امــروز : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۳ فروردين

Today : 2017 / 22 / 3 Wednesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
دولت مکلف به کاهش بیکاری به زیر 10 درصد تا سال 1400 شد


دولت مکلف به کاهش بیکاری به زیر 10 درصد تا سال 1400 شد

معدن 24: مجلس شورای اسلامی در جریان تصویب برنامه ششم توسعه دولت را مکلف به کاهش نیم درصدی نرخ بیکاری در هر سال کرد که به این ترتیب نرخ بیکاری تا سال ۱۴۰۰ باید به زیر ۱۰ درصد برسد.

 

به گزارش معدن24 ،  یکی از اهداف برنامه پنجم توسعه کاهش نرخ بیکاری تا پایان سال برنامه بود.در برنامه پنجم توسعه در خصوص نرخ بیکاری تصریح شده، که در سال پایانی برنامه یعنی پایان سال 94 (صرف نظر از تمدید یک ساله برنامه پنجم) نرخ بیکاری باید به رقم 7 درصد برسد.

 زمانی این نرخ  محقق می شود که به طور متوسط در هر سال 1 میلیون و 100 هزار فرصت شغلی جدید در کشور ایجاد شود. همچنین یکی از اقدامات برای دستیابی به نرخ بیکاری 7 درصدی تا سال آخر برنامه پنجم توسعه، تحقق رشد 8 درصدی تولید ناخالص داخلی در هر سال است که وضعیت رکود اقتصادی حاکم بر کشور  نوید بخش چنین رشدی در اقتصاد نیست. با وجود عدم تحقق این ماده از برنامه پنجم توسعه، مصوبه کمیسیون تلفیق در برنامه ششم دولت را مکلف به کاهش نیم درصدی نرخ بیکاری در هر سال کرد.

اعضای کمیسیون تلفیق برنامه ششم دیروز مصوبه‌ای داشتند که بر اساس آن دولت باید در طول سالهای اجرای برنامه ششم هر سال نیم درصد نرخ بیکاری را کاهش دهد.

محمدخدابخشی، سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: هدف گذاری کاهش نرخ بیکاری در لایحه ارسالی دولت وجود نداشت و این هدف گذاری از سوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم صورت گرفت. بر اساس این مصوبه دولت می‌بایست به منظور نیل به رشد و توسعه اقتصادی بر پایه عدالت، نسبت به اعمال سیاست های اشتغال زایی، مهارت افزایی و ارتقای دانش حرفه ای و حمایت از مشاغل کوچک خانگی و دانش بنیان اقدام کند.

سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هم درباره درباره روند تصمیم گیری دولت برای افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در برنامه ششم توسعه و  لایحه بودجه سال 96 گفت:در روند بررسی بودجه 96 میزان اعداد و ارقام قید نشده و تنها کمیسیون های تخصصی سیاست های کلی دولت را که در لایحه بودجه تهیه و تنظیم شده است مورد بررسی قرار می دهند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود:  با توجه به مطالعه ای که نسبت به لایحه بودجه سال 96 داشته ایم متوجه شدیم که برخی از سیاست های دولت در سال 96 در جهت کاهش نرخ بیکاری است اما دولت صریحاً و به طور مشخص به اقدامات خود برای کاهش نرخ بیکاری اشاره نکرده است.

وی گفت: کمیسیون تلفیق در برنامه ششم دولت را مکلف به کاهش نرخ بیکاری نیم درصدی کرده است یعنی نرخ بیکاری باید از حدود 12 درصد به زیر 10 درصد برسد. روحانی در اظهارات خود رشد اقتصادی کشور را 7.4 اعلام کرده است، اما در حال حاضر نرخ بیکاری در کشورمان 12 درصد و یا بیشتر از آن است.

خدادادی با بیان اینکه دولت سیاست خود را در اعلام نرخ بیکاری تغییر داده است تاکید کرد: در لایحه بودجه سال 96 نیز که بررسی شد مشاهده کردیم متأسفانه اقدامات خوبی از سوی دولت در بحث اشتغال اندیشیده نشده است.
کد خبر : 31870 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ساعت 50 : 16
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 316


ردیفتیترتاریخ
1 دولت مکلف به کاهش بیکاری به زیر 10 درصد تا سال 1400 شد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۵ دي


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
در معدن ، طرحی نو دراندازیم معدن 24: یکسال دیگر سپری شد و به رقم هیاهوهای بسیار در مورد جذابیت بخش معدن برای سرمایه گذاری خارجی ...
زخم های صنعت فولاد معدن 24: كمتر صنعتی در ایران به اندازه صنعت فولاد از سیاست‌گذاری و سوءمدیریت زخم خورده است.
پیام رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر معدن 24: دهه فجر انقلاب اسلامی،‌ با نام و یاد امام راحل - بنیانگذار نظام اسلامی- عجین شده و مفهوم می...
کلید جذب سرمایه گذاری خارجی در معدن کجاست؟ معدن 24: توافق برجام باعث افزایش رفت و آمد سرمایه‌گذاران خارجی در ماه های اخیر به کشور شده است. یک ا...
تدبیر، مانع خام‌فروشی می‌شود معدن 24: در سال گذشته با تصمیم هیئت دولت، ابتدا باید محصولات مختلف، به‌خصوص مواد خام معدنی، سه نوبت ...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟