امــروز : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۸ تير

Today : 2017 / 28 / 6 Wednesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
تصویب پرداخت 22 هزار و 500 میلیارد ریال سود نقدی در مجمع عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان


تصویب پرداخت 22 هزار و 500 میلیارد ریال سود نقدی در مجمع عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان

معدن24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فولاد مبارکه اصفهان روز سه شنبه (30 تیر) در محل سالن اجتماعات نگین نقش جهان و با حضور 91.3 درصد از سهامداران برگزار شد و طی آن پس از ارایه گزارش مقبول توسط حسابرس شرکت، پرداخت 22 هزار و 500 میلیارد ریال سود نقدی به تصویب رسید و بر این اساس به ازای هر سهم 450 ریال سود نقدی تخصیص یافت.

به گزارش روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، در این مجمع، پس از انتخاب هیأت رئیسه، دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولادمبارکه اصفهان، با ارائه گزارش فعالیت هیأت مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام درباره فعالیت و وضع عمومی شركت در سال مالی منتهی به 1393.12.29 اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سالی که گذشت توانست با اتخاذ استراتژی های ترکیبی از جمله تولید محصولات کیفی، تمرکز بر صادرات، مدیریت مؤثر هزینه ها، انجام پروژه های بهبود و با به بهره برداری رساندن چندین طرح توسعه عظیم، جایگاه خود را در عرصه جهانی و داخلی حفظ کند که از جمله مهمترین دستاوردهایی که در سال 1393 محقق شد می توان به حفظ سهم تولید محصولات فولادی در بازار داخلی، افزایش 4 درصدی میزان تولید فولاد خام در کل گروه نسبت به سال ماقبل، افزایش 11 درصدی مبلغ فروش شرکت نسبت به برنامه و 4،9 درصدی نسبت به سال قبل، افزایش 42 درصدی تولید محصولات کیفی و ویژه، صادرات حدود یک میلیون و 475 تن فولاد با افزایش 45 درصدی نسبت به سال قبل، کسب رکوردهای متوالی در کلیه خطوط تولید و حمل محصولات و افزایش یک درصدی تولید گندله، 9 درصدی تولید آهن اسفنجی، 2 درصدی تختال، 3 درصدی کلاف گرم و 7 درصدی کلاف سرد نسبت به سال 92 اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه تصریح کرد: کاهش مصرف انرژی در کوره های قوس به 600 کیلو وات ساعت بر تن مذاب، کاهش میزان مصارف آب نسبت به برنامه و سال قبل، حمل بیش از 11.2 میلیون تن سنگ آهن و گندله (افزایش 17 درصدی نسبت به سال قبل)، افزایش رضایت کارکنان از کیفیت زندگی کاری(QWL) از 63.2 به 69.2 درصد، کاهش ضریب تکرار حوادث از 2.966 به 1.191، کاهش ضریب شدت حوادث از 0.077 به 0.012 از دیگر توفیقاتی بود که نصیب این شرکت شد.

دکتر سبحانی راه اندازی و اتمام طرح هایی که به منظور افزایش تولید، هدف قرارداده شده بود را مناسب ارزیابی کرد و گفت: اتمام عملیات اجرایی کوره های 2 و 7 و ادامه عملیات اجرایی کوره شماره 8 جهت توسعه زیرسقف 7.2 میلیون تن، راه اندازی و بهره برداری از پروژه تولید فولادهای کیفی (واحد RH-TOP)، راه اندازی و بهره برداری از مدول B احیاء مستقیم طرح شهید خرازی، راه اندازی و بهره برداری از واگن برگردان شماره 2، راه اندازی و بهره برداری چند مورد از پروژه های توسعه انرژی و سیالات شامل دریاچه مصنوعی سبا، تصفیه خانه پساب صنعتی و انسانی سبا، تصفیه خانه آب صنعتی و آشامیدنی سبا و توسعه شبکه برق فولاد مبارکه و فولادسبا بخشی از اقداماتی بود که در این زمینه با همت و تلاش همه کارکنان شرکت فولادمبارکه محقق شد.

مدیرعامل شرکت فولادمبارکه سال 93 را یکی از پرافتخارترین سالهای شرکت خواند و افزود: در سال 93 افتخارات متعدد و زیادی نصیب فولادمبارکه اصفهان شد که کسب عنوان سازمان سرآمد سال، تندیس زرین تعالی سازمانی با بالاترین امتیاز، عنوان برترین شرکت دانشی کشور و راهیابی به جایزه مدیریت دانش (MAKE) آسیا از سال 90 تا93، کسب عنوان برتر بهره وری در گروه صنایع معدنی ایمیدرو برای اولین بار، تندیس سیمین چهارستاره تعالی آموزش برای اولین بار در ایران، عنوان سازمان برگزیده کشور درتحقیق، توسعه و فناوری برای اولین بار، تندیس نقره ای حمایت از حقوق مصرف کنندگان برای اولین بار، کسب رتبه اول در گروه فلزات اساسی در رتبه بندی 100 شرکت برتر ایرانی و دریافت گواهینامه CE MARKING از مهمترین افتخارات شرکت است که در سال 1393 تحقق یافت.

دکتر سبحانی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به روند تولید فولاد در جهان و عملکرد تولید شرکت فولادمبارکه اصفهان خاطرنشان کرد: تولید فولاد خام در سال 2014 به یک میلیارد و 637 میلیون تن رسید که در این میان ایران با تولید 14.3 میلیون تن حدوداًً یک درصد تولید فولاد خام جهان را در اختیار گرفته که بر اساس گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران عملکرد تولید فولاد خام کشور در شرکتهای فعال در این حوزه طی سال 1393 بدین صورت است که گروه شرکتهای فولادمبارکه شامل فولادمبارکه، فولاد سبا و فولاد هرمزگان با تولید 7.424.026 تن سهم 50.1 درصدی را در بین تولیدکنندگان فولاد به خود اختصاص داده است.

سبحانی درخصوص فـروش صـادراتی محصولات فولادمبارکه نیز گفت: از سال 1372 همزمان با بهره برداری از خطوط شـرکت، صادرات با هدفهای توسعه و گـسترش بازارهای بین المللی مـحصولات، کسب رضایت مشتریان از طـریق تحویل به موقع محصول، کیفیت مـطلوب و مطابق با استانداردهای جـهانی و تـضمین حداکثر منافع برای شـرکت آغاز و به منظور تأمین نیازهای ارزی مورد نیاز و انجام طـرحهای توسعه تـداوم یافت. مشتریان حوزه صادرات در دو بخش واسطه های تجاری و مصرف کنندگان نهایی طبقه بندی شده و محصولات از کانال های یاد شده قابل عرضه خواهند بود. بازار جـهانی فولاد طی سال 1393 باتوجه به کاهش رکود در سطح اروپا و همچنین افزایش نرخ یورو و کاهش تنش های سیاسی و اقتصادی در کشورهای خاورمیانه از شرایط بهتری نسبت به سالهای قبل برخوردار و رشد تقاضا در این بازارها مشهود بود لیکن وجود محدودیتهای بین المللی در زمینه سیاست ها و سیستم های مالی و بانکی و همچنین حمل و نقل و کشتیرانی همچنان بعنوان یک عامل محدودکننده برای فولاد مبارکه به حساب می آید. علیرغم محدودیت های یاد شده مقدار صادرات محصولات شرکت با رشد 45 درصدی در سال 93 همراه بود و در سالی که گذشت میزان فروش محصولات شرکت با افزایش 2.6 درصدی مواجه شد، بطوری که از 5،740،059 تن در سال 1392 به 5،887،220 تن در سال 1393 افزایش یافت. ضمن اینکه از لحاظ ریالی نرخ رشدی معادل 4.9 درصدی را تجربه کرد.

وی در خصوص عملکرد مالی و سرمایه گذاری شرکت افزود: انجام سرمایه گذاریهای درست میتواند رشد پایدار سودآوری و بقای شرکت را در پی داشته باشد. چنانچه سرمایه گذاریها در راستای استراتژیهای بلند مدت و طرح جامع توسعه شرکت باشد، میتواند به حداکثر کردن ثروت سهامداران کمک شایانی کند. از این رو شرکت فولاد مبارکه اصفهان با مطالعه محیط رقابتی پیرامون خود، فرصتهای مناسب سرمایه گذاری را شناسایی کرده و با انجام ارزیابی دقیق فنی – اقتصادی آنها سعی در انتخاب بهترین فرصت ها کرده است. کمااینکه اطلاعات جداول موجود نشان می دهد که سود نقدی حاصل از سرمایه گذاریهای بلند مدت درسهام شرکت های بورسی در سال 1393 نسبت به سال ماقبل از آن به میزان 8 درصد رشد داشته است همچنین درآمد حاصل از سرمایه گذاریهای بلند مدت در سال 1393 توانست تأثیر مثبت 77 ریالی بر EPS شرکت فولاد مبارکه اصفهان بگذارد.

سبحانی افزایش ارزش بازار سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی را تأثیرگذار خواند و گفت: بهای تمام شده سرمایه گذاریها در سهام شرکت های بورسی در پایان سال 1393 نسبت به سال ماقبل از آن 35 درصد رشد به همراه داشته است که دلیل اصلی آن افزایش سرمایه شرکت های معدنی و صنعتی چادرملو و گل گهر، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و سرمایه گذاری توکا فولاد و خرید حدود 16 درصد از سهام شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در سال 1393 بود.

اشاره به طرح های توسعه شرکت در سال 93، رویکرد شرکت در قبال ارتقاء تکنولوژی و اهم دستاوردهای حوزه تکنولوژی، اقدامات مربوط به مدیریت زیست محیطی و بروزرسانی گواهینامه نظام مدیریت زیست محیطی، فعالیت های توسعه منابع انسانی از دیگر مواردی بود که توسط مدیرعامل شرکت فولادمبارکه به سمع و نظر سهامداران رسید.

دکتر سبحانی در ادامه افزود: در خاتمه هیأت مدیره از حضور سهامداران و نمایندگان محترم آنان كه در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شركت کرده اند، و همچنین از حسابرس مستقل و بازرس قانونی شركت (سازمان حسابرسی) كه با حضور مستمر و رسیدگی های جامع خود اعتباری مضاعف به اطلاعات مالی بخشیده اند و نیز مدیران و کارکنان که با تلاش بی وقفه خود در جهت حصول اهداف شركت كوشیده اند، صمیمانه تشكر و قدردانی کردند.

بنا بر این گزارش در این مجمع از 475 ریال سود محقق شده به ازای هر سهم در سال 93، 450 ریال آن میان سهامداران شرکت تقسیم و 25 ریال باقی مانده به عنوان سود انباشته در حسابهای شرکت منظور شد.

با توجه به اینکه شرکت افزایش سرمایه 50 درصدی را در دستور کار خود قرار داده، که مجمع فوق العاده در این رابطه طی چند هفته آینده برگزار می شود، از این میزان افزایش، 10 درصد از محل سود انباشته و 40 درصد از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران صورت می گیرد و بدین ترتیب 400 ریال از 450 ریال سود تقسیمی به افزایش سرمایه انتقال می یابد و مابقی به میزان هر سهم 50 ریال متعاقباً پرداخت خواهد شد.

از دیگر مصوبات مجمع عمومی عادی شرکت تصویب صورت های مالی سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1393، تنفیذ کلیه معاملات مشمول ماده 129 قانون تجارت، تعیین سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت برای سال مالی 1394 و حق الزحمه آنها، تعیین روزنامه های كثیر الانتشار گسترش صمت و دنیای اقتصاد جهت درج آگهی های شركت در سال 94 بود. همچنین با توجه به آنکه انتخاب اعضای هیأت مدیره در دستور کار مجمع قرار داشت، شرکتهای سرمایه گذاریهای استان کرمان و یزد از طرف سهام عدالت، شرکت سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین مجدداً به عنوان اعضای هیأت مدیره شرکت فولادمبارکه اصفهان انتخاب شدند.کد خبر : 23800 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۵/۴ ساعت 54 : 10
منبع : روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان بازدید : 8338


ردیفتیترتاریخ
1 مجمع توسعه معادن روی ایران سه شنبه برگزار می شود ۱۳۹۶ شنبه ۱۳ خرداد
2 مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت بورس کالای ایران ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ خرداد
3 امروز چیزی برای پیشرفت کم نداریم ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ ارديبهشت
4 ارزش امروز یارانه چهل و پنج هزار تومانی، ده هزار تومان است ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۶ فروردين
5 تصمیمات مهم در مجمع فولاد مبارکه اصفهان ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند
6 تقدیر از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در نخستین مجمع سلامت ملی ۱۳۹۵ يکشنبه ۸ اسفند
7 حکمی که باهنر از دست محسن رضایی گرفت+عکس ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ بهمن
8 واکنش مشاور رهبری به دستور برجامی روحانی ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۴ آذر
9 هشدار برجامی محسن رضایی به مسئولان ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۷ آذر
10 گندله سازی شماره ٢ گل گهر با موفقیت وارد مدار تولید شد ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۸ مهر
11 صورت های مالی بانک توسعه تعاون تصویب شد ۱۳۹۵ پنج شنبه ۸ مهر
12 ایران پیشنهاد عربستان برای کاهش تولید نفت را رد کرد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۷ مهر
13 خبر بی بی سی از میانجیگری عراق بین ایران و عربستان! ۱۳۹۵ چهارشنبه ۷ مهر
14 قرارداد «FATF» از کاپیتولاسیون بدتر است ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۴ شهريور
15 برگزاری مجمع سالانه ایمیدرو در 31 شهریور ماه ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۳ شهريور
16 رضایی: دولت با احتیاط FATF را دنبال کند ۱۳۹۵ شنبه ۲۰ شهريور
17 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برگزار شد ۱۳۹۵ يکشنبه ۳۱ مرداد
18 جلیلی: با اجرای برجام بیشتر بر تحریمها افزوده شد ۱۳۹۵ پنج شنبه ۷ مرداد
19 دست ایران در عمل متقابل نسبت به بدعهدی آمریکا بسته نیست/ اعضای 1+5 باید از فریب‌کاری آمریکایی‌ها آگاه شوند ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد
20 مجمع عمومی عادی سالانه بانک سینا تنفس خورد ۱۳۹۵ پنج شنبه ۳۱ تير
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟