تقسیم ۹۴ درصدی سود ۱۶۸شرکت بورسی در فصل مجامع امسال/ تحقق ۱۴هزار میلیارد تومان درآمد شرکتهای بورسی

معدن 24: رئیس مرکز آمار و اطلاعات شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: تاکنون 168 شرکت بورسی مجامع خود را برگزار کرده‌اند که سود نقدی توزیع شده میان سهامدارن این شرکت‌ها اندکی بیش از 94 درصد درآمد واقعی محقق شده پایان سال مالی قبل است.

به گزارش معدن24 ، کیوان شیخی  گفت: با اتمام فصل مجامع نزدیک به 90 درصد شرکت‌های بورسی که مجامع آنها منتهی به پایان تیرماه امسال بوده توانسته‌اند، میان سهامداران خود سود نقدی برابر با 138 میلیون و 378 هزار و 838 میلیون ریال توزیع کنند.

شیخی افزود: تا کنون 168 شرکت بورسی مجامع عادی سالیانه خود را برگزار کرده‌اند و برخی شرکت ها نیز از جمله تعدادی از بانک‌ها به دلیل تنفس مجمع و یا عدم پایان دوره مالی آنها در 29 اسفند ماه 94 طی روزهای آینده به تدریج مجامع خود را برگزار خواهند کرد.

به گفته این مقام مسئول آن دسته از شرکت‌هایی که ضمن برگزاری مجامع عادی سالیانه خود با تصویب سهامداران در مجمع اقدام به تصویب صورت‌های مالی و تصمیم گیری بر سر تقسیم سود نقدی کرده‌اند، مطابق با قانون تجارت از روز برگزاری مجمع در بازه زمانی 8 ماهه می‌توانند این سود را توزیع کنند.

شیخی عنوان کرد: از مجموع مجامع برگزار شده تا کنون مبلغ 146 تریلیون و 984 میلیارد و 599 میلیون ریال (حدود 14 هزار میلیارد تومان) درامد واقعی در پایان دوره مالی 12 ماهه منتهی به 29 اسفند ماه 94 محقق شده است که به نسبت سود تقسیمی مصوب در فصل مجامع امسال می توان گفت 94 درصد از این درامد میان سهامداران تقسیم شده است.

وی به انتشار گزارش های عملکردی سه ماهه اول امسال شرکت ها اشاره کرد و افزود: انتشار گزارش های مناسب برخی گروه های پیشرو بازار از جمله گروه فلزات اساسی و پتروشیمیایی طی روز های اخیر باعث افزایش انتظارات معامله گران در بازار شده که امید تازه ای به بازار داده است.

وی با توصیه به خریداران سهام در بورس گفت: معامله گران بازار سهام با رعایت جانب احتیاط از خرید های هیجانی پرهیز کنند.

انتهای پیام/

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد
کدخبر:29358منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ چهارم مردادلینک خبر: http://www.madan24.com/Pages/News-29358.aspx