امــروز : ۱۳۹۶ جمعه ۲ تير

Today : 2017 / 23 / 6 Friday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
خروج بخشی از سلول های قدیمی ایرالکو


خروج بخشی از سلول های قدیمی ایرالکو

معدن 24: عزیز فیلی روز سه شنبه در آئین خروج سلول های قدیمی بخش جنوبی خط چهارم تولید کارگاه احیاء شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) افزود: رعایت شرایط محیط زیستی به عنوان مهمترین شاخص برای ارزیابی و ارزش گذاری طرح های عمرانی و صنعتی باید لحاظ شود و استانداری استان مرکزی با هر گونه تخطی در این خصوص با قاطعیت برخورد می کند.

 به گزارش معدن 24، عزیز فیلی روز سه شنبه در آئین خروج سلول های قدیمی بخش جنوبی خط چهارم تولید کارگاه احیاء شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) افزود: رعایت شرایط محیط زیستی به عنوان مهمترین شاخص برای ارزیابی و ارزش گذاری طرح های عمرانی و صنعتی باید لحاظ شود و استانداری استان مرکزی با هر گونه تخطی در این خصوص با قاطعیت برخورد می کند. 

وی ادامه داد: کشور های پیشرفته و صنعتی در حال حاضر از نظر شاخص های آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی شرایط بهتری را از کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته دارند و این وضعیت حاصل نوسازی، توسعه صنعتی و استفاده اصولی از فناوری ها و صنایع پاک و پیشرفته است. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی اضافه کرد: خروج خطوط تولید قدیمی شرکت آلومینیوم ایران از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار گرفت که مدیریت این شرکت تا کنون همکاری های چشمگیری در این راستا داشته است. 
وی اضافه کرد: پس از خروج خط سوم کارگاه احیا شرکت ایرالکو از مدار تولیدو بخش شمالی خط چهارم، اکنون بخش جنوبی این خط نیز از مدار تولید خارج شد که در مسئله کاهش کاهش آلودگی هوای شهر اراک تاثیر مستقیم دارد. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان مرکزی اضافه کرد: هم اکنون خط پنجم تولید کارگاه احیا در شرکت ایرالکو بر اساس فناوری فرسوده و قدیمی فعالیت می کند که خروج اآن از مدار تولید در اسفندماه امسال یکی از تعهدات مدیریت ایرالکو است. 
وی ادامه داد: مسئولان و مدیران صنایع در نقاط مختلف استان مرکزی باید رعایت الزامات زیست محیطی را در دستور کار خود قرار داده و به حقوق اجتماعی آحاد جامعه احترام بگذارند چرا که در غیر این صورت مدیریت ارشد استان در حوزه تهدید محیط زیست با کسی تعارف ندارد و با خاطیان برخورد می کند. 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اراک نیز در این آئین گفت: همکاری شرکت ایرالکو در خروج سلول های فرسوده از مدار تولید در 2 سال گذشته قابل قبول است. 
فرشید محمد حسینی طاهری افزود: دستگاه قضایی استان مرکزی در گذشته چندین بار اخطارهای متعددی مبنی بر خروج سلول های قدیمی ایرالکو داده بود اما، مدیریت این شرکت نسبت به دستور قضایی کوتاهی می کرد. 
وی ادامه داد: تولید منهای رعایت الزامات زیست محیطی نه تنها مفید نیست بلکه جوامع را نابود می کند و صنعتگران تکلیف دارند در این زمینه تمامی همکاری را برای ترمیم آسیب ها و بهبود شرایط به کار بگیرند. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز در این آئین گفت: خروج خط چهارم کارگاه احیا شرکت آلومینیوم ایران از مدار تولید نقش مهمی در صرفه جویی انرژی به دنبال دارد که این مهم مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است. 
حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده از سوی مدیریت شرکت ایرالکو، خروج این خط از مدار تولید و جایگزینی آن با تجهیزات روز بیش از هفت درصد تولیدات این شرکت را افزایش می دهد، ضمن آنکه به طور مستقیم در کیفیت هوای اراک نیز اثر دارد. 
وی اضافه کرد: با خروج خط سوم کارگاه احیاء از مدار تولید که سال گذشته انجام شد، بسیاری از پارامترهای اندازه گیری آلودگی هوا به خصوص پارمترhf که نگرانی مردم و اداره کل حفاظت محیط زیست را به دنبال داشت به میزان استاندارد رسید. 
مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) نیز گفت: پس از خروج خط چهارم کارگاه احیا از مدار تولید، بلافاصله عملیات بهسازی با بهره گیری از فناوری روز دنیا در دستور کار قرار می گیرد. 
مجید پورعطار افزود: درحال حاضر تنها یک خط از کارگاه احیا با فناوری فرسوده و قدیمی در مدار است که آن نیز تا پایان سال جاری از مدار تولید خارج می شود. 
شرکت آلومینیوم ایران( ایرالکو) بزرگترین  تولید کننده شمش های آلومینیومی کشور است که در سال 1351 در اراک تاسیس شده است.
این شرکت در مجموعه فضای کارگاهی به وسعت 232هکتار در کیلومتر 5 جاده اراک - تهران واقع شده است.


کد خبر : 31675 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۳ ساعت 20 : 15
منبع : ایرنا بازدید : 814


ردیفتیترتاریخ
1 بحران تولید در ایرالکو و المهدی/سنگ تمام گلگهر ومیدکو در زنجیره فولاد/فولاد مبارکه اصفهان پیش تاز در تولید ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ خرداد
2 بحران تولید در ایرالکو و المهدی/سنگ تمام گلگهر ومیدکو در زنجیره فولاد/فولاد مبارکه اصفهان پیش تاز در تولید ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ خرداد
3 کارگاه تولید 50 هزار تنی بیلت در ایرالکو به بهره برداری رسید ۱۳۹۶ دوشنبه ۱ خرداد
4 ایرالکو هنوز نمی تواند به بورس بازگردد ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۴ فروردين
5 تفاهم دو غول آلومینیومی ایران برای حذف بازار سیاه ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۵ بهمن
6 قیمت آلومینیوم بعد از تغییرات مدیریتی در ایرالکو ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۸ بهمن
7 صنعت آلومینیوم جولانگاه بازی های سیاسی نیست ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ بهمن
8 بازگشایی نماد ایرالکو در بورس با مدل جدید ۱۳۹۵ شنبه ۱۱ دي
9 بورس کالا، بستر کشف واقعی قیمت محصولات معدنی و فلزی ۱۳۹۵ جمعه ۱۰ دي
10 خروج بخشی از سلول های قدیمی ایرالکو ۱۳۹۵ جمعه ۳ دي
11 عقب نشینی تجار از بازار آلومینیوم در بورس کالا ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱ دي
12 اوج گیری ایرالکو با تدبیر و امید ۱۳۹۵ شنبه ۶ آذر
13 اوج گیری ایرالکو با تدبیر و امید ۱۳۹۵ شنبه ۶ آذر
14 فروش جدید آلومینیوم در بورس کالا ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۹ آبان
15 قیمت های جدید آلومینیوم ایرالکو در بورس کالا ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۶ آبان
16 گزارش تصویری از عملیات تخلیه و بارگیری آند و زغالسنگ کک شو ایرالکو ۱۳۹۵ شنبه ۱۵ آبان
17 نشست امروز در ایرالکو در خصوص تعیین تکلیف قیمت گذاری و عرضه آلومینیوم در بورس کالا ۱۳۹۵ شنبه ۸ آبان
18 نشست امروز در ایرالکو در خصوص تعیین تکلیف قیمت گذاری و عرضه آلومینیوم در بورس کالا ۱۳۹۵ شنبه ۸ آبان
19 آلومینیومی ها در انتظار یک تصمیم بزرگ/ایرالکو و المهدی کوتاه می آیند؟ ۱۳۹۵ شنبه ۸ آبان
20 حرکت مشکوک ایرالکو در بازار آلومینیوم ۱۳۹۵ شنبه ۲۴ مهر
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟