امــروز : ۱۳۹۶ يکشنبه ۳ ارديبهشت

Today : 2017 / 23 / 4 Sunday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
یک مقام مسئول در گفتگو با معدن 24 خبر داد: گل گهر سنگ آهن را با چه قیمتی صادر می کند؟

یک مقام مسئول در گفتگو با معدن 24 خبر داد:
گل گهر سنگ آهن را با چه قیمتی صادر می کند؟

معدن24: یک مقام مسئول در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان با اشاره به آخرین وضعیت فروش صادراتی این شرکت بورسی در سال 91 و 92 از احتمال رشد سودآوری های آن در گزارش حسابرسی نشده عملکرد سه ماهه پایانی دوره مالی اخیر خبر داد.

مدیر سرمایه گذاری و مجامع شركت سنگ آهن گل گهر در گفتگو با خبرنگار معدن 24، اظهار داشت: در سال مالی 91 صادرات محصول سنگ آهن دانه بندی شده شرکت گل گهر به حجمی برابر با یک میلیون و 200 هزار تن بالغ شد که عمده آن از سوی بازار مصرف کشور چین جذب شده است.

نعدیل سود از محل درآمد ارزی

علیرضا امیدی با بیان اینکه سنگ آهن دانه بندی شده صادراتی گل گهر در سال گذشته در حدود 110 دلار برای هر تن به فروش رسیده است،عنوان کرد: درآمد ارزی حاصل از این فروش صادراتی با نرخ توافقی ارز 1700 تومانی در صورت های مالی تسعیر شده که در صورت تصویب و اجرای ارز تک نرخی در بودجه امسال دولت این رقم با تعدیل با اهمیت سودآوری ها در حساب ها ی مالی روبرو خواهد شد.

وی از پیش بینی صادرات یک میلیون تنی سنگ آهن دانه بندی شده در بودجه برآوردی سال مالی 92 سخن گفت و افزود:در دوره مالی جاری نیز "کگل"فروش صادراتی خود را برای هر تن 110 دلار و درآمد ریالی حاصل از این ارز را با نرخ توافقی 1700 تومانی پیش بینی کرده است.

از اشتهای چینی ها تا ارز تک نرخی

به گفته این مقام مسئول هر گونه تغییر در برآورد درآمد ارزی حاصل از فروش صادراتی شرکت گل گهر به تقاضای مصرفی کشور چین به عنوان اصلی ترین مشتری خارجی این شرکت و نیز نحوه تعیین ارز تک نرخی در بودجه امسال دولت بستگی خواهد داشت.
مجمع امسال اواخر خرداد برگزار می شود

امیدی بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری و توسعه ای شرکت گل گهر در اواخر سال آینده را یادآور شد و در عین حال گفت:در حال حاضر پذیره نویسی حق تقدم سهام ناشی از افزایش سرمایه 400 میلیارد تومانی شرکت گل گهر از دو روز گذشته آغاز شده که با استقبال سهامداران همراه بوده است.

وی افزود: با توجه به مدت 60 روزه پذیره نویسی حق تقدم های ناشی از افزایش سرمایه "کگل" و پایان مهلت آن در تاریخ 15 خرداد ماه امسال و از طرفی برگزاری مجمع عادی سهامداران برای تصویب عملکرد سال مالی 91 در نیمه دوم خرداد ماه ، ثبت سرمایه یک هزار میلیارد تومانی "کگل" تا قبل از مجمع مذکوربعید بوده و بنابراین به حق تقدم های ناشی از افزایش سرمایه در مجمع امسال سود نقدی تعلق نخواهد گرفت.

آخرین خبرها از حقوق دولتی معادن و بهره مالکانه

مدیر سرمایه گذاری و مجامع شركت سنگ آهن گل گهر از قول مساعد هیات رییسه مجلس شورای اسلامی برای کاهش قابل توجه حقوق دولتی معادن در بودجه سال 92 دولت خبر داد و اظهار کرد: در سال مالی 91 شرکت صنعتی و معدنی گل گهر به ازای هر تن سنگ آهن استخراجی خود از معادن مبلغ شش هزار تومان به عنوان بهره مالکانه به دولت می پرداخت و حال آنکه در لایحه بودجه پیشنهادی امسال ،دولت علاوه بر بهره مالکانه و حق پروانه بهره برداری خواستار دریافت حقوق دولتی از معادن با برآورد ارقامی سنگین شده بود.

امیدی از منتفی شدن اخذ هرگونه عوارض گمرکی محصولات صادراتی گل گهر بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه نیز سخن گفت و افزود: در سال گذشته گل گهر 50 هزار تن گندله سنگ آهن مازاد بر نیاز مصرف داخلی کشور را صادر کرد که با توجه به حجم نه چندان چشمگیر این میزان فروش صادراتی تاثیر با اهمیتی بر سودآوری شرکت ندارد.

سورپرایز در پایان دوره مالی 91

وی در خاتمه نسبت به انتشار گزارش عملکرد مالی سه ماهه چهارم "کگل" در هفته های آتی اظهار امیدواری کرد و افزود: با توجه به عملکرد دوره های سه ماهه شرکت در سال گذشته انتظار می رود علاوه بر تحقق کامل پیش بینی ها در پایان دوره مالی 91 ، سود برآوردی در بودجه مذکور با تعدیل با اهمیتی روبرو شود.
 کد خبر : 4714 تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱/۲۱ ساعت 50 : 8
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 3658


ردیفتیترتاریخ
1 رشد صادرات، ارایه تسهیلات و پوشش بیمه ای صنعت و معدن در دولت یازدهم ۱۳۹۶ شنبه ۲ ارديبهشت
2 پیش‌بینی رشد قیمت‌ مسکن در حد نرخ تورم ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين
3 برابری رشد تولید فولاد خام چین و دنیا در 2 ماهه نخست سال 2017 ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ فروردين
4 رشد بخش معدن از زبان رییس جمهوری ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۱ فروردين
5 رشد ۴۲ درصدی عرضه محصولات فولاد مبارکه در بازار داخلی ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۰ فروردين
6 بازار مقاطع فولادی آسیا و اقیانوسیه تا سال 2020، سالانه 6 درصد رشد خواهد کرد ۱۳۹۶ جمعه ۱۸ فروردين
7 رشد ۷۳ درصدی ارزش کل معاملات بورس کالای ایران ۱۳۹۶ شنبه ۱۲ فروردين
8 تولید جهانی آهن در ماه فوریه 2017 رشد 1.6 درصدی را نشان داد ۱۳۹۶ چهارشنبه ۹ فروردين
9 رشد چشم‌گیرتولید آلومینیوم در چین ۱۳۹۶ يکشنبه ۶ فروردين
10 رشد 4 درصدی تولید مس محتوی معدنی در مس منطقه کرمان ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲ فروردين
11 حرکت دوباره قطار رشد قیمت سنگ آهن ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۴ اسفند
12 رشد اقتصادی 9 ماهه کشور11.6 درصد ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۳ اسفند
13 حجم نقدینگی در دی‌ماه به ۱۱۹۶‌هزار میلیارد تومان رسید ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ اسفند
14 فولاد آلیاژی ایران بیشترین رشد تولید را به‌خود اختصاص داد ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ اسفند
15 پتانسیل رشد بازار فولاد در سال ۹۶ ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ اسفند
16 رشد چشمگیر واردات فولاد چین به آمریکا ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ اسفند
17 رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه ۱۳۹۵ شنبه ۷ اسفند
18 رشد 45 درصدی تولید فولاد خام بخش خصوصی در 10 ماهه امسال ۱۳۹۵ دوشنبه ۲ اسفند
19 رشد ۳.۵ درصدی تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در شش ماهه نخست سال ۹۵ ۱۳۹۵ شنبه ۳۰ بهمن
20 ارزش معاملات ۹ درصد رشد کرد/فروش ۱۴۴ هزار تن فولاد در تالار نقره ای ۱۳۹۵ شنبه ۳۰ بهمن
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
دولت چرا در مورد عوارض صادراتی عجله کرد؟ معدن 24: نبود ثبات در قوانین کشور، عدم برنامه‌ریزی بلندمدت و وجود تضامین لازم از سوی دولت با هدف رفع...
بحران حباب قیمت در معدن معدن 24: با توجه به بحران نظام بانکی در کشور و بازی های ترازنامه ای آنها ،شاهد بودیم که بر اساس بخشن...
در معدن ، طرحی نو دراندازیم معدن 24: یکسال دیگر سپری شد و به رقم هیاهوهای بسیار در مورد جذابیت بخش معدن برای سرمایه گذاری خارجی ...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟