امــروز : ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۸ دي

Today : 2017 / 17 / 1 Tuesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
یک مقام مسئول در گفتگو با معدن 24 خبر داد: گل گهر سنگ آهن را با چه قیمتی صادر می کند؟

یک مقام مسئول در گفتگو با معدن 24 خبر داد:
گل گهر سنگ آهن را با چه قیمتی صادر می کند؟

معدن24: یک مقام مسئول در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان با اشاره به آخرین وضعیت فروش صادراتی این شرکت بورسی در سال 91 و 92 از احتمال رشد سودآوری های آن در گزارش حسابرسی نشده عملکرد سه ماهه پایانی دوره مالی اخیر خبر داد.

مدیر سرمایه گذاری و مجامع شركت سنگ آهن گل گهر در گفتگو با خبرنگار معدن 24، اظهار داشت: در سال مالی 91 صادرات محصول سنگ آهن دانه بندی شده شرکت گل گهر به حجمی برابر با یک میلیون و 200 هزار تن بالغ شد که عمده آن از سوی بازار مصرف کشور چین جذب شده است.

تعدیل سود از محل درآمد ارزی

علیرضا امیدی با بیان اینکه سنگ آهن دانه بندی شده صادراتی گل گهر در سال گذشته در حدود 110 دلار برای هر تن به فروش رسیده است،عنوان کرد: درآمد ارزی حاصل از این فروش صادراتی با نرخ توافقی ارز 1700 تومانی در صورت های مالی تسعیر شده که در صورت تصویب و اجرای ارز تک نرخی در بودجه امسال دولت این رقم با تعدیل با اهمیت سودآوری ها در حساب ها ی مالی روبرو خواهد شد.

وی از پیش بینی صادرات یک میلیون تنی سنگ آهن دانه بندی شده در بودجه برآوردی سال مالی 92 سخن گفت و افزود:در دوره مالی جاری نیز "کگل"فروش صادراتی خود را برای هر تن 110 دلار و درآمد ریالی حاصل از این ارز را با نرخ توافقی 1700 تومانی پیش بینی کرده است.

از اشتهای چینی ها تا ارز تک نرخی

به گفته این مقام مسئول هر گونه تغییر در برآورد درآمد ارزی حاصل از فروش صادراتی شرکت گل گهر به تقاضای مصرفی کشور چین به عنوان اصلی ترین مشتری خارجی این شرکت و نیز نحوه تعیین ارز تک نرخی در بودجه امسال دولت بستگی خواهد داشت.

مجمع امسال اواخر خرداد برگزار می شود

امیدی بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری و توسعه ای شرکت گل گهر در اواخر سال آینده را یادآور شد و در عین حال گفت:در حال حاضر پذیره نویسی حق تقدم سهام ناشی از افزایش سرمایه 400 میلیارد تومانی شرکت گل گهر از دو روز گذشته آغاز شده که با استقبال سهامداران همراه بوده است.

وی افزود: با توجه به مدت 60 روزه پذیره نویسی حق تقدم های ناشی از افزایش سرمایه "کگل" و پایان مهلت آن در تاریخ 15 خرداد ماه امسال و از طرفی برگزاری مجمع عادی سهامداران برای تصویب عملکرد سال مالی 91 در نیمه دوم خرداد ماه ، ثبت سرمایه یک هزار میلیارد تومانی "کگل" تا قبل از مجمع مذکوربعید بوده و بنابراین به حق تقدم های ناشی از افزایش سرمایه در مجمع امسال سود نقدی تعلق نخواهد گرفت.

آخرین خبرها از حقوق دولتی معادن و بهره مالکانه

مدیر سرمایه گذاری و مجامع شركت سنگ آهن گل گهر از قول مساعد هیات رییسه مجلس شورای اسلامی برای کاهش قابل توجه حقوق دولتی معادن در بودجه سال 92 دولت خبر داد و اظهار کرد: در سال مالی 91 شرکت صنعتی و معدنی گل گهر به ازای هر تن سنگ آهن استخراجی خود از معادن مبلغ شش هزار تومان به عنوان بهره مالکانه به دولت می پرداخت و حال آنکه در لایحه بودجه پیشنهادی امسال ،دولت علاوه بر بهره مالکانه و حق پروانه بهره برداری خواستار دریافت حقوق دولتی از معادن با برآورد ارقامی سنگین شده بود.

امیدی از منتفی شدن اخذ هرگونه عوارض گمرکی محصولات صادراتی گل گهر بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه نیز سخن گفت و افزود: در سال گذشته گل گهر 50 هزار تن گندله سنگ آهن مازاد بر نیاز مصرف داخلی کشور را صادر کرد که با توجه به حجم نه چندان چشمگیر این میزان فروش صادراتی تاثیر با اهمیتی بر سودآوری شرکت ندارد.

سورپرایز در پایان دوره مالی 91

وی در خاتمه نسبت به انتشار گزارش عملکرد مالی سه ماهه چهارم "کگل" در هفته های آتی اظهار امیدواری کرد و افزود: با توجه به عملکرد دوره های سه ماهه شرکت در سال گذشته انتظار می رود علاوه بر تحقق کامل پیش بینی ها در پایان دوره مالی 91 ، سود برآوردی در بودجه مذکور با تعدیل با اهمیتی روبرو شود.

انتهای پیام/


 کد خبر : 4713 تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱/۲۱ ساعت 47 : 8
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 5980


ردیفتیترتاریخ
1 رشد 1400 تومانی مس کاتد در بورس کالا ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ دي
2 رشد قیمت سهام شرکت های معدنی در سال 2016 ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ دي
3 ماینینگ: سنگ آهن و روی، پیشتاز رشد قیمت در 2016 ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي
4 پنج اصلاح برای اخذ معوقات بانکی ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۰ دي
5 رشد 75 تومانی مس کاتد در بورس کالا ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۹ دي
6 نشانه های رشد قیمت در بازار جهانی فولاد ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۹ دي
7 رشد ۸ درصدی ارزش معاملات فرابورس در هفته گذشته ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي
8 رشد51 درصدی صادرات محصولات فولادی ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۳ دي
9 رئیس‌جمهور کدام واقعیت آماری را در گفت‌وگوی تلویزیونی خود نگفت؟/ رشد صادرات غیرنفتی همچنان «نفتی» است ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۳ دي
10 رشد 700 تومانی مس کاتد در بورس کالا ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۲ دي
11 رشد صدور مجوزهای معدنی در 8 ماه امسال ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۲ دي
12 سنگ آهن در آخرین روز 2016 زیر 80 دلار معامله شد/شمش روی 23 دلار رشد قیمت داشت ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۲ دي
13 واردات مس اژدهای زرد، 4 درصد رشد داشته است ۱۳۹۵ شنبه ۱۱ دي
14 کاهش قیمت فولاد و سنگ آهن در چین/بازگشت نرخ زغالسنگ به مدار رشد ۱۳۹۵ جمعه ۱۰ دي
15 رشد 6درصدی تولید جهانی مس در 9 ماه سال 2016 ۱۳۹۵ پنج شنبه ۹ دي
16 بهبود خرید و افزایش بهای شمش دلیلی بر رشد قیمت سنگ آهن ۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ دي
17 رشد قیمت زغالسنگ با افزایش تولید، متوقف شد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ دي
18 رشد 8 درصدی تولید نسبت به آبان ماه سال جاری ۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ دي
19 تولید فولاد ایران ۱۱درصد رشد کرد ۱۳۹۵ يکشنبه ۵ دي
20 افزایش قیمت سنگ آهن در لحظات پایانی معاملات /بازگشت شمش روی در مدار رشد قیمت ۱۳۹۵ شنبه ۴ دي
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
تدبیر، مانع خام‌فروشی می‌شود معدن 24: در سال گذشته با تصمیم هیئت دولت، ابتدا باید محصولات مختلف، به‌خصوص مواد خام معدنی، سه نوبت ...
خاطره خواندنی یکی از نزدیکان آیت الله هاشمی رفسنجانی در مورد وضع عوارض صادرات سنگ آهن معدن 24: با افسوس فراوان، خبر درگذشت عالم فقیه عالیقدر حضرت آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی برای همه مص...
تنویر یا تشکیک افکار عمومی ؟ معدن 24:این روز ها بدلیل تنوع و تکثر رسانه های گروهی به ویژه شبکه های مجازی هر لحظه شاهد انعکاس اخبا...
ماجرای صادرات خاک به امارات معدن 24: متاسفانه معدنكار و معدنكاری در این سرزمین با تمام مشكلاتی پیش رو كه از همان مرحله اكتشاف شر...
بازار فولاد دستخوش چند تغییر مهم معدن 24: بازار بی روح فعلی فولاد علاوه بر اینكه معلول روزهای پایان سال میلادیست ، از چند عامل بسیار ...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟