امــروز : ۱۳۹۵ سه شنبه ۵ بهمن

Today : 2017 / 24 / 1 Tuesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
رشد قیمت زغالسنگ و سنگ آهن رقابت را برای ذوب آهن اصفهان سخت کرده است


رشد قیمت زغالسنگ و سنگ آهن رقابت را برای ذوب آهن اصفهان سخت کرده است

معدن24: مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: راهبرد این شرکت تولید محصولات جدید، متمایز با محصولات سایر رقبا و قابل استفاده در صنایع مختلف است.

اردشیر سعد محمدی روز سه شنبه در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب آهن اصفهان، اظهارکرد: برای نخستین بار فولاد A900 جهت تولید ریل، تیرآهن فوق سبک، آرک معادن و میلگردهای ترمکسی در این شرکت تولید شد.

وی ادامه داد: تیرآهن پهن بال به عنوان محصولی جدید در ساختمان سازی به عنوان محصولی با مزیت های زیاد هم اکنون در شرکت ذوب آهن اصفهان تولید می شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: باتوجه به رکود بازار و تعدد رقبا با تولید محصولات مشابه راهبرد ما این است تا به تولیدات محصولات جدید که رقبا تولید نمی کنند، روی آوریم.

سعد محمدی در خصوص پروژه های جدید شرکت ذوب آهن اصفهان نیز گفت: پروژه ریل ملی، پروژه ریخته گری شماره پنج، طرح گوگرد زدایی از چدن مذاب و پروژه تصفیه هوای کنورتور و طرح استفاده از پساب تصفیه خانه زرین شهر از جمله پروژه های در دست اقدام این شرکت است.

وی میزان صادرات ذوب آهن اصفهان طی سه ماه نخست سالجاری را 247 هزار تن محصولات فولادی و آهن اعلام کرد و گفت: این شرکت تنها تولید کننده فولاد به روش کوره بلند است در حالیکه تمام مجموعه های سازنده فولاد در کشور به روش احیا مستقیم کار می کنند.

سعد محمدی با بیان اینکه سال قبل 3.7 میلیون تن فولاد وارد کشور شد، خاطر نشان کرد: بیشترین درصد رشد تولید در بین شرکت های سازنده فولاد کشور را ذوب آهن اصفهان به خود اختصاص داد.

وی ضعف در عملکرد شرکت ذوب آهن در زمینه بازریابی و فروش محصولات را رد کرد و گفت: با اینکه در سال 93 رکود بازار، جدی تر از قبل شده بود اما فروش محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان در بخش داخلی 17 درصد و در بخش صادرات 56 درصد نسبت به سال 92 افزایش یافت.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اضافه کرد: دولت با قرار دادن تعرفه واردات فولاد برای جلوگیری از آسیب بیشتر تولیدکنندگان داخل تلاش خود را انجام داد اما با وجود این تلاش ها ما بدنبال افزایش تعرفه واردات فولاد بمنظور تقویت این صنعت هستیم.

به گفته وی در سال 2011 با وجود تولید 10 میلیون تن فولاد، مقدار مصرف آن به ازای هر نفر 277 کیلوگرم بود و با وجود افزایش تولید فولاد در سال 2014 به 16 میلیون تن، میزان مصرف در کشور 219 کیلوگرم به ازای هر نفر کاهش یافت.

وی با بیان اینکه با درنظر گرفتن افزایش قیمت ذغال سنگ و سنگ آهن رقابت با خارج بسیار سخت است ، افزود: به عنوان مثال سود بانکی در چین برای یک واحد صنعتی یک درصد است درحالیکه در ایران نقدینگی از بانکها با سود حدود 30 درصد به دست می آید و به دشواری تولید و فروش می افزاید.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان درباره ورق فولادی تولید شده در مجتمع فولاد مبارکه و مقایسه آن با محصولات ذوب آهن اصفهان گفت: مهمترین بستر محصولات فولاد مبارکه صنعت خودروسازی داخلی است که 61 و نیم درصد رشد داشته اما ساختمان سازی به عنوان اصلی ترین بستر فروش محصولات ذوب آهن، جذابیت و سود سالهای قبل را ندارد و به همین دلیل بازار عرضه ذوب آهن محدودتر شده است.

سعد محمدی با اشاره به اینکه پیشرفت طرح های عمرانی کشور نیز به بالای 80 درصد رسیده و دوره مصرف میلگرد و تیرآهن در آنها نیز به پایان رسیده است، گفت: این موضوع نیز در کاهش فروش محصولات تاثیر دارد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ادامه داد: پروژه مسکن مهر نیز بازاری برای میلگرد و تیرآهن ذوب آهن اصفهان بود که این پروژه نیز مراحل نهایی خود را طی می کند.

به گفته سعد محمدی طبق برنامه ریزی ها برای سال 1404 میزان تولید فولاد کشور باید به 55 میلیون تن برسد.

وی با اشاره به روند رشد تولید ذوب آهن در چند سال گذشته، افزود: طی چند سال گذشته رشد تولید در ذوب آهن اصفهان 19 درصد، فولاد مبارکه سه درصد و فولاد خوزستان منفی سه درصد بوده است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان سود انباشته این شرکت را یک میلیارد و 900 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: هزینه های این شرکت در بخش درمان در سال قبل 55 میلیارد تومان بوده است.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب آهن اصفهان روز سه شنبه در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

ذوب آهن اصفهان در 30 کیلومتری غرب اصفهان و در شهرستان لنجان قرار دارد.

این شرکت تولید کننده محصولات فولادی از جمله آهن، تیرآهن، مفتول، میلگرد و محصولات شیمیایی از جمله کک و سولفات آمونیم است.کد خبر : 23753 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۴/۳۱ ساعت 20 : 15
منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن24 بازدید : 5338


ردیفتیترتاریخ
1 رشد تولید ریوتینتو در زنجیره آلومینیوم ۱۳۹۵ شنبه ۲ بهمن
2 قیمت سنگ آهن و فولاد قرمز پوش شد/رشد 34 دلاری شمش روی در چین ۱۳۹۵ جمعه ۱ بهمن
3 رشد ناپایدار قیمت سنگ آهن در چین ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۹ دي
4 رشد 1400 تومانی مس کاتد در بورس کالا ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ دي
5 رشد قیمت سهام شرکت های معدنی در سال 2016 ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۶ دي
6 ماینینگ: سنگ آهن و روی، پیشتاز رشد قیمت در 2016 ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي
7 پنج اصلاح برای اخذ معوقات بانکی ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۰ دي
8 رشد 75 تومانی مس کاتد در بورس کالا ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۹ دي
9 نشانه های رشد قیمت در بازار جهانی فولاد ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۹ دي
10 رشد ۸ درصدی ارزش معاملات فرابورس در هفته گذشته ۱۳۹۵ شنبه ۱۸ دي
11 رشد51 درصدی صادرات محصولات فولادی ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۳ دي
12 رئیس‌جمهور کدام واقعیت آماری را در گفت‌وگوی تلویزیونی خود نگفت؟/ رشد صادرات غیرنفتی همچنان «نفتی» است ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۳ دي
13 رشد 700 تومانی مس کاتد در بورس کالا ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۲ دي
14 رشد صدور مجوزهای معدنی در 8 ماه امسال ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۲ دي
15 سنگ آهن در آخرین روز 2016 زیر 80 دلار معامله شد/شمش روی 23 دلار رشد قیمت داشت ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۲ دي
16 واردات مس اژدهای زرد، 4 درصد رشد داشته است ۱۳۹۵ شنبه ۱۱ دي
17 کاهش قیمت فولاد و سنگ آهن در چین/بازگشت نرخ زغالسنگ به مدار رشد ۱۳۹۵ جمعه ۱۰ دي
18 رشد 6درصدی تولید جهانی مس در 9 ماه سال 2016 ۱۳۹۵ پنج شنبه ۹ دي
19 بهبود خرید و افزایش بهای شمش دلیلی بر رشد قیمت سنگ آهن ۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ دي
20 رشد قیمت زغالسنگ با افزایش تولید، متوقف شد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۸ دي
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
تدبیر، مانع خام‌فروشی می‌شود معدن 24: در سال گذشته با تصمیم هیئت دولت، ابتدا باید محصولات مختلف، به‌خصوص مواد خام معدنی، سه نوبت ...
دو راهی تولید یا واردات معدن 24:برخی خطوط راه آهن در دنیا بیش از یك صد سال پیش نصب شده‌اند كه به عنوان نمونه می‌توان به خط آ...
خاطره خواندنی یکی از نزدیکان آیت الله هاشمی رفسنجانی در مورد وضع عوارض صادرات سنگ آهن معدن 24: با افسوس فراوان، خبر درگذشت عالم فقیه عالیقدر حضرت آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی برای همه مص...
تنویر یا تشکیک افکار عمومی ؟ معدن 24:این روز ها بدلیل تنوع و تکثر رسانه های گروهی به ویژه شبکه های مجازی هر لحظه شاهد انعکاس اخبا...
ماجرای صادرات خاک به امارات معدن 24: متاسفانه معدنكار و معدنكاری در این سرزمین با تمام مشكلاتی پیش رو كه از همان مرحله اكتشاف شر...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟