امــروز : ۱۳۹۶ چهارشنبه ۹ فروردين

Today : 2017 / 29 / 3 Wednesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
رشد قیمت زغالسنگ و سنگ آهن رقابت را برای ذوب آهن اصفهان سخت کرده است


رشد قیمت زغالسنگ و سنگ آهن رقابت را برای ذوب آهن اصفهان سخت کرده است

معدن24: مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: راهبرد این شرکت تولید محصولات جدید، متمایز با محصولات سایر رقبا و قابل استفاده در صنایع مختلف است.

اردشیر سعد محمدی روز سه شنبه در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب آهن اصفهان، اظهارکرد: برای نخستین بار فولاد A900 جهت تولید ریل، تیرآهن فوق سبک، آرک معادن و میلگردهای ترمکسی در این شرکت تولید شد.

وی ادامه داد: تیرآهن پهن بال به عنوان محصولی جدید در ساختمان سازی به عنوان محصولی با مزیت های زیاد هم اکنون در شرکت ذوب آهن اصفهان تولید می شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: باتوجه به رکود بازار و تعدد رقبا با تولید محصولات مشابه راهبرد ما این است تا به تولیدات محصولات جدید که رقبا تولید نمی کنند، روی آوریم.

سعد محمدی در خصوص پروژه های جدید شرکت ذوب آهن اصفهان نیز گفت: پروژه ریل ملی، پروژه ریخته گری شماره پنج، طرح گوگرد زدایی از چدن مذاب و پروژه تصفیه هوای کنورتور و طرح استفاده از پساب تصفیه خانه زرین شهر از جمله پروژه های در دست اقدام این شرکت است.

وی میزان صادرات ذوب آهن اصفهان طی سه ماه نخست سالجاری را 247 هزار تن محصولات فولادی و آهن اعلام کرد و گفت: این شرکت تنها تولید کننده فولاد به روش کوره بلند است در حالیکه تمام مجموعه های سازنده فولاد در کشور به روش احیا مستقیم کار می کنند.

سعد محمدی با بیان اینکه سال قبل 3.7 میلیون تن فولاد وارد کشور شد، خاطر نشان کرد: بیشترین درصد رشد تولید در بین شرکت های سازنده فولاد کشور را ذوب آهن اصفهان به خود اختصاص داد.

وی ضعف در عملکرد شرکت ذوب آهن در زمینه بازریابی و فروش محصولات را رد کرد و گفت: با اینکه در سال 93 رکود بازار، جدی تر از قبل شده بود اما فروش محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان در بخش داخلی 17 درصد و در بخش صادرات 56 درصد نسبت به سال 92 افزایش یافت.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: دولت با قرار دادن تعرفه واردات فولاد برای جلوگیری از آسیب بیشتر تولیدکنندگان داخل تلاش خود را انجام داد اما با وجود این تلاش ها ما بدنبال افزایش تعرفه واردات فولاد بمنظور تقویت این صنعت هستیم.

به گفته وی در سال 2011 با وجود تولید 10 میلیون تن فولاد، مقدار مصرف آن به ازای هر نفر 277 کیلوگرم بود و با وجود افزایش تولید فولاد در سال 2014 به 16 میلیون تن، میزان مصرف در کشور 219 کیلوگرم به ازای هر نفر کاهش یافت.

وی با بیان اینکه با درنظر گرفتن افزایش قیمت ذغال سنگ و سنگ آهن رقابت با خارج بسیار سخت است ، افزود: به عنوان مثال سود بانکی در چین برای یک واحد صنعتی یک درصد است درحالیکه در ایران نقدینگی از بانکها با سود حدود 30 درصد به دست می آید و به دشواری تولید و فروش می افزاید.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان درباره ورق فولادی تولید شده در مجتمع فولاد مبارکه و مقایسه آن با محصولات ذوب آهن اصفهان گفت: مهمترین بستر محصولات فولاد مبارکه صنعت خودروسازی داخلی است که 61 و نیم درصد رشد داشته اما ساختمان سازی به عنوان اصلی ترین بستر فروش محصولات ذوب آهن، جذابیت و سود سالهای قبل را ندارد و به همین دلیل بازار عرضه ذوب آهن محدودتر شده است.

سعد محمدی با اشاره به اینکه پیشرفت طرح های عمرانی کشور نیز به بالای 80 درصد رسیده و دوره مصرف میلگرد و تیرآهن در آنها نیز به پایان رسیده است، گفت: این موضوع نیز در کاهش فروش محصولات تاثیر دارد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ادامه داد: پروژه مسکن مهر نیز بازاری برای میلگرد و تیرآهن ذوب آهن اصفهان بود که این پروژه نیز مراحل نهایی خود را طی می کند.

به گفته سعد محمدی طبق برنامه ریزی ها برای سال 1404 میزان تولید فولاد کشور باید به 55 میلیون تن برسد.

وی با اشاره به روند رشد تولید ذوب آهن در چند سال گذشته، افزود: طی چند سال گذشته رشد تولید در ذوب آهن اصفهان 19 درصد، فولاد مبارکه سه درصد و فولاد خوزستان منفی سه درصد بوده است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان سود انباشته این شرکت را یک میلیارد و 900 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: هزینه های این شرکت در بخش درمان در سال قبل 55 میلیارد تومان بوده است.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب آهن اصفهان روز سه شنبه در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

ذوب آهن اصفهان در 30 کیلومتری غرب اصفهان و در شهرستان لنجان قرار دارد.

این شرکت تولید کننده محصولات فولادی از جمله آهن، تیرآهن، مفتول، میلگرد و محصولات شیمیایی از جمله کک و سولفات آمونیم است.کد خبر : 23753 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۳۱ ساعت 20 : 15
منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن24 بازدید : 5623


ردیفتیترتاریخ
1 رشد چشم‌گیرتولید آلومینیوم در چین ۱۳۹۶ يکشنبه ۶ فروردين
2 رشد 4 درصدی تولید مس محتوی معدنی در مس منطقه کرمان ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲ فروردين
3 حرکت دوباره قطار رشد قیمت سنگ آهن ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۴ اسفند
4 رشد اقتصادی 9 ماهه کشور11.6 درصد ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۳ اسفند
5 حجم نقدینگی در دی‌ماه به ۱۱۹۶‌هزار میلیارد تومان رسید ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ اسفند
6 فولاد آلیاژی ایران بیشترین رشد تولید را به‌خود اختصاص داد ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ اسفند
7 پتانسیل رشد بازار فولاد در سال ۹۶ ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ اسفند
8 رشد چشمگیر واردات فولاد چین به آمریکا ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۸ اسفند
9 رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه ۱۳۹۵ شنبه ۷ اسفند
10 رشد 45 درصدی تولید فولاد خام بخش خصوصی در 10 ماهه امسال ۱۳۹۵ دوشنبه ۲ اسفند
11 رشد ۳.۵ درصدی تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در شش ماهه نخست سال ۹۵ ۱۳۹۵ شنبه ۳۰ بهمن
12 ارزش معاملات ۹ درصد رشد کرد/فروش ۱۴۴ هزار تن فولاد در تالار نقره ای ۱۳۹۵ شنبه ۳۰ بهمن
13 بانک مرکزی آمار رشد معدن را اشتباه اعلام کرد ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۴ بهمن
14 تغییر سال پایه محاسبه رشد اقتصادی از 1383 به 1390 ۱۳۹۵ شنبه ۲۳ بهمن
15 آلومینیوم به رشد قیمتی خود ادامه می‌دهد ۱۳۹۵ شنبه ۲۳ بهمن
16 چرا نرخ جهانی آلومینیوم رشد می‌كند ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۰ بهمن
17 پای صهیونیست‌ها به خصوصی‌سازی آرامکوی عربستان باز شد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۰ بهمن
18 رشد 5 درصدی تولید پیربکران در 10 ماهه 95 ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۹ بهمن
19 رشد 38 درصدی صدور بیمه نامه های عمر در 9 ماهه امسال ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۸ بهمن
20 رشد تأمین مالی فولادسازان و سنگ آهنی ها از طریق بورس کالا ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۸ بهمن
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
در معدن ، طرحی نو دراندازیم معدن 24: یکسال دیگر سپری شد و به رقم هیاهوهای بسیار در مورد جذابیت بخش معدن برای سرمایه گذاری خارجی ...
زخم های صنعت فولاد معدن 24: كمتر صنعتی در ایران به اندازه صنعت فولاد از سیاست‌گذاری و سوءمدیریت زخم خورده است.
پیام رییس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر معدن 24: دهه فجر انقلاب اسلامی،‌ با نام و یاد امام راحل - بنیانگذار نظام اسلامی- عجین شده و مفهوم می...
کلید جذب سرمایه گذاری خارجی در معدن کجاست؟ معدن 24: توافق برجام باعث افزایش رفت و آمد سرمایه‌گذاران خارجی در ماه های اخیر به کشور شده است. یک ا...
تدبیر، مانع خام‌فروشی می‌شود معدن 24: در سال گذشته با تصمیم هیئت دولت، ابتدا باید محصولات مختلف، به‌خصوص مواد خام معدنی، سه نوبت ...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟