبهشت
7 بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات در بانک سینا ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ اسفند
8 تصویب پرداخت تسهیلات به معادن یزد ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ اسفند
9 بیشترین معاملات در اوراق تسهیلات مسکن ۱۳۹۵ دوشنبه ۹ اسفند
10 تعیین نرخ سود با توجه به بازده بخش‌های اقتصادی صورت بگیرد ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۲ دي
11 امضا 10 قرار مطالعاتی در مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی/شرایط دریافت تسهیلات برای واحد های فراوری کوچک مقیاس فراهم می شود ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۴ آذر
12 پرداخت 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع ۱۳۹۵ شنبه ۱۳ آذر
13 کرباسیان: بخش معدن به تسهیلات مالیاتی یا سرمایه گذاری نیاز دارد ۱۳۹۵ شنبه ۱۳ آذر
14 اعطای ۲۷۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های اقتصادی در ۷ ماه ۱۳۹۵ سه شنبه ۲ آذر
15 پرداخت معوقات بانکی، ضامن تداوم چرخه تولید ۱۳۹۵ شنبه ۲۹ آبان
16 عدم همکاری بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۵ آبان
17 طیب‌نیا: بانک‌ها تسهیلات ندهند، شکست می‌خورم ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۵ آبان
18 گره گشایی تسهیلات رونق تولید از مشکل نقدینگی 243 واحد صنعتی فارس ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۰ آبان
19 تصویب بیش از 7 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک صنعت و معدن ۱۳۹۵ جمعه ۳۰ مهر
20 آمادگی تهران برای انتقال مجروحان یمنی به ایران ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۹ مهر
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟