امــروز : ۱۳۹۶ سه شنبه ۶ تير

Today : 2017 / 27 / 6 Tuesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
مدیر امور اعضای کانون کارگزاران بررسی کرد؛ وقتی کامودیتی ها به بازار سهام سیگنال مثبت می دهد

مدیر امور اعضای کانون کارگزاران بررسی کرد؛
وقتی کامودیتی ها به بازار سهام سیگنال مثبت می دهد

معدن 24: کامودیتی در پی رشد بهای کامودیتی ها در بازارهای جهانی، شرکت های مرتبط گروه محصولات شیمیایی، نفتی، فلزی و معدنی رشد بسیار مناسبی را تجربه کردند به طوریکه تاثیرات سودآوری هم در گزارش های سه ماهه و هم در گزارش های شش ماهه صنایع مرتبط بسیار محسوس بود.

به گزارش معدن 24 ، شاخص بورس اوراق بهادار پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا و انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور این کشور، همانند اکثر بورسهای دنیا در ابتدا با یک ریزش روبرو شده و بلافاصله نیز آن را جبران کرد.

مدیر امور اعضای کانون کارگزاران با بیان مطلب بالا گفت: پس از آن شاخص بورس نوسان چندانی نداشته و چنانچه جو انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از روند شاخص حذف شود عملا بورس از چند هفته پیش تر وارد رکود شده است.

بهنام بهزادفر خاطرنشان کرد: محرک اصلی بازار سرمایه در سال جاری عملا  رشد قیمت کالاهای اساسی بوده است؛ زمستان سال گذشته را می توان اوج افت کالاهای کامودیتی محور دانست. در این فصل برخی از کامودیتی ها همانند مس پایین ترین قیمت را از سال ۲۰۰۸ و برخی دیگر همانند نفت پایین ترین قیمت را از سال ۲۰۰۴ تجربه کردند.

وی با اشاره به اینکه از زمستان سال گذشته تاکنون فلزات اساسی، نفت و فرآورده های نفتی رشد قابل توجهی داشتند و این موضوع موجب شده که بازار سرمایه کشور نیز رشد مناسبی را تجربه کند، ابراز داشت: به عنوان مثال قیمت سنگ آهن در زمستان سال گذشته رقمی معادل ۳۵ دلار بوده که اکنون با رشد ۱۰۰ درصدی حدودا ۷۰ دلار شد و حتی رقم ۸۰ دلار را نیز تجربه کرد.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: قیمت مس نیز در همین بازه با ۲۵ درصد رشد از محدوده ۴۳۰۰ به محدوده ۵۴۰۰ دلار رسید، روی با ۷۵ درصد رشد از محدوده ۱۴۵۰ به ۲۵۵۰ دلار رسید، این رشد برای فولاد و آلومینیوم نیز صادق بوده به گونه ای که فولاد (به عنوان مثال بیلت ترکیه) رشدی معادل ۴۰ درصد داشته و به محدوده ۴۰۰ دلار رسید و آلومینیوم نیز با رشد ۲۰ درصدی به محدوده ۱۷۰۰ دلار رسید.

بهزادفر با بیان اینکه این رشد مختص فلزات اساسی نبوده و برای نفت و مشتقات نفتی نیز صادق بوده، گفت: در بازه زمانی کمتر از یک سال نفت با ۷۰ درصد رشد از ۲۸ دلار به ۴۷ دلار رسید و البته رقم ۵۴ دلار را نیز در روزهای گذشته تجربه کرد. قیمت اوره (اوره گرانول فوب) نیز در این مدت با ۳۵ درصد رشد به ۲۳۵ دلار رسید و متانول (cfr چین)  نیز نسبت به دوران افت خود در چند ماه گذشته، با ۶۰ درصد رشد به ۲۸۵ دلار رسید.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی شرکت های مرتبط گروه محصولات شیمیایی، نفتی، فلزی و معدنی رشد بسیار مناسبی را تجربه کردند. تاثیرات سودآوری هم در گزارش های سه ماهه و هم در گزارش های شش ماهه صنایع مرتبط بسیار محسوس بود، به عنوان مثال نماد فاسمین با دو بار تعدیل در گزارش سال جاری رقمی معادل ۹۵۰ درصد تعدیل مثبت داده و نسبت به دی ماه سال گذشته نیز بازدهی معادل ۱۵۰ درصد داشته است.

به گفته بهزادفر، این موضوع برای سایر نمادهای مرتبط با کامودیتی ها نیز صادق است و انتظار می رود در گزارش های ۹ ماهه و ابتدای سال بعد نیز این روند ادامه دار باشد.

مدیر امور اعضای کانون کارگزاران با اشاره به اینکه در حال حاضر مهم ترین فاکتور پیش روی بازار سرمایه نشست آتی اوپک است که در پایان ماه جاری (۳۰ نوامبر -۱۰ آذر) برگزار می شود، افزود: در این نشست مشخص می شود آیا اعضاء این سازمان بر سر نحوه کاستن از عرضه نفت به توافق خواهند رسید یا خیر. برخی از تحلیلگران معتقدند در این نشست تغییری در عرضه نفت ایجاد نخواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر توافقی حاصل نشود سال ۲۰۱۷، چهارمین سال پیاپی تداوم مازاد عرضه بر تقاضا خواهد بود. اگر چنین شود قیمت نفت به محدوده ۴۰ دلار یا پایین تر کاهش پیدا خواهد کرد. چنین موضوعی می تواند به عنوان تهدید برای صنایع نفتی، پتروشیمی و پالایشگاهی تلقی شود و از آنجایی که بین قیمت نفت و سایر فلزات اساسی نیز ارتباط مستقیم وجود دارد این تهدید برای فلزات اساسی و حتی به صورت غیر مستقیم بر سایر صنایع کشور نیز وجود خواهد داشت. در نتیجه پیشنهاد می شود سرمایه گذاران اخبار مربوط به آن را به صورت مداوم پیگیری کنند.کد خبر : 31223 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۲ ساعت 29 : 15
منبع : بورس کالای ایران بازدید : 1021


ردیفتیترتاریخ
1 وقتی کامودیتی ها به بازار سهام سیگنال مثبت می دهد ۱۳۹۵ سه شنبه ۲ آذر
2 سقوط 700 واحدی شاخص بورس اوراق بهادار ۱۳۹۳ شنبه ۲۰ دي
3 شاخص بورس اوراق بهادار اوج گرفت ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تير
4 شاخص بورس اوراق بهادار اوج گرفت ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تير
5 شاخص بورس اوراق بهادار 946 واحد دیگر کاهش یافت ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين
6 شاخص بورس اوراق بهادار 946 واحد دیگر کاهش یافت ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ فروردين


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟