امــروز : ۱۳۹۶ شنبه ۶ خرداد

Today : 2017 / 27 / 5 Saturday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
سعد محمدی در گفتگوی اختصاصی با معدن 24 خبر داد: فردا بزرگترین پروژه ذوب آهن رونمایی می شود/ بررسی آخرین جزییات سودآوری ها تا به امروز

سعد محمدی در گفتگوی اختصاصی با معدن 24 خبر داد:
فردا بزرگترین پروژه ذوب آهن رونمایی می شود/ بررسی آخرین جزییات سودآوری ها تا به امروز

معدن24: مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به افتتاح پروژه "واحد کک سازی شماره سه "در روز چهارشنبه این هفته ،معتقد است با خصوصی شدن این بنگاه اقتصادی از این پس گام های بلندی برای فتح قله های پیشرفت برداشته خواهد شد.

اردشیر سعد محمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار معدن 24 ضمن ترسیم دورنمایی از وضعیت سودآوری شرکت ذوب آهن اصفهان در سال جاری، عنوان کرد: با توجه به واگذاری سهام دولت در ذوب آهن اصفهان به بخش خصوصی می توان امیدوار بود که از این پس روند تولید و توسعه در این واحد عظیم فولاد سازی کشور با سرعت و توان مضاعفی طی شود.

به گفته وی با تغییر ترکیب سهامداران عمده شرکت ذوب آهن اصفهان ،امکان مشارکت با بخش خصوصی برای بکارگیری پتانسیل های پیدا و پنهان شرکت و اجرای طرح های توسعه ای گوناگون فراهم خواهد شد.

فردا یک طرح عظیم در اصفهان رونمایی می شود

این مقام مسئول با ابراز خرسندی از خصوصی سازی شرکت ذوب آهن اصفهان در بازار سرمایه ،از رونمایی پروژه" واحد کک سازی شماره سه "این شرکت در روز چهارشنبه(فردا) در حضور ریاست جمهور کشور خبر داد و گفت:با آغاز بهره برداری از این طرح علاوه بر جلوگیری از خروج منابع ارزی کشور برای واردات کک به عنوان یکی از مواد اولیه تولید فولاد،به ارتقاء ظرفیت تولیدی فولاد کشور نیز کمک شایانی خواهد شد.
بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته نیز "واحد کک سازی شماره یک "در مرداد ماه و" واحد کک سازی شماره دو "در اواخر امسال به بهره برداری خواهند رسید.

جبران تولید در سال 92 و یک اتفاق

وی افزود: در سال گذشته حجم کل تولید شرکت ذوب آهن اصفهان به یک میلیون و 880 هزار تن بالغ شد که این رقم برای سال 92 با رشد حداقل 40 درصدی به میزان دو میلیون و 880 هزار تن پیش بینی گردیده است.

سعد محمدی در برابر این پرسش که شرکت ذوب آهن اصفهان برای جبران کمبود شمش به عنوان ماده اولیه فولاد سازی چه تدبیری اندیشیده است؟پاسخ داد:با اتمام 94 درصدی تعمیرات انجام گرفته برای "کوره شماره دو" شرکت و روشن شدن آزمایشی آن از نیمه اردیبهشت ماه امسال و به تبع آن دستیابی به شمش و چدن مورد نیاز چرخه تولید ذوب آهن ، بطور حتم حداقل روزانه نزدیک به سه هزار تن به ظرفیت تولیدی شرکت ذوب آهن اصفهان افزوده خواهد شد.

در حال حاضر نیزتمامی پوسته های این کوره با بکارگیری توان شرکت های داخلی از جمله شرکت های فرآورده های نسوز آذر و صنایع لاستیکی سهند تعویض شده و از نیمه خرداد ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

ذوب آهن معدنی می شود

مدیر خوشنام صنعت فلزات کشور از تدوین برنامه ای جامع برای ورود به بخش معدن در شرکت ذوب آهن اصفهان نیز سخن گفت و افزود:معتقدم شرکت ذوب آهن اصفهان برای اسفاده از تمامی ظرفیت های پیدا و پنهان خود باید قادر به تولید بخشی از مواد اولیه تولید با دستیابی به معادن غنی بوده و از اینرو در آینده ای نزدیک برنامه ای جدی در زمینه تمرکز بر معادن زغال سنگ و سنگ آهن در دستور کار مدیریت این واحد صنعتی قرار خواهد گرفت.

پارسال چقدر فروختید؟

وی در ادامه این گفتگو با ارایه آماری از میزان فروش این شرکت 786 میلیارد و 840 میلیون و 600 هزار تومانی ،عنوان کرد:ارزش کل فروش محصولات ذوب آهن اصفهان در سال گذشته به بیش از سه هزار میلیارد تومان بالغ شد که این رقم در امسال با تلاشی که صورت خواهد گرفت اتفاق دیگری را رقم خواهد زد.

برنامه برای هزینه و فایده "ذوب"

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در برابر پرسش دیگری مبنی بر دلیل رشد 107 درصدی هزینه های عمومی و سربار شرکت در بودجه سال 92 پاسخ داد:با توجه به برنامه های جامعی که در سال جاری برای ذوب آهن اصفهان تدوین و به اجرا گذاشته می شود فارغ از هر گونه تصمیمی برای تعدیل گسترده نیروی انسانی ،موضوع هزینه های عمومی تا سطح قابل قبولی مدیریت خواهند شد.

"در این بین برنامه های توسعه ای و سرمایه گذاری گوناگونی نیز تدوین شده که در مجمع امسال با سهامداران در میان خواهم گذاشت."

نیمه اول خرداد به مجمع ذوب آهن بروید

سعد محمدی با اشاره تلویحی به عملکرد مناسب سودآوری ذوب آهن در سال مالی 91 ،با این عبارت که" پیش بینی ها حاکی از نتایج منفی نیست" به خبر نگار ما گفت:هر چند نگاه بنده در عملکرد های سه ماهه همواره بر تحقق پیش بینی های بودجه ای با برخورداری از امکان تعدیل مبتنی بوده اما با این وجود عملکرد واقعی دوازده ماهه سال مالی اخیر در نیمه اول خرداد ماه به سازمان بورس ارایه خواهد شد و بلافاصله مجمع عادی سالیانه سهامداران در کنار مجمع فوق العاده برای تصویب ترکیب اعضای هیات مدیره جدیدصاحبان حقوقی سهام عمده شرکت برگزار خواهد شد.

سیاهی به ذغال ماند

وی درباره رویکرد ذوب آهن اصفهان به تعدیل نرخ ذغال سنگ و چگونگی تنزیل اثرات هزینه ای آن در صورت های مالی "ذوب" عنوان کرد:با وجود احتساب افزایش نرخ ذغال سنگ در اسناد حسابداری برخی شرکت های تولید کننده ذغال اما تا کنون هیچ تصمیم قانونی برای اجرایی شدن آن وجود نداشته و بر این اساس نیز ذوب اهن نمی تواند با اضافه نمودن هزینه ای غیر واقعی در صورت های مالی خود منافع سهامداران رابه خطر اندازد.

با این همه مذاکراتی که با دولت و فعالان صنعت صورت گرفته و مقرر شده شرایط تولید کنندگان ذغال سنگ در سال 92 با بهبود همراه باشد.

تمرکز بر واگذاری ها و آخرین تصمیم ها برای افزایش سرمایه

در این گفتگو سعد محمدی از عزم شرکت ذوب آهن اصفهان برای تملک سهام شرکت های ذغال سنگ البرز غربی و ذغال سنگ پرورده طبس از طریق واگذاری های سازمان خصوصی سازی نیز سخن گفت و در عین حال درباره موضوع افزایش سرمایه "ذوب"اظهار کرد: هر چند صحبتی در این زمینه با سازمان بورس صورت نگرفته ولی با توجه به حجم عظیم طرح های توسعه ای در برنامه ریزی ها تلاش می شود از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران به میزان حداقل 100 درصد افزایش سرمایه فعلی در مجمع امسال سهامداران پیشنهاد شود.

این در حالی است که انتشار شایعاتی مبنی بر اخذ مجوز از سوی دولت برای افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در حد شایعه و نادرست بوده و در این زمینه هنوز هیچ مذاکره ای با سازمان بورس صورت نگرفته است.

سود و زیان تسعیر ارز در صورت های مالی

طرح این پرسش که با اجرایی شدن ارز تک نرخی در کشور و همسو با اعلام نرخ ارز 2450 تومانی در بودجه 92 دولت ،تا چه حد باید زیان ناشی از تسعیر ارز 3670 تومانی در بودجه براوردی امسال "ذوب" را انتظار داشت؟پاسخ داد: چنانچه ذوب آهن از امکان دستیابی به ار زمبادلاتی محروم ماند چاره ای جز تامین این ارز از بازار آزاد را نخواهد داشت اما باید توجه داشت که علاوه بر درآمد حاصل از فروش شرکت برای تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز خود نیز به واردات محتاج خواهد بود که در این صورت با کاهش نرخ ارز براوردی در بودجه هرگونه هزینه از محل تسعیر ارز سر به سر خواهد شد.

انتهای پیام/

 کد خبر : 4932 تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۲/۳ ساعت 7 : 8
منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن 24 بازدید : 3715


ردیفتیترتاریخ
1 2 پیشنهاد بورسی شورای گفتگو در انتظار جمع‌بندی ۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
2 جزییات بسته پیشنهادی ایمیدرو به رییس جمهور/نیاز کشور به 9 میلیون تن گندله وارداتی/سرنوشت شرکت پرشین متالیک به حمایت دولت بستگی دارد ۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۴ دي
3 گفتگوی شرمن با عراقچی و روانچی در نیویورک ۱۳۹۴ شنبه ۴ مهر
4 گفتگوی بالکنی ظریف با خبرنگاران/فیلم ۱۳۹۴ شنبه ۲۰ تير
5 واشنگتن دریافت نامه روحانی را تایید کرد ۱۳۹۴ جمعه ۷ فروردين
6 در گفتگو با سرمایه گذاران خارجی منافع ملی را فراموش نکنیم ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۸ آذر
7 گفتگو درباره نحوه تعیین قیمت سنگ آهن ایران ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ آذر
8 گفتگو درباره نحوه تعیین قیمت سنگ آهن ایران ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ آذر
9 گفتگو درباره نحوه تعیین قیمت سنگ آهن ایران ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۷ آذر
10 سنگ آهنی ها با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کردند ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۶ مرداد
11 سنگ آهنی ها با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کردند ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۶ مرداد
12 سنگ آهنی ها با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کردند ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۶ مرداد
13 گفتگوی مقام های ایران و امارات درباره عراق ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۶ تير
14 زمان از سرگیری دورجدید مذاکرات ۱۳۹۳ شنبه ۷ تير
15 گفتگوی تند آیت الله یزدی با نزدیکان روحانی! ۱۳۹۳ پنج شنبه ۱۵ خرداد
16 گفتگوی تلفنی نماینده سازمان ملل و ظریف ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۵ ارديبهشت
17 گفتگوی جالب با برادر ناتنی اوباما ۱۳۹۳ يکشنبه ۷ ارديبهشت
18 موضوع گفتگوی تلفنی ظریف ودادو اوغلوچه بود؟ ۱۳۹۲ دوشنبه ۳۰ دي
19 ظریف به احمدی‌نژاد چه می‌گوید؟+عکس ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۶ دي
20 گفتگوی ظریف، کری و اشتون بر سر یک میز ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ آبان
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟