امــروز : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۸ تير

Today : 2017 / 28 / 6 Wednesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
صبانور چقدر سود می دهد؟


صبانور چقدر سود می دهد؟

براساس تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 29 اسفند 93 شرکت معدنی و صنعتی صبانور، این شرکت برای سال گذشته 90 ریال به ازای هر سهم سود تقسیم می کند.

به گزارش معدن24، جلسه مجمع عادی سالیانه شرکت معدنی و صنعتی صبانور در 20 خرداد امسال با حضور سهامداران این شرکت برگزار و صورت های مالی منتهی به 29 اسفند سال گذشته بررسی و مبلغ سود قابل تقسیم تعیین شد.

در این جلسه همچنین موسسه حسابرسی ایران مشهور و حسابرسی هادی حساب تهران بترتیب به عنوان بازرس اصلی و بازرس علی البدل شرکت برای سال مالی 94 تعیین شدند.

در پایان نیز شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات،‌ شرکت کابلهای مخابراتی شهید قندی، شرکت ذوب آهن غرب کشور ، شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران و شرکت تولید مواد آهنی کردستان به عنوان اعضای هیات مدیره برای مدت دو سال تعیین شدند


شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور با نام شرکت تامین مواد اولیه فولاد صبانور در تاریخ 28 اسفند ماه در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.

سهام این شرکت از 28 فروردین 91 در فرابورس عرضه عمومی شد و در 28 اردیبهشت سال 93 در بازار دوم بورس تهران مورد دادوستد قرار گرفت.

نام این شرکت پس از تصویب مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در 31 تیر سال گذشته، به توسعه معدنی و صنعتی بانور تغییر و در 8 شهریور همان سال در اداره ثبت شرکت ها،‌ثبت شد.

این شرکت یک معدن سنگ آهن به نام بابعلی در استان همدان و 4 معدن دیگر با نام های گلالی، شهرک، ظفرآباد و سراب در استان کردستان دارد که یکی از این معادن با نام ظفرآباد در پایان سال 89 به اتمام رسیده است.

فعالیت اصلی این شرکت اکتشاف، استخراج، بهره برداری از معادن سنگ آهن و تولید کنسانتره و گندله است.

البته تولید محصولات فولادی و انجام خدات مهندسی و مشاوره ای نیز از دیگر زمینه های فعالیت این شرکت به شمار می رود.

تا پایان سال 93 معادل 400 نفر در این گروه مشغول به فعالیت بودند که 62 نیروی قراردادی در گروه اصلی فعال بوده اند درحالی که تعداد نیروهای گروه اصلی تا پایان سال 92 تنها 7 نفر بوده است.

دلیل این افزایش پرسنل نیز استخدام در واحدهای فنی و مهندسی، واحد IT و واحد پشتیبانی و نیز افزایش پرسنل شرکت ذوب آهن غرب کشور به منظور اجرای پروژه نصب ماشین آلات گندله سازی بوده است.در گزارش حسابرسی شده این شرکت آمده است که میزان تولید سنگ اهن دانه بندی آن در طول سال یک میلیون و 479 هزار و 155 تن بوده که از این میزان 375 هزار و 889 تن به واحد کنسانتره سازی منتقل و یک میلیون و 164 هزار و 45 تن مصرف و به فروش رسیده است.

تولید کنسانتره شرکت اصلی گروه معدنی و صنعی صبانور نیز در یک سال گذشته 165 هزار و 864 تن بود که 143 هزار و 432 تن آن به فروش رسید.

بررسی گزارش های مالی این شرکت نشان می دهد، صبانور در فروش سنگ آهن و کنسانتره در سال 93 موفق تر از سال 92 عمل کرده است چراکه میزان فروش کنسانتره این شرکت سال 92 صفر بوده و در بخش سنگ آهن نیز یک میلیون و 73 هزار و 547 تن بوده است.

فروش خالص این شرکت در سال 93، بیش از 1648 میلیارد ریال بوده است درحالی که این رقم سال 92 بیش از 2217 میلیارد ریال بوده است و عمده دلیل این کاهش درآمد حاصل از فروش، افت شدید قیمت سنگ اهن طی یک سال گذشته بوده است.

میزان فروش سنگ آهن صادراتی شرکت نیز در سال گذشته یک میلیون و 145 هزار و 170 تن بود که ارزش آن بالغ بر 1355 میلیارد ریال بوده است.

این درحالی است که تا پایان سال 92، باوجود فروش یک میلیون و 73 هزار و 549 تن سنگ آهن دانه بندی ارزش آن بالغ بر 2217 میلیارد ریال بوده است.

فروش سنگ آهن داخلی رکت صبانور نیز 18 هزار و 875 تن به ارزش بیش از 1648 میلیارد ریال بود. این شرکت سال 92 هیچگونه درآمدی از فروش سنگ آهن در بازار داخلی نداشته است.

فروش کنسانتره صادراتی این شرکت نیز 143 هزار و 432 تن به ارزش 276 میلیون و 794 هزار ریال بوده است. در سال قبل این شرکت فروش کنسانتره سنگ آهن نداشته است.

طرح های توسعه ای این شرکت شامل کارخانه کنسانتره سازی 675 هزار تنی شهرک،‌گندله سازی 550 هزار تنی همدان و 920 هزار تنی کردستان است.

این شرکت پیش بینی کرده بود طرح کنسانتره سازی شهرک تا پایان سال 93 به بهره برداری برسد درحالی که طبق برآوردهای نهایی تاریخ تکمیل این پروژه 29 اسفند 94 خواهد بود.

همچنین پیش بینی می شود پروژه گندله سازی همدان نیز تا 15 آذر ماه امسال به بهره برداری رسیده و طرح گندله کردستان اوایل مهر ماه سال 95 افتتاح شود.کد خبر : 23096 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۳/۲۶ ساعت 23 : 13
منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن24 بازدید : 5911


ردیفتیترتاریخ
1 فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
2 فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۹ خرداد
3 "ذوب‌روی ‌بافق" زیان 15میلیارد تومانی سال 94را‌ به سود 16میلیارد تومانی تبدیل کرد ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۸ خرداد
4 گلگهر گندله را چقدر می فروشد؟/پیش بینی سود غول سنگ آهنی ایران در سال 96 ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد
5 گلگهر گندله را چقدر می فروشد؟/پیش بینی سود غول سنگ آهنی ایران در سال 96 ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد
6 مشتری جدی برای معدن آسارجیک توسعه معادن روی در ترکیه/دسترسی بزرگترین هلدینگ تولید روی این به خاک ارزان/تشریح سوددهی کالسیمین در سال 95 ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ خرداد
7 مشتری جدی برای معدن آسارجیک توسعه معادن روی در ترکیه/دسترسی بزرگترین هلدینگ تولید روی این به خاک ارزان/تشریح سوددهی کالسیمین در سال 95 ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱۷ خرداد
8 پیش‌بینی سود فولاد مبارکه در سال 96 ۱۳۹۶ جمعه ۱۲ خرداد
9 اقتصادی و سودآوری مهم‌ ترین هدف فولاد هرمزگان در سال 96 ۱۳۹۶ سه شنبه ۹ خرداد
10 فولاد خراسان یکی از با صرفه ترین شرکت ها در میان دیگر فولادسازان کشور است /سود خالص شرکت 3 برابر شد ۱۳۹۶ يکشنبه ۷ خرداد
11 بانک‌ها به‌زودی برای کاهش نرخ سود تصمیم می‌گیرند ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت
12 بانک‌ها به‌زودی برای کاهش نرخ سود تصمیم می‌گیرند ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت
13 زمستان یورت اسیر مشکلات مالی و فرسودگی ماشین‌آلات ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۷ ارديبهشت
14 سود تولید کنندگان مس در چین طی سه ماه اول 2017 اعلام شد ۱۳۹۶ جمعه ۱۵ ارديبهشت
15 سود کارهای سازندگی سپاه به جیب دولت و نظام می‌رود ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۰ ارديبهشت
16 پیشبینی سود گلگهر در سال 96/غول سنگ آهنی ایران با چه قیمت هایی می فروشد؟ ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين
17 وضعیت بانک‌ها چندان نگران‌کننده نیست ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۹ فروردين
18 لزوم تولید ورق در فولاد هرمزگان برای افزایش سود ددهی ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۷ اسفند
19 افزایش فروش با طعم سود/ فولاد ارفع برای سال 96 ، 204ریال کرد ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۲ اسفند
20 رقابت خودروسازان فرانسوی و چینی برای تسلط بر بازار پرسود ایران ۱۳۹۵ يکشنبه ۸ اسفند
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟