امــروز : ۱۳۹۶ شنبه ۳۱ تير

Today : 2017 / 22 / 7 Saturday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
لااقل چراغ خاموش فعالیت انتخاباتی کنید!


لااقل چراغ خاموش فعالیت انتخاباتی کنید!

معدن 24: درحالی وزارت کشور ابلاغیه‌ای را با عنوان «اطلاع رسانی و تعامل مستقیم با مردم» به استانداری‌ها صادر کرده که انتخاباتی بودن آن نه تنها از طرف مسئولان دولتی رد نشد بلکه این امر را «چیزی غیر عادی و نامتعارف» نیز ندانستند و درحقیقت با چراغ روشن به فعالیت‌های انتخاباتی رو آوردند.

به گزارش معدن24 ، هفته گذشته بود که خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه دولت ابلاغیه‌ای با عنوان «اطلاع رسانی و تعامل مستقیم با مردم» به تمام استانداری‌ها و فرمانداری‌های سراسر کشور صادر کرده‌ است.
 

از جمله بندهای موجود در این ابلاغیه «مراقبت استانداری‌ها از عیان شدن رویکرد انتخاباتی این طرح در مواجهه‌های رسانه‌ای در عین دفاع حداکثری از دولت» است که انتخاباتی بودن این ابلاغیه را به عینه نشان می‌دهد. همچنین در بند دیگری از این ابلاغیه آمده است: « تمامی تولیدات تبلیغاتی باید در قالب ویژه‌نامه‌هایی با عنوان «سلام کشور» چاپ و به صورت گسترده توزیع شود»!

همچنین در این ابلاغیه، مسئول مستقیم اجرای طرح «اطلاع رسانی و تعامل مستقیم با مردم» معاونان سیاسی استانداری‌ها تعیین شدند بدین معنی که مسئولان مستقیم برگزاری انتخابات سال 96 باید در استان های خود رئیس ستاد تبلیغاتی دولت یازدهم باشند!

در همین بین بود که مجتبی شاکری رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در انتقاد به این اقدام انتخاباتی دولت اظهار داشت: در قالب این ابلاغیه معاونان سیاسی استان ها به عنوان مسوولان اطلاع رسانی طرحی انتخاب شده اند که طی آن قرار است تمام بدنه دولت برای تبلیغات عملکرد رئیس جمهور در آستانه انتخابات پیش رو بسیج شود و با تابلو «سلام کشور» چهره دیگری از ستاد تبلیغات انتخاباتی پیش رو قرار می دهد.

آنچه بیش از همه در این ابلاغیه جای تعجب دارد این است که دولت دستور داده است  بدون هیچ محدودیتی (دولتی و غیر دولتی)از همه ظرفیت های رسانه ای برای تبلیغات و ارتباط مردمی استفاده شود. این دستور به معنی استفاده از اموال عمومی برای تبلیغ یک کاندیدای خاص که به موجب قانون این امر منع شده است.

در این بین مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی این اقدامات را وظیفه ذاتی استانداران و معاونین می‌داند و عنوان می کند: آنچه واقعیت موضوع است هرگز هیچ دولتی در جمهوری اسلامی از بیت المال برای حفظ خود بهره نخواهد برد!

آنچه در خصوص این ابلاغیه شگفت انگیز است، رد و پذیرش آن توسط مدیرکل سیاسی وزارت کشور است. محمدامین رضازاده مدیرکل سیاسی وزارت کشور در عین اینکه بیان می کند «ابلاغیه غیر واقعی و غیر متعارف منتقل نشده است»، آن را «چیز غیر عادی و غیر متعارفی» نمی‌داند!

رضازاده البته درخصوص این ابلاغیه اظهار بی‌اطلاعی نیز می‌کند و می‌گوید:«ابلاغیه غیر واقعی و غیر متعارف منتقل نشده است و این طرح مربوط به حوزه سیاسی وزارت کشور نیست، ما که نفرستادیم!»

اظهار بی‌اطلاعی و در عین حال عادی قلمداد کردن این اطلاعیه توسط مسئولان دولتی درحالی صورت می‌گیرد که وزارت کشور با ابلاغ این طرح انتخاباتی عملا استفاده از منابع بیت‌المال برای تبلیغات دولت یازدهم در دوره بعد انتخابات ریاست جمهوری را از 4 ماه مانده به انتخابات کلید زد.

آنچه در این بین جلب توجه می‌کند، شروع فعالیت انتخاباتی دولت آن هم با چراغ روشن است! بدین معنی که در بین مسئولان دولتی ابایی در انجام فعالیت انتخاباتی برای دولت یازدهم مشاهده نمی‌شود بلکه آن را غیر عادی نیز نمی دانند!

ابلاغیه انتخاباتی وزارت کشور درحالی به استانداری‌ها صادر شده است که در تضاد کامل با ماده 68 قانون انتخابات است. در ماده 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری آمده است: «انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدهای ریاست جمهوری از میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه‌ها و ادارات، شرکت‌های دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادها و مؤسساتی که از بودجه عمومی (به هر مقدار) استفاده می‌کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته می شود».

خوب است دولتی که خود را مدعی قانونمداری و قانون‌گرایی عنوان می‌کند رجوعی به قوانین انتخاباتی ریاست جمهوری کند و نسبت اقدامات خود را با آن قوانین بسنجد تا شاید شروع فعالیت انتخاباتی خود آن هم 4 ماه پیش از آغاز انتخابات را خلاف قانون قلمداد کند!

البته در این بین نهادهای نظارتی باید با تیزبینی و آگاهی کامل جلوی چنین فعالیت‌های انتخاباتی را بگیرند. حال باید دید در روزهای آینده این نهادهای نظارتی از جمله شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در قبال این اقدام دولت در به کارگیری تمام ظرفیت‌ها و امکانات دولتی در انتخابات آینده چه اقداماتی انجام خواهند داد.
کد خبر : 31968 تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ساعت 28 : 19
منبع : پایگاه خبری معدن 24 بازدید : 568


ردیفتیترتاریخ
1 لااقل چراغ خاموش فعالیت انتخاباتی کنید! ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محصولات معدن و صنایع معدنی کشور می تواند ثبت برند جهانی در سوئیس شود معدن 24: با تاسیس برند ماین اند اینوست از این پس محصولات معدن و صنایع معدنی کشور می تواند ثبت برند ج...
افسانه کشتی‌های ۶۰۰ هزار تنی برای سنگ آهن معدن 24: بزرگترین سازه متحرک دریایی تجاری فله‌بر که تاکنون ساخته شده کشتی‌های «واله مکس» ۴۰۰هزار تنی...
همراهی بخش خصوصی در توسعه بخش معدن معدن 24: به زودی شاهد آغاز به کار دولت جدید خواهیم بود اینک در شرایطی دولت یازدهم وارد هفته های پایا...
PERED روش ایرانی که در صنعت فولاد موفق شد معدن 24: فولاد خام با دو روش عمده ، یعنی تهیه‌ آهن خام یا چدن مذاب در کوره بلند یا احیای مستقیم سنگ ...
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
در مجمع چادرملو 200 ریال سود سهام تقسیم شد معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شركت معدنی و صنعتی چادرملو ( سهامی عام ) صبح روز یک شنبه...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟