امــروز : ۱۳۹۶ شنبه ۶ خرداد

Today : 2017 / 27 / 5 Saturday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
معادن دروازه ورود به اقتصاد مقاومتی ارزش ذخایر معدنی ایران حدود 700 میلیارد دلار است که با اکتشافات جدید این رقم تا هزار و 400 دلار براورد می شود. ایران کشوری با منابع معدنی غنی و ذخایر معدنی است. تاکنون 68 ماده معدنی شناسایی شده و ذخایر سرب ، روی و مس شاخص ترین آنهاست. با اکتشافات جدید می توان این اقلام را به 80 نوع ماده معدنی افزایش داد. ادامـه خـبر . . .
پایین آوردن نرخ بهره بانکی از نان شب هم واجب تر است معدن 24: پایین آوردن نرخ بهره بانکی و نیز راه اندازی چند طرح عمرانی برای اقتصاد ایران از نان شب هم واجب تر است. ادامـه خـبر . . .
رنسانس در صنعت فولاد ایران * رضا زائر حیدری_ رنسانس دوران خرد گرایی در تاریخ اروپا بود. دورانی برای گذار بین سده‌های میانه (قرون وسطی) و دوران جدید که از فلورانس در ایتالیا آغاز و به عصر روشنگری در اروپا انجامید. ادامـه خـبر . . .
ضرورت ثبات و اطمینان در اقتصاد احسان پیری؛ دبیر کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران: دوازده سال نشست و مذاکره نهایت به ایستگاه پایانی خود رسید مهم ترین دستاورد این مذاکرات از نظر اقتصاد رفع تحریم است .انتطار عمومی بر این است که لغو تحریم‌ها منجر به گشایش مشهود در گره اقتصاد و معیشت جامعه شود، البته این انتظارات در ابعاد و جنبه‌های مختلف با درجات متفاوت بر اقتصاد تأثیر می‌گذارند. ادامـه خـبر . . .
فرصت پسابرجام و نقش مجلس دهم * دکتر سید فرید موسوی_ سالهای آغازین دهه 90 شمسی، شروع روزگار ناخوشی اقتصاد ایران بود. به دلیل سیاستهای اشتباه دولت وقت واردات کالاهای مصرفی به شدت رو به افزایش گذاشت. اما با شرووع دهه 90 و در پی اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، منابع ارزی برای ادامه دادن سیاست ارزی قبل وجود نداشت. ادامـه خـبر . . .
وضعیت زمین شناختی معادن روزنه ی امیدی برای آینده سنگ آهن معدن24: قیمت پایین، بالا رفتن میزان عرضه و کیفیت نه چندان خوب سنگ آهن مدتی است به مشکل اکثر معدنکاران بدل شده است. با تمام این احوال اما به گفته ی siani مدیر ارشد مالی شرکت vale هنوز کورسوی امیدی برای آینده ی سنگ آهن وجود دارد که آن ژئولوژی یا وضعیت زمین شناختی ذخیره معدنی است. ادامـه خـبر . . .
روزهای خوش صنعت مس ایران در راه است؟ * آرمان اسدی - مدیرعامل هلدینگ مالی و اقتصادی آتیه اندیشان مس: بازار جهانی کالاها طی ماه های اخیر دستخوش نوسان های زیادی شده است و در مورد بسیاری از کالاها شاهد تداوم روند نزولی بودیم. به اذعان بسیاری از تحلیلگران و معامله گران، بازار فلزات پایه در سال 2015 یکی از راکدترین سال ها را پشت سر گذاشت و با توجه به رکود اقتصاد جهانی، انتظار می رود این روند در ماه های ابتدایی سال 2016 نیز ادامه یابد. ادامـه خـبر . . .
خراسان رضوی و ضعف اکتشافات مهندس حسین نکاحی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی _ در بخش ارزیابی اقتصادی پروژه‌‌های معدنی ضعف بسیار زیادی در کشور ما به ویژه در خراسان رضوی وجود دارد، همچنین معدن‌کاران التفات زیادی به بخش مهندسی ندارند این موضوع در زمان گران بودن قیمت جهانی مواد معدنی بسیار برجسته‌تر بود، هم اکنون دانش فنی و تجهیزات مورد نیاز برای بهبود عملکرد معادن در کشور وجود دارد اما فعالان بخش معدن از آنها بی‌اطلاع بوده و بهره نمی‌برند و علت این موضوع هم دوری فعالان بخش معدن از جامعه علمی متخصص در این حوزه است. ادامـه خـبر . . .
آیا واردات کمر صنعت فولاد کشور را شکسته است؟! * محسن محمدی - بسیاری از صنایع کشور در رکود بسر می برند.دو صنعت ساختمان و خودرو بعنوان محرک رونق صنعت فولاد، وضعیت نامطلوبی دارند. بسته های رونق اقتصادی دولت نیز از توان کافی برای تغییر در این وضعیت برخوردار نبوده اند.شاید بتوان علل وضعیت نامطلوب بنگاههای اقتصادی مرتبط با چرخه فولاد را در دو گروه تقسیم بندی کرد. ادامـه خـبر . . .
بهره وری معادن در پسا تحریم مهندس عباسعلی اقبالی زارچ؛ مدیر کل دفتر بهره برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت: امروزه همه کشورهای توسعه‌یافته بر اهمیت موضوع بهره‌وری بعنوان یکی از ضرورت‌های توسعة اقتصادی و کسب برتری رقابتی در عرصه‌های بین‌المللی تأکید دارند، به‌طوری که در اکثر کشورهای پیشرفت صنعتی سهم بالایی از رشد اقتصادی از طریق افزایش بهره‌وری محقق می‌شود. ادامـه خـبر . . .
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   
معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
لزوم افزایش دانش صادرات فولاد معدن 24: صادرات فولاد و محصولات فولادی فرآیندی است که از تولید آن به مراتب دشوار تر است. بازاریابی ...
ضرورت و پیش نیازهای صادرات در صنعت فولاد و مواد اولیه معدن 24: ارز آوری ، تملك بازار كار سایر كشور ها بصورت غیر مستقیم ، توسعه برند های صنعتی و اجتماعی كش...
آرشیو
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
کالسیمین در مسیر تولید اقتصادی‌تر قرارگرفت معدن 24:‌مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت کالسیمین با حضور اکثریت صاحبان سهام این شرکت برگزار...
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟