ماجرای صادرات خاک به امارات

معدن 24: متاسفانه معدنكار و معدنكاری در این سرزمین با تمام مشكلاتی پیش رو كه از همان مرحله اكتشاف شروع می شود و تا ایجاد صنایع معدنی ادامه داشته و دارد

من یك معدنكارم
متاسفانه معدنكار و معدنكاری در این سرزمین با تمام مشكلاتی پیش رو كه از همان مرحله اكتشاف شروع می شود و تا ایجاد صنایع معدنی ادامه داشته و دارد ، همچنان همه جانبه مورد بی توجهی و بی مهری قرار  گرفته و می گیرد.
برای تولید كننده نمونه سیمان كشورمان ، كلیپ خاك فروشی را می سازند و از شبكه های تلوزیونی سراسری بدون كوچكترین كار كارشناسی و با افتخار پخش می كنند و انگ تاراج خاك سرزمین را به او می زنند.
 چه باید كرد؟!
داشتم فكر می كردم اگر روزی ما فعالین بخش معدن از این مشكلات خسته شویم و به دنبال كارهای دیگری برویم ، كارهایی كه اتفاقا با ریسك كمتر درآمد بهتری هم داشته باشد، چه اتفاقی می افتد؟!
 معدنكار دیگر  سنگ آهن تولید نكند، صنایع فولاد چه باید بكنند؟
معادن سنگ آهك دیگر به كارخانه های سیمان ماده معدنی ندهند و
یا دهها مورد دیگر ، چه اتفاقی می افتاد و بر سر صنایع  و تولید كشور چه می آمد؟
ما اعضاء خانواده بزرگ معدن و صنایع معدنی كشور افتخارمان این است كه در این حرفه شریف كار می كنیم، اشتغال، آبادانی، امنیت  را به دور دست ترین مناطق سرزمین مان می بریم. ما روند مهاجرت معكوس از شهر ها به روستاها را بر خلاف بسیاری از صنایع، اجرایی نمودیم.
اما همچنان بی توجهی و بی مهری و تهمت تخریب و تاراج خاك سرزمین را تحمل می كنیم.
من یك معدنكارم
  كورش شعبانی ، عضو هیات مدیره و مدیر آموزش سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران

منتشر شده توسط سایت تحلیلی خبری معدن 24 در تاریخ ۱۳۹۵ يکشنبه ۷ آذر
کدخبر:31301منبع:سایت تحلیلی خبری معدن 24تاریخ انتشار:۱۳۹۵ هفتم آذرلینک خبر: http://www.madan24.com/Pages/News-31301.aspx