امــروز : ۱۳۹۶ شنبه ۶ خرداد

Today : 2017 / 27 / 5 Saturday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
کاهش ۱۶۵ واحدی شاخص بورس در چهارمین روز کاری هفته


کاهش ۱۶۵ واحدی شاخص بورس در چهارمین روز کاری هفته

معدن 24: در چهارمین روز معاملاتی بورس اوراق بهادار تهران در این هفته دماسنج بازار سرمایه ۱۶۵ واحد افت کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۸۰۰ واحد رسید. همچنین آیفکس امروز پنج واحد کاهش یافت و رقم ۸۵۷ واحدی را تجربه کرد.

 به گزارش معدن24، امروز (سه‌شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۶۵ واحد افت کرد و تا تراز ۷۹ هزار و ۸۰۰ واحدی پایین آمد. همچنین شاخص کل هم‌ وزن پس از ۷۳ واحد افت به رقم ۱۵ هزار و ۷۰۴ واحدی رسید.

شاخص آزاد شناور نیز افت ۳۴۹ واحدی را تجربه کرد و به عدد ۸۸ هزار و ۲۸ واحدی رسید. شاخص بازار اول با ۱۱۱ واحد کاهش رقم ۵۶ هزار و ۷۸۸ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار دوم با ۳۸۷ واحد افت عدد ۱۶۹ هزار و ۱۸ واحدی را دید.

در معاملات امروز نماد ملی صنایع مس ایران با ۳۶ واحد تاثیر منفی در شاخص کل بیشترین نقش را در نوسانات نزولی دماسنج بازار سرمایه ایفا کرد. در این نماد بیش از ۵۴ درصد از عرضه‌ها مربوط به افراد حقیقی و ۴۵ درصد از عرضه‌ها نیز مربوط به سهامداران حقوقی بود.

همچنین سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با بیش از ۲۸ واحد تاثیر مثبت در شاخص کل سعی کرد تا دماسنج بازار سرمایه را در سطح بالاتری نگه دارد. در این نماد بیش از ۷۶ درصد از فروش‌ها مربوط به سهامداران حقوقی و بیش از ۲۳ درصد عرضه‌ها مربوط به سهامداران حقیقی بود.

ارزش معاملات امروز رقم ۱۱۳ میلیارد و ۱۶۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را تجربه کرد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۵۰ میلیون و ۱۴۳ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۸ هزار و ۸۲۵ نوبت بود.

امروز نماد معاملاتی پتروشیمی شازند بیشترین ارزش معامله را به خود اختصاص داد به طوریکه در این نماد ۲۹ میلیون و ۵۰۴ هزار سهم به ارزش ۸ میلیارد و ۸۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ۱۱۳ نوبت معامله مورد داد و ستد قرار گرفت. همچنین در نماد معاملاتی حق تقدم پارس خودرو ۱۵۸ میلیون و ۵۹۶ هزار سهم به ارزش یک میلیارد و ۵۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داد و ستد شد که معاملات در این نماد عنوان بیشترین حجم معامله امروز را به دست آورد.

همچنین در نماد سرمایه‌گذاری توسعه ملی ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار سهم به ارزش یک میلیارد و ۹۹۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تنها در یک معامله درون گروهی مورد داد و ستد قرار گرفت.

امروز نیز اکثر نمادها در گروه خودرو و ساخت قطعات شاهد کاهش قیمت پایانی بودند. در این گروه ۵۷ میلیون و ۷۷ هزار سهم به ارزش نزدیک به ۹ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. همچنین در گروه فلزات اساسی ۵۳ میلیون و ۳۲۰ هزار سهم به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد تومان در چهار هزار و ۸۹۵ نوبت معامله مورد داد و ستد قرار گرفت.

در گروه سرمایه‌گذاری‌ها نیز ۱۰۲ میلیون و ۶۷۴ هزار سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان در شش هزار و ۲۴۷ نوبت معامله داد و ستد شد. امروز نمادهای معاملاتی حق تقدم شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی، عمران و توسعه فارس، سیمان کردستان، سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق، سیمان مازندران، حق تقدم شرکت‌های سیمان کردستان و سیمان مازندران و پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان بازگشایی شدند.

امروز نماد پتروشیمی شازند که بیشترین ارزش معامله را به خود اختصاص داد، شاهد صف خرید بود. در این نماد بیش از ۸۶ درصد از عرضه‌ها مربوط به سهامداران حقوقی و بیش از ۱۳ درصد از عرضه‌ها مربوط به افراد حقیقی بود.

همچنین آیفکس امروز پنج واحد افت کرد و به رقم ۸۵۷ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران امروز به رقم ۱۸۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲۸۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۷ هزار و ۵۵۹ نوبت داد و ستد بود.کد خبر : 31749 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۷ ساعت 3 : 17
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 475


ردیفتیترتاریخ
1 کاهش ۱۶۵ واحدی شاخص بورس در چهارمین روز کاری هفته ۱۳۹۵ سه شنبه ۷ دي
2 بورس تهران پس از 4 سال به فدراسیون جهانی بورس‌ها بازگشت ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۴ تير
3 وعده ٣٠٠ میلیون یورویی اروپایی‌ها برای سرمایه‌گذاری در بورس ایران ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۸ خرداد
4 روز قرمز برای بورس اوراق بهادار تهران ۱۳۹۳ سه شنبه ۴ آذر
5 روز قرمز برای بورس اوراق بهادار تهران ۱۳۹۳ سه شنبه ۴ آذر


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟