امــروز : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۸ تير

Today : 2017 / 28 / 6 Wednesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
رشد قیمت زغالسنگ و سنگ آهن رقابت را برای ذوب آهن اصفهان سخت کرده است


رشد قیمت زغالسنگ و سنگ آهن رقابت را برای ذوب آهن اصفهان سخت کرده است

معدن24: مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: راهبرد این شرکت تولید محصولات جدید، متمایز با محصولات سایر رقبا و قابل استفاده در صنایع مختلف است.

اردشیر سعد محمدی روز سه شنبه در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب آهن اصفهان، اظهارکرد: برای نخستین بار فولاد A900 جهت تولید ریل، تیرآهن فوق سبک، آرک معادن و میلگردهای ترمکسی در این شرکت تولید شد.

وی ادامه داد: تیرآهن پهن بال به عنوان محصولی جدید در ساختمان سازی به عنوان محصولی با مزیت های زیاد هم اکنون در شرکت ذوب آهن اصفهان تولید می شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: باتوجه به رکود بازار و تعدد رقبا با تولید محصولات مشابه راهبرد ما این است تا به تولیدات محصولات جدید که رقبا تولید نمی کنند، روی آوریم.

سعد محمدی در خصوص پروژه های جدید شرکت ذوب آهن اصفهان نیز گفت: پروژه ریل ملی، پروژه ریخته گری شماره پنج، طرح گوگرد زدایی از چدن مذاب و پروژه تصفیه هوای کنورتور و طرح استفاده از پساب تصفیه خانه زرین شهر از جمله پروژه های در دست اقدام این شرکت است.

وی میزان صادرات ذوب آهن اصفهان طی سه ماه نخست سالجاری را 247 هزار تن محصولات فولادی و آهن اعلام کرد و گفت: این شرکت تنها تولید کننده فولاد به روش کوره بلند است در حالیکه تمام مجموعه های سازنده فولاد در کشور به روش احیا مستقیم کار می کنند.

سعد محمدی با بیان اینکه سال قبل 3.7 میلیون تن فولاد وارد کشور شد، خاطر نشان کرد: بیشترین درصد رشد تولید در بین شرکت های سازنده فولاد کشور را ذوب آهن اصفهان به خود اختصاص داد.

وی ضعف در عملکرد شرکت ذوب آهن در زمینه بازریابی و فروش محصولات را رد کرد و گفت: با اینکه در سال 93 رکود بازار، جدی تر از قبل شده بود اما فروش محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان در بخش داخلی 17 درصد و در بخش صادرات 56 درصد نسبت به سال 92 افزایش یافت.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: دولت با قرار دادن تعرفه واردات فولاد برای جلوگیری از آسیب بیشتر تولیدکنندگان داخل تلاش خود را انجام داد اما با وجود این تلاش ها ما بدنبال افزایش تعرفه واردات فولاد بمنظور تقویت این صنعت هستیم.

به گفته وی در سال 2011 با وجود تولید 10 میلیون تن فولاد، مقدار مصرف آن به ازای هر نفر 277 کیلوگرم بود و با وجود افزایش تولید فولاد در سال 2014 به 16 میلیون تن، میزان مصرف در کشور 219 کیلوگرم به ازای هر نفر کاهش یافت.

وی با بیان اینکه با درنظر گرفتن افزایش قیمت ذغال سنگ و سنگ آهن رقابت با خارج بسیار سخت است ، افزود: به عنوان مثال سود بانکی در چین برای یک واحد صنعتی یک درصد است درحالیکه در ایران نقدینگی از بانکها با سود حدود 30 درصد به دست می آید و به دشواری تولید و فروش می افزاید.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان درباره ورق فولادی تولید شده در مجتمع فولاد مبارکه و مقایسه آن با محصولات ذوب آهن اصفهان گفت: مهمترین بستر محصولات فولاد مبارکه صنعت خودروسازی داخلی است که 61 و نیم درصد رشد داشته اما ساختمان سازی به عنوان اصلی ترین بستر فروش محصولات ذوب آهن، جذابیت و سود سالهای قبل را ندارد و به همین دلیل بازار عرضه ذوب آهن محدودتر شده است.

سعد محمدی با اشاره به اینکه پیشرفت طرح های عمرانی کشور نیز به بالای 80 درصد رسیده و دوره مصرف میلگرد و تیرآهن در آنها نیز به پایان رسیده است، گفت: این موضوع نیز در کاهش فروش محصولات تاثیر دارد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ادامه داد: پروژه مسکن مهر نیز بازاری برای میلگرد و تیرآهن ذوب آهن اصفهان بود که این پروژه نیز مراحل نهایی خود را طی می کند.

به گفته سعد محمدی طبق برنامه ریزی ها برای سال 1404 میزان تولید فولاد کشور باید به 55 میلیون تن برسد.

وی با اشاره به روند رشد تولید ذوب آهن در چند سال گذشته، افزود: طی چند سال گذشته رشد تولید در ذوب آهن اصفهان 19 درصد، فولاد مبارکه سه درصد و فولاد خوزستان منفی سه درصد بوده است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان سود انباشته این شرکت را یک میلیارد و 900 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: هزینه های این شرکت در بخش درمان در سال قبل 55 میلیارد تومان بوده است.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب آهن اصفهان روز سه شنبه در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

ذوب آهن اصفهان در 30 کیلومتری غرب اصفهان و در شهرستان لنجان قرار دارد.

این شرکت تولید کننده محصولات فولادی از جمله آهن، تیرآهن، مفتول، میلگرد و محصولات شیمیایی از جمله کک و سولفات آمونیم است.کد خبر : 23753 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۳۱ ساعت 20 : 15
منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن24 بازدید : 6613


ردیفتیترتاریخ
1 رشد بیش از دو برابری حفاری اکتشافی شرکت تهیه و تولید در 4 سال گذشته ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
2 رشد 13 درصدی تولید فولاد خام ایران طی 5 ماهه نخست میلادی ۱۳۹۶ شنبه ۳ تير
3 رشد 43 درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
4 رشد ۲۰ دلاری قیمت بیلت در بازار چین ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۸ خرداد
5 افزایش پیش‌بینی رشد اقتصادی چین ۱۳۹۶ جمعه ۲۶ خرداد
6 آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 از امروز ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد
7 رشد 4 درصدی تولید در 2 ماهه نخست 96 ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۰ خرداد
8 رشد 109 درصدی سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت و معدن ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ خرداد
9 تورم تولید کننده "معدن" یک درصد رشد یافت ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ خرداد
10 رشد ۶.۴ درصدی معاملات مسکن در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ خرداد
11 رشد بهای سنگ آهن تداوم یافت ۱۳۹۶ دوشنبه ۱ خرداد
12 رشد 64 درصدی تولید کنسانتره سنگ آهن معادن بزرگ ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
13 امیدواری به ارتقای رشد بخش معدن در دولت دوازدهم/ آمادگی خانه معدن ایران برای انتقال تجربه معدنی بخش خصوصی به دولت ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
14 احتمال تفاهم اصناف با سازمان مالیاتی برای عملکرد سال ۹۴/ امکان رشد مالیات وجود ندارد ۱۳۹۶ شنبه ۳۰ ارديبهشت
15 رشد 28 درصدی تولید فولاد در دولت یازدهم/ رکوردشکنی تولید درسه سال پیاپی ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت
16 رشد 54درصدی ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت
17 رشد قیمت کلاف نورد گرم چین ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت
18 رشد اقتصادی آمریکا به کمترین میزان در سه سال گذشته رسید ۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت
19 رشد 161 درصدی صادرات سنگ آهن ایران به چین/رشد تقاضا برای مواد اولیه صنایع فولاد در ماه آینده ۱۳۹۶ پنج شنبه ۷ ارديبهشت
20 طبقه‌بندی جدید کارمندان اعلام شد + جدول ۱۳۹۶ دوشنبه ۴ ارديبهشت
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟