خاطره خواندنی یکی از نزدیکان آیت الله هاشمی رفسنجانی در مورد وضع عوارض صادرات سنگ آهن

معدن 24: با افسوس فراوان، خبر درگذشت عالم فقیه عالیقدر حضرت آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی برای همه مصیبتی سنگین و ضایعه ای جبران ناپذیر است. و طی روز های اخیر آزردگی خاطر را برای اینجانب و دوستداران ایشان ایجاد کرده است که هنوز تصور و پذیرش این مصیبت بزرگ سخت و مشکل است.

با افسوس فراوان، خبر درگذشت عالم فقیه عالیقدر حضرت آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی برای همه مصیبتی سنگین و ضایعه ای جبران ناپذیر است. و طی روز های اخیر آزردگی خاطر را برای اینجانب و دوستداران ایشان ایجاد کرده است که هنوز تصور و پذیرش این مصیبت بزرگ سخت و مشکل است.
آن بزرگوار كه از برجستگان انقلابی و سیاسی معاصر جهان اسلام به شمار می رفتند ، زندگی سراسر ایثار خود را وقف اعتلای جامعه و امت اسلامی کردند.
بنده وظیف می دانم از تمامی مدیران و فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی کشور که طی روزهای اخیر با تماس های متعدد با اینجانب اظهار همدردی کردند کمال تشکر را داشته باشم.
لازم می دانم با بازگو کردن خاطره ای از آن عالم بزرگوار مرحوم  آیت ا...حاج اکبر هاشمی رفسنجانی به توجه ایشان به حوزه معدن و حمایت از معدنکاران زحمتکش کشور اشاره کنم.
دقیقا در ابتدای دولت دکتر روحانی رئیس جمهور محترم دولت تصمیم گرفت تا با هدف مقابله با خام فروشی  برای صادرات سنگ آهن عوارض وضع  نماید بطوریکه این موضوع تا یک قدمی تایید و تصویب شورای عالی اقتصاد  پیش رفته بود
این تصمیم دولت نگرانی فراوان و عجیبی را در بخش معدن کشور به خصوص حوزه سنگ آهن و تجاربوجود آورده بود.
بگونه ایکه در صورت اجرای این تصمیم صدمات ناگواری به این بخش وارد می آمد.
اینجانب با رصد این شرایط   طی تماسی با مهندس مهرداد اکبریان ریئس وقت هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان سنگ آهن ایران تصمیم گرفتیم  موضوع چالش برانگیز وضع عوارض را با مرحوم ا... هاشمی رفسنجانی در میان بگذاریم. بطوریکه یک روز قبل از تصمیم شورای اقتصاد ساعت 7 صبح خدمت ایشان رسیدم و موضوع را کاملا برای این مرد بزرگ شفاف سازی کردیم.
ایشان بعد از شنیدن گزارش تفصیلی اینجانبان از من خواستند طی نامه ای شرح واقعه را توضیح دهیم. بعد از تهیه متن نامه با امضا انجمن  ، نامه را خدمت حضرت ایت الله هاشمی رساندیم  که پس از مطالعه نامه به اقای دکتر روحانی طی رونوشتی تاکید کردند فورا جلوی وضع عوارض را بگیرند.و اعمال این محدویت را به دلیل شرایط خاص کشور  در آن برهه زمانی مصلحت ندانستند.
حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به گردن صنعت معدن و تجارت كشور مثل سایر بخش های اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی حقی بزرگ دارد و بدون شك لقب سردار سازندگی برازنده ایشان بوده و من وظیفه دارم  از تلاش های ایشان  در سالهای بعد از انقلاب  و حمایت هایی كه تا امروز   از این حوزه بزرگ انجام دادند به نیكی یاد كنم.
اینجانب به نمایندگی از طرف همه خانواده بزرگ  معدن کشور تسلیت صمیمانه خود را به پیشگاه حضرت بقیه الله ارواحنا له فدا و رهبر معظم انقلاب اسلامی ، آیات عظام و علمای اعلام و تمامی اقشار جامعه ایران اسلامی تقدیم داشته و به ارادتمندان و به ویژه خاندان مکرم و ارجمند ایشان تعزیت عرض نموده و برای دیگر داغداران از خداوند متعال درخواست تسلا و برای روح مطهر آن بزرگوار رحمت و مغفرت الهی خواستار

نویسنده:علی صفریان
نزدیکان مرحوم ایت... اکبر هاشمی رفسنجانی

منتشر شده توسط پایگاه تحلیلی خبری معدن 24 در تاریخ ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۲ دي
کدخبر:31966منبع:پایگاه تحلیلی خبری معدن 24تاریخ انتشار:۱۳۹۵ بيست و دوم ديلینک خبر: http://www.madan24.com/Pages/News-31966.aspx