معاون امور هماهنگی ، مجامع و مالکیت سهام بنیاد خبر داد:
شفاف‌سازی‌ ۲۳ شرکت بنیاد مستضعفان در بورس

معدن 24: بنیاد مستضعفان براساس قانون فهرست و اطلاعات شرکت‌های خود را به سازمان بورس ارائه می کند.

به گزارش معدن24 به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، رحمت اله صادقیان  معاون امور هماهنگی ، مجامع و مالکیت سهام گفت : بنیاد مستضعفان هم‌اكنون مالك 150شركت است.که براساس اصلاحیه ماده6 قانون اصل44 فهرست و اطلاعات مالی شركت‌های زیرمجموعه‌اش را در اختیار سازمان بورس و اوراق بهادار قرار می دهد و همه اطلاعات مالی این شركت در سایت بنیاد مستضعفان در دسترس است.

وی در ادامه گفت : براساس این اطلاعات  که به سازمان بورس ارایه شده ، به‌عنوان نخستین نهاد انقلابی  از سال1385 تاكنون سود عملكرد بنیاد مستضعفان همواره افزایش یافته و این مقدار در سال93 در نهایت به 4400میلیارد تومان رسیده است که روند رو به رشد سود بنیاد مستضعفان در طول این سال‌ها به‌دلیل تغییر استراتژی سرمایه‌گذاری به سمت فعالیت‌هایی كه حاشیه سود بیشتری داشته‌اند حركت كرده است.

 این گزارش می افزاید : اطلاعات مربوط به مشخصات تمام شركت‌های تحت پوشش بنیاد براساس نامه درخواستی به شماره 321753/121 مورخ 30/4/1394 در اختیار سازمان بورس اوراق بهادار قرار گرفته است و 23شركت بزرگ بنیاد مستضعفان ، بورسی هستند و اطلاعات آنها در سایت بورس موجود است. علاوه بر این اطلاعات مربوط به‌صورت‌های مالی تمام شركت‌ها در سایت شركت‌ها نیز به‌طور شفاف منعكس شده است. بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و شركت‌های تحت پوشش برای عملكرد سال1392 در سال1393 مبلغ 5.849میلیارد ریال و برای عملكرد سال1392 در سال1393 معادل مبلغ 6.739 میلیارد ریال مالیات عملكرد پرداخت كرده‌اند.

 

صادقیان بیان کرد : در تمام سال‌های گذشته بنیاد نسبت به پرداخت مالیات عملكرد و كلیه مالیات‌های تكلیفی طبق قوانین و مقررات جاری كشور اقدام كرده و فاقد هرگونه بدهی مالیاتی است و بنیاد مستضعفان و تمامی شركت‌های تحت‌پوشش بنیاد از تاریخ ایجاد تاكنون هر سال توسط حسا‌برس و بازرس قانونی كه در 15ساله اخیر  از سوی سازمان حسابرسی كل كشور مورد حسابرسی قرار گرفته و صورت‌های مالی تلفیقی گروه و واحد اصلی حسابرسی شده بنیاد مستضعفان، هر سال به دو زبان فارسی و انگلیسی تنظیم و همراه با گزارش‌ حسابرسی و همه یادداشت‌های توضیحی همراه صورت‌های مالی در سایت بنیاد به نشانی WWW.IRMF.ir قرار می گیرد.

وی در پایان به صورت‌های مالی تلفیقی گروه و واحد اصلی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اشاره و خاطر نشان کرد:  برای سال مالی منتهی به 29 اسفندماه1394 در مرداد سال95 نهایی و پس از دریافت گزارش حسابرسی از سازمان حسابرسی كل كشور (حسابرس و بازرس قانونی) در شهریورماه در سایت بنیاد به آدرس اعلام شده قرار می‌گیرد.

منتشر شده توسط پایگاه خبری معدن 24 در تاریخ ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد
کدخبر:29360منبع:پایگاه خبری معدن 24تاریخ انتشار:۱۳۹۵ چهارم مردادلینک خبر: http://www.madan24.com/Pages/News-29360.aspx