امــروز : ۱۳۹۶ جمعه ۵ خرداد

Today : 2017 / 26 / 5 Friday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
ایمیدرو،‌ در صورت تمایل بخش خصوصی، طرح های اکتشافی را واگذار می کند


ایمیدرو،‌ در صورت تمایل بخش خصوصی، طرح های اکتشافی را واگذار می کند

معدن 24: در صورت تمایل بخش خصوصی، ایمیدرو طرح های اکتشافی را واگذار می کند یا مشارکت خواهد کرد.

به گزارش معدن24، علی اصغر زاده مدیر اکتشاف ایمیدرو با بیان این مطلب به جایگاه معدنی ایران اشاره و تصریح کرد: کمربند متالوژنی تتیان جهان که از کشورهای اروپای شرقی تا پاکستان، مالزی و اندونزی ادامه دارد و ایران در آن واقع شده، از نظر بار معدنی، بسیار غنی است. 

وی ادامه داد: در این کمربند، بیش از 15 معدن بزرگ در کلاس جهانی کشف شده و در ایران نیز علاوه بر 3 معدن بزرگ، معادن کوچک بسیاری نیز اکتشاف شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. با این حال، ظرفیت اکتشافات در این کمربند با مسیر کمربند شمال غربی، جنوب شرقی با طول بیش از 2 هزار کیلومتر در ایران بسیار بالاست و فرصت های بی شماری برای سرمایه گذاری وجود دارد.
 
رئیس اکتشاف ایمیدرو با اشاره به ذخایر قطعی فلزات در ایران خاطرنشان کرد: میزان ذخیره سنگ آهن 2.7 میلیارد تن (یک درصد جهانی)، کانسار مس 2.6 میلیارد تن (4 درصد جهانی)، روی 200 میلیون تن (10 درصد جهانی)، باریت 113 میلیون تن (29 درصد جهانی) و کانسار طلا 500 میلیون تن (نیم درصد جهان) است.
 
وی افزود: در بخش تولید مواد معدنی در گچ رتبه دوم جهانی، باریت رتبه ششم جهانی، فلدسپار رتبه هفتم جهانی، سیمان رتبه هفتم جهانی، مولیبدن رتبه نهم جهانی، سنگ آهن رتبه یازدهم جهانی و فولاد خام رتبه چهاردهم جهانی هستیم.
 
اصغر زاده با بیان اینکه اکتشاف موتور محرکه بخش معدن و صنایع معدنی است، گفت: برنامه ریزی شده برای سال 2025 میلادی، تولید آلومینیوم از 400 هزار تن به 1.5 میلیون تن، سیمان از 66 میلیون تن به 120 میلیون تن، کاتد مس از 194 هزار تن به 800 هزار تن، طلا از 3300 کیلوگرم به 10 هزار کیلوگرم، سنگ آهن محتوا از 23.7 میلیون تن به 66.2 میلیون تن، فولاد خام از 17 میلیون تن به 55 میلیون تن و روی از 142 هزار تن به 300 هزار تن برسد.
 
وی ادامه داد: از این رو، از اوایل سال 93، برنامه اکتشاف 250 هزار کیلومتر مربع آغاز شده و درصدد هستیم معادن جدید اکتشافی کرده و با افزایش ذخایر مواد معدنی و تامین مواد اولیه صنایع معدنی، برنامه چشم انداز 2025 تولید محصولات معدنی را محقق کنیم.
 
به گفته مدیر اکتشاف ایمیدرو، در برنامه اکتشاف، پهنه های مختلفی مورد اکتشاف قرار گرفته که از جمله آن، پهنه جازموریان در جنوب ایران است که در آن، 15 ناحیه مستعد شناسایی شده و فلزاتی نظیر آهن، طلا، مس و سرب و روی دارد. در این پهنه، در مرحله حفاری های شناسایی هستیم.
 
وی افزود: در پهنه بیجار (غرب کشور) 12 ناحیه مستعد شناسایی شده که در آن مس، آهن، طلا و سرب و روی دیده شده و برای اجرای فعالیت های اکتشافی، شرکت مشترکی بین بخش خصوصی و ایمیدرو تشکیل شده است و تیم های بخش خصوصی مشغول کارند.
 
وی ادامه داد: پهنه ایران مرکزی با 38 هزار و 500 کیلومتر مربع است که در آن، 108 آنومالی تشخیص داده شده و در 13 بلوک دسته بندی شده اند.
 کد خبر : 31569 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۲۷ ساعت 46 : 19
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 514


ردیفتیترتاریخ
1 ایمیدرو،‌ در صورت تمایل بخش خصوصی، طرح های اکتشافی را واگذار می کند ۱۳۹۵ شنبه ۲۷ آذر
2 کشف ذخایر جدید سنگ آهن در ایران مرکزی /شناسایی رگه های طلا، سرب و روی در سنگان ۱۳۹۵ چهارشنبه ۷ مهر
3 کشف ذخایر جدید سنگ آهن در ایران مرکزی /شناسایی رگه های طلا، سرب و روی در سنگان ۱۳۹۵ چهارشنبه ۷ مهر
4 استقبال ایمیدرو از واگذاری پروژه های اکتشافی به سرمایه گذاران ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۱ مرداد


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟