امــروز : ۱۳۹۶ دوشنبه ۵ تير

Today : 2017 / 26 / 6 Monday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
کاهش هزینه های حمل موادمعدنی در کشور


کاهش هزینه های حمل موادمعدنی در کشور

هزینه های حمل دریایی از بندرعباس به بنادر مختلف چین شاهد افت 11.11 درصدی تا 16.7 درصدی بودند. همچنین در بخش حمل جاده ای شاهد رسیدن قیمت ها به کف بودیم.

به گزارش معدن24، بررسی هزینه های حمل دریایی نشان می دهد که هزینه های حمل به دلیل کاهش تقاضا افت داشته اما با این وجود هنوز هزینه های عملیاتی کاهشی را نشان نمی دهد.

هزینه حمل از بندرعباس به بندر فانگ چنگ (Fang Cheng) با کانتینرهای مصرف عمومی و نیز دانسیته بالا هرکدام به ازای هر کانتینر 250 دلار است.

همچنین از بندرعباس به طرف بندر کینگدائو (Qingdao) نیز 100 دلار است.

هزینه های حمل کانتینری از بندرعباس به بندر شانگهای نیز به ازای هر کانتینر 80 دلار برآورد می شود.

حمل کانتینری از بندرعباس به طرف بندر تیانجین و Xingange نیز در هر دو مورد 100 دلار است.

از بندرعباس به طرف بندر ژان چیانگ (Zhanjiang) نیز هزینه حمل هر کانتینر 250 دلار محاسبه و اعلام می شود.

گفتنی است، هزینه های عملیاتی THC برای کانتینرهای 20 فوتی 133 دلار و برای کانتینرهای 40 فوتی 200 دلار است.

البته هزینه های اعلام شده بدون احتساب هزینه حمل از انبار تا محل دپوی کانتینرها بوده و شامل هزینه نگارش بارنامه که 160 هزار تومان و 9 درصد ارزش افزوده نیز نمی باشد.

درخصوص هزینه های حمل دریایی بصورت فله نیز برای کشتی های 50 تا 55 هزار تنی بطور متوسط از بندرعباس 9 دلار و از بندر امام خمینی 9.5 دلار است.

همچنین نرخ حمل برای کشتی های 40 تا 42 هزار تنی حدود یک دلار بالاتر از قیمت های حمل فله با کشتی های 50 تا 55 هزار تنی است.

این گزارش می افزاید، برخی شرکت های حمل دریایی نیز هزینه های حمل فله موادمعدنی با کشتی های 50 هزار تنی را 12 تا 13 دلار به ازای هر تن اعلام می کنند اما چیزی که قابل مشاهده است، کاهش هزینه های حمل به دنبال کاهش تقاضای کشتی جهت حمل است چراکه تقاضای چین پایین آمده است.

درخصوص هزینه های حمل جاده ای نیز از استان های خراسان، یزد، اراک، کرمان و دیگر استان ها کاهش را تجربه کرده ایم.

حمل جاده ای از کرده بطرف بندر اما با توجه به کمبود بار، 28 هزار تومان شده است.

انجمن صنفی حمل جاده ای کرده معتقد است، با رونق بازار و ورود محصولات کشاورزی در فصل تابستان، پیش بینی می شود شاهد افزایش قیمت ها و رسیدن آن به 435 تا 36 هزار تومان به ازای هر تن نیز باشیم.

از معادن اراک نیز هزینه حمل هر تن ماده معدنی به بندرعباس حدود 70 هزار تومان بوده درحالی که اگر محموله ها به بندر امام حمل شوند، هزینه حمل هر تن تنها 27 تا 28 هزار تومان خواهد بود.

این ارقام نشان می دهد، هزی نه حمل تا بندرعباس تغییر چندانی نداشته و تنها حمل به بندر امام شاهد افت 11 تا 12 هزار تومانی بوده است.

شرکت های حمل استان مرکزی چشم امیدی به بهبود قیمت ها حتی با شروع فصل گرما و فصل برداشت محصولات کشاورزی ندارند و معتقدند چنانچه شرایط رکودی به همین گونه ادامه یابد، باید شاهد بدتر شدن اوضاع بود.

البته این شرکت اعلام می دارند، اگر شرایط بهبود یابد شاید بتوان تغییرات مثبتی در قیمت های حمل البته در ماه های آبان و آذر مشاهده کرد.

انجمن صنفی حمل جاده ای اصفهان نیز درخواستی مبنی بر افزایش قیمت های حمل را داشته اما هنوز ترتیب اثری در این خصوص داده نشده و فعلا اعمال نشده است.

در این استان هنوز تغییری در قیمت های حمل نسبت به سال گذشته شاهد نبودیم البته در برخی مسیرها شاهد کاهش 3 تا 4 درصدی هزینه های حمل به دلیل نبود تقاضا، بوده ایم.

هزینه حمل کامیون های 20 تنی از اصفهان به طرف بندرعباس یک میلیون و 150 هزار تومان و به طرف بندر امام یک میلیون و 18 هزار تومان به ازای هر کامیون است.

این گزارش می افزاید، هزینه های حمل از یزد و معدنی همچون چادرملو که فاصله نسبتا بیشتری با بندر دارد به بندرعباس 38 تا 40 هزار تومان به ازای هر تن بوده و به طرف بندر امام 48 تا 50 هزار تومان است.

پیش از این هزینه حمل از چادرملو به بندرعباس 45 هزار و 500 تومان و به بندر امام 55 هزار تومان بود.

از بافق نیز هر تن ماده معدنی به سمت بندرعباس با 32 هزار تومان حمل می شود در حالی که تا بندر امام هزینه حمل، 45 تا 47 هزار تومان است.
در بافق نیز قبلا هزینه حمل تا بندرعباس 44 هزار تومان و تا بندر امام 53 هزار تومان بوده است.

علاوه براین حمل گندله از اردکان یزد به اصفهان، 18 تا 20 هزار تومان بوده و با وجود محدود بودن حمل گندله به بندرعباس، درصورت حمل هزینه آن 30 تا 32 هزار تومان متغیر است.

از معادن خواف نیز هر تن ماده معدنی تا بندرعباس 50 هزار تومان حمل می شود چراکه تقاضای حمل بار کاهش داشته است.

پیش از سال، هزینه های حمل از خواف به بندرعباس 74 هزار تومان بود و حتی در بهترین شرایط بازار سنگ آهن این رقم 95 هزار تومان هم بوده است.

از سیرجان نیز هزینه حمل که پیش از این به 30 هزار تومان رسیده بود بازهم کاهشی شد و اینبار به 17 و نهایت 19 هزار تومان بدون احتساب کمیسیون باربری ها رسید.

با احتساب حق کمیسیون باربری هزینه حمل هر تن سنگ آهن از سیرجان به بندرعباس 20 هزار تومان و به طرف ذوب آهن اهواز حدود 70 هزار تومان است.

این درحالی است که قبلا از سیرجان هزینه های حمل به 30 تا 31 هزار تومان هم می رسید.

دلیل این افت هزینه ها کاهش تقاضا برای حمل و نبود بار است. این کاهش هزینه ها سبب شده برخی کامیون دارها تغییر وضعیت دهند اما نمی توان انتظار کاهش بیشتر از این رقم را داشت چراکه قیمت ها در کف قرار دارد و با این شرایط نیز برخی دارندگان ماشین به نقطه سربه سری رسیده اند.

همچنین از کرمان حمل کلینکر به سمت بندرعباس حدود 33 هزار تومان به ازای هر تن است.کد خبر : 22304 تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۲/۲۰ ساعت 58 : 10
منبع : پایگاه تحلیلی خبری معدن24 بازدید : 8176


ردیفتیترتاریخ
1 کاهش چشمگیر حقوق دولتی تولید کنندگان کرومیت و کنسانتره سنگ آهن در سال 96/امتیازهای شگفت انگیز برای معدنکاران در مناطق محروم ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
2 کاهش چشمگیر حقوق دولتی تولید کنندگان کرومیت و کنسانتره سنگ آهن در سال 96/امتیازهای شگفت انگیز برای معدنکاران در مناطق محروم ۱۳۹۶ يکشنبه ۴ تير
3 مقاومت بازار با کاهش بیشتر قیمت سنگ آهن ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۱ خرداد
4 مصرف جهانی زغال سنگ با کاهش چشمگیر روبرو شد ۱۳۹۶ شنبه ۲۷ خرداد
5 قیمت نفت برای چهارمین هفته متوالی کاهش یافت ۱۳۹۶ شنبه ۲۷ خرداد
6 کاهش قیمت انواع ارز ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۴ خرداد
7 کاهش صادرات ۵۸.۵ درصدی آلومینیوم خام برزیل ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۸ خرداد
8 کاهش قیمت های ورق گرم در چین ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۶ خرداد
9 سایه سنگین کاهش قیمت در بازار سنگ آهن ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۶ خرداد
10 کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۴ خرداد
11 کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۴ خرداد
12 توقف کاهش قیمت سنگ آهن ۱۳۹۶ شنبه ۱۳ خرداد
13 قیمت جهانی شمش فولاد کاهشی ۱۳۹۶ جمعه ۱۲ خرداد
14 ادامه روند کاهشی قیمت زغالسنگ و سنگ آهن در چین ۱۳۹۶ جمعه ۱۲ خرداد
15 مقاومت بازار برای کاهش بیشتر قیمت سنگ آهن ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۱ خرداد
16 کاهش قیمت فولاد ضدزنگ چین در اثر ضعف بازار ۱۳۹۶ سه شنبه ۹ خرداد
17 قیمت سنگ آهن در مدار کاهشی ۱۳۹۶ سه شنبه ۹ خرداد
18 سه عامل کلیدی کاهش قیمت سنگ آهن ۱۳۹۶ دوشنبه ۸ خرداد
19 سه عامل کلیدی کاهش قیمت سنگ آهن ۱۳۹۶ دوشنبه ۸ خرداد
20 بازار در گرداب کاهش قیمت سنگ آهن /افزایش نرخ جهانی زغالسنگ ۱۳۹۶ شنبه ۶ خرداد
12


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است

معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟