امــروز : ۱۳۹۶ شنبه ۶ خرداد

Today : 2017 / 27 / 5 Saturday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
یک مقام مسئول در گفتگو با معدن 24 خبر داد: گل گهر سنگ آهن را با چه قیمتی صادر می کند؟

یک مقام مسئول در گفتگو با معدن 24 خبر داد:
گل گهر سنگ آهن را با چه قیمتی صادر می کند؟

معدن24: یک مقام مسئول در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان با اشاره به آخرین وضعیت فروش صادراتی این شرکت بورسی در سال 91 و 92 از احتمال رشد سودآوری های آن در گزارش حسابرسی نشده عملکرد سه ماهه پایانی دوره مالی اخیر خبر داد.

مدیر سرمایه گذاری و مجامع شركت سنگ آهن گل گهر در گفتگو با خبرنگار معدن 24، اظهار داشت: در سال مالی 91 صادرات محصول سنگ آهن دانه بندی شده شرکت گل گهر به حجمی برابر با یک میلیون و 200 هزار تن بالغ شد که عمده آن از سوی بازار مصرف کشور چین جذب شده است.

تعدیل سود از محل درآمد ارزی

علیرضا امیدی با بیان اینکه سنگ آهن دانه بندی شده صادراتی گل گهر در سال گذشته در حدود 110 دلار برای هر تن به فروش رسیده است،عنوان کرد: درآمد ارزی حاصل از این فروش صادراتی با نرخ توافقی ارز 1700 تومانی در صورت های مالی تسعیر شده که در صورت تصویب و اجرای ارز تک نرخی در بودجه امسال دولت این رقم با تعدیل با اهمیت سودآوری ها در حساب ها ی مالی روبرو خواهد شد.

وی از پیش بینی صادرات یک میلیون تنی سنگ آهن دانه بندی شده در بودجه برآوردی سال مالی 92 سخن گفت و افزود:در دوره مالی جاری نیز "کگل"فروش صادراتی خود را برای هر تن 110 دلار و درآمد ریالی حاصل از این ارز را با نرخ توافقی 1700 تومانی پیش بینی کرده است.

از اشتهای چینی ها تا ارز تک نرخی

به گفته این مقام مسئول هر گونه تغییر در برآورد درآمد ارزی حاصل از فروش صادراتی شرکت گل گهر به تقاضای مصرفی کشور چین به عنوان اصلی ترین مشتری خارجی این شرکت و نیز نحوه تعیین ارز تک نرخی در بودجه امسال دولت بستگی خواهد داشت.

مجمع امسال اواخر خرداد برگزار می شود

امیدی بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری و توسعه ای شرکت گل گهر در اواخر سال آینده را یادآور شد و در عین حال گفت:در حال حاضر پذیره نویسی حق تقدم سهام ناشی از افزایش سرمایه 400 میلیارد تومانی شرکت گل گهر از دو روز گذشته آغاز شده که با استقبال سهامداران همراه بوده است.

وی افزود: با توجه به مدت 60 روزه پذیره نویسی حق تقدم های ناشی از افزایش سرمایه "کگل" و پایان مهلت آن در تاریخ 15 خرداد ماه امسال و از طرفی برگزاری مجمع عادی سهامداران برای تصویب عملکرد سال مالی 91 در نیمه دوم خرداد ماه ، ثبت سرمایه یک هزار میلیارد تومانی "کگل" تا قبل از مجمع مذکوربعید بوده و بنابراین به حق تقدم های ناشی از افزایش سرمایه در مجمع امسال سود نقدی تعلق نخواهد گرفت.

آخرین خبرها از حقوق دولتی معادن و بهره مالکانه

مدیر سرمایه گذاری و مجامع شركت سنگ آهن گل گهر از قول مساعد هیات رییسه مجلس شورای اسلامی برای کاهش قابل توجه حقوق دولتی معادن در بودجه سال 92 دولت خبر داد و اظهار کرد: در سال مالی 91 شرکت صنعتی و معدنی گل گهر به ازای هر تن سنگ آهن استخراجی خود از معادن مبلغ شش هزار تومان به عنوان بهره مالکانه به دولت می پرداخت و حال آنکه در لایحه بودجه پیشنهادی امسال ،دولت علاوه بر بهره مالکانه و حق پروانه بهره برداری خواستار دریافت حقوق دولتی از معادن با برآورد ارقامی سنگین شده بود.

امیدی از منتفی شدن اخذ هرگونه عوارض گمرکی محصولات صادراتی گل گهر بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه نیز سخن گفت و افزود: در سال گذشته گل گهر 50 هزار تن گندله سنگ آهن مازاد بر نیاز مصرف داخلی کشور را صادر کرد که با توجه به حجم نه چندان چشمگیر این میزان فروش صادراتی تاثیر با اهمیتی بر سودآوری شرکت ندارد.

سورپرایز در پایان دوره مالی 91

وی در خاتمه نسبت به انتشار گزارش عملکرد مالی سه ماهه چهارم "کگل" در هفته های آتی اظهار امیدواری کرد و افزود: با توجه به عملکرد دوره های سه ماهه شرکت در سال گذشته انتظار می رود علاوه بر تحقق کامل پیش بینی ها در پایان دوره مالی 91 ، سود برآوردی در بودجه مذکور با تعدیل با اهمیتی روبرو شود.

انتهای پیام/


 کد خبر : 4713 تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱/۲۱ ساعت 47 : 8
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 6235


ردیفتیترتاریخ
1 رشد بهای سنگ آهن تداوم یافت ۱۳۹۶ دوشنبه ۱ خرداد
2 رشد 64 درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
3 امیدواری به ارتقای رشد بخش معدن در دولت دوازدهم/ آمادگی خانه معدن ایران برای انتقال تجربه معدنی بخش خصوصی به دولت ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
4 احتمال تفاهم اصناف با سازمان مالیاتی برای عملکرد سال ۹۴/ امکان رشد مالیات وجود ندارد ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
5 رشد 28 درصدی تولید فولاد در دولت یازدهم/ رکوردشکنی تولید درسه سال پیاپی ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت
6 رشد 54درصدی ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت
7 رشد قیمت کلاف نورد گرم چین ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت
8 رشد اقتصادی آمریکا به کمترین میزان در سه سال گذشته رسید ۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
9 رشد 161 درصدی صادرات سنگ آهن ایران به چین/رشد تقاضا برای مواد اولیه صنایع فولاد در ماه آینده ۱۳۹۶ پنج شنبه ۷ ارديبهشت
10 طبقه‌بندی جدید کارمندان اعلام شد + جدول ۱۳۹۶ دوشنبه ۴ ارديبهشت
11 بهای سنگ آهن در مسیر رشد ۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت
12 رشد صادرات، ارایه تسهیلات و پوشش بیمه ای صنعت و معدن در دولت یازدهم ۱۳۹۶ شنبه ۲ ارديبهشت
13 پیش‌بینی رشد قیمت‌ مسکن در حد نرخ تورم ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين
14 برابری رشد تولید فولاد خام چین و دنیا در 2 ماهه نخست سال 2017 ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ فروردين
15 رشد بخش معدن از زبان رییس جمهوری ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۱ فروردين
16 رشد ۴۲ درصدی عرضه محصولات فولاد مبارکه در بازار داخلی ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ فروردين
17 بازار مقاطع فولادی آسیا و اقیانوسیه تا سال 2020، سالانه 6 درصد رشد خواهد کرد ۱۳۹۶ جمعه ۱۸ فروردين
18 رشد ۷۳ درصدی ارزش کل معاملات بورس کالای ایران ۱۳۹۶ شنبه ۱۲ فروردين
19 تولید جهانی آهن در ماه فوریه 2017 رشد 1.6 درصدی را نشان داد ۱۳۹۶ چهارشنبه ۹ فروردين
20 رشد چشم‌گیرتولید آلومینیوم در چین ۱۳۹۶ يکشنبه ۶ فروردين
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟