امــروز : ۱۳۹۶ سه شنبه ۶ تير

Today : 2017 / 27 / 6 Tuesday

$('#dateScroll').cycle({ fx: 'scrollVert', timeout: 300 });
ثبت نام تبلیغات در معدن 24 ارتباط با معدن 24 درباره ما
چگونه به آمار معدنی کشور دسترسی پیدا کنیم؟ علیرضا رضایی؛ مدیر کل دفتر صنعت،معدن و زیربنایی مرکز آمار ایران: طرح آمارگیری از معادن در حال بهره برداری كشور یكی از طرح-های آمارگیری مهم در مركز آمار ایران است و اطلاعات آن تصویر روشنی را از عملكرد سالانه معادن در اختیار برنامه-ریزان و محققان قرار می¬دهد. ادامـه خـبر . . .
جایگاه ایران بعد از تولید 55 میلیون تن فولاد صنعت فولاد به دلیل تأثیر زیادی که بر توسعه صنعتی کشورها دارد و واحدهای صنعتی پاییندستی و بالا دستی بسیاری که با استقرار صنعت فولاد در یک منطقه ایجاد میگردد، صنعت مادر نامیده میشود و به همین دلیل محصولات فولادی یکی از اصلی ترین و استراتژیک ترین کالای صنعتی در جهان به حساب می آید و از همین رو میزان تولید و مصرف آن، شاخصی است برای سنجش توسعه یافتگی و پیشرفت کشورها. ادامـه خـبر . . .
مسوولیت وزارت صنعت در ارائه اطلاعات بخش معدن سعید صمدی - جایگاه بخش معدن در اقتصاد كشور و سهم آن از درآمد تولید ناخالص ملى و رشد اقتصادى موضوع بسیار مهمى است كه نباید دستخوش اهداف تبلیغاتى و مصاحبه‌هاى مدیران و مسوولان قرار گیرد. كارشناسان و صاحب نظران معدنی دقیقا رونق كسب‌وكار این بخش را رصد مى‌كنند و با توجه به تخصصی بودن این حوزه با ارائه آمار و اطلاعات غیر دقیق و تبلیغاتى نمی‌توان به آنها موضوعى را اثبات یا امید مصنوعى را به این بخش تزریق کرد. ادامـه خـبر . . .
رشد نا متوازن صنایع معدنی و فولادی ایران در چشم انداز صنعت فولاد کشور تا سال 1404 تولید 55 میلیون تن فولاد پیش بینی شده است ،اما آیا به راستی تولید این میزان فولاد تا افق 1404 امكان پذیر است؟ ادامـه خـبر . . .
راه‌آهن؛ مزیت‌ها و ظرفیت‌ها، چالش‌ها «کاهش 7 برابری مصرف سوخت»، «50 برابر ایمنی بیشتر»، «20 برابر آلودگی کمتر (به ازای هر تن بار)»، سهم ناچیز در آلودگی صوتی»، «ظرفیت جابه‌جایی بالاتر»، «رفاه و راحتی بیشتر»، «استهلاک و هزینه تعمیر و نگهداری کمتر» و «صرفه اقتصادی بالا» از جمله مزیت‌های حمل و نقل ریلی به نسبت جاده‌ای و در برخی موارد حمل و نقل هوایی ا ست. ادامـه خـبر . . .
جایگاه معدن در اقتصاد مقاومتی معدن24: توسعه معادن و صنایع معدنی، بهترین گزینه برای خروج از اقتصاد تک محصولی (نفت) کشور است. ادامـه خـبر . . .
مطالعه و بررسی بخش معدن پس از لغو تحریم ها محمدرضا بهرامن؛ نایب رییس خانه معدن ایران _ با توجه به احتمال لغو تحریم‌ها در صورت توافق نهایی ایران با گروه 1+5، انگیزه بسیاری در زمینه توسعه همکاری‌های خارجی در بخش‌های مختلف اقتصادی به وجود خواهد آمد. صنایع معدنی از جمله بخش‌هایی است که به دلیل برخورداری از مزیت‌های مناسب، پس از لغو تحریم‌ها بازارهای مختلفی را به سمت خود جلب خواهد کرد. پیش‌بینی‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی مبنی بر این است که سال‌های آینده ایران بازارهای صادراتی بسیاری از کشورهای همسایه و غیرهمسایه را در اختیار قرار خواهد گرفت... ادامـه خـبر . . .
مزیت های نسبی بخش معدن نسبت به کشاورزی ، صنعت و نفت و گاز مزیت نسبی اصلی بخش معدن به بخش کشاورزی نیاز کمتر به آب است. ایران کشوری است بسیار کم آب و دارای خشکسالی های طولانی که تمام شدن آن خشکسالی ها نیز، قابل پیش بینی نیست. توضیح اینکه مصرف آب در بخش معدن و صنایع معدنی اساسا در حدی نیست که با بخش کشاورزی قابل مقایسه باشد واز سویی نیز ارزش افزوده حاصل ازآن در بخش معدن و صنایع معدنی نسبت به تولیدات کشاورزی، بیشتر است. ادامـه خـبر . . .
آیا معادن در سال 94 قادر به پرداخت مالیات و حقوق دولتی خواهند بود؟ دکتر عباس پرورش، استاد دانشگاه و پژوهشگر بخش معدن_ متاسفانه در سالهای اخیر دستورالعمل ها و اجرای آیین نامه های معادن با شتابزدگی و عدم توجه به وضعیت تولید و مفاهیم کسب و کار در بخش معدن همراه بوده است. ادامـه خـبر . . .
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   
معدن24 به آدرس ایمیل Info@madan24.com آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات کاربران درباره کلیه مسایل معدنی و صنعتی است.
محرک های کلید در افزایش قیمت سنگ آهن معدن 24: مارك موبیوس در مصاحبه با شبكه بلومبرگ اعلام كرد كه مصرف سنگ آهن در چین در نتیجه سیاست بازسا...
کاهش تراز تجاری سنگ آهن و فولاد و نکته کلیدی معدن 24: از ابتدای سال ۱۳۹۶ صادرات در هر دو بخش فولاد و سنگ آهن بتدریج در حال کاهش است و اگر این کاه...
سهم ناچیز ایران بازار کنسانتره کرومیت جهان معدن 24: ایران با دارا بودن معادن ، بسیار خوب و ذخایر ارزش مند كرومیت هیچ سهمی در بازار ٤ میلیون ...
تصویب 170 میلیارد تومان تسهیلات در بخش معدن و صنایع معدنی استان یزد معدن 24: دولت یازدهم در آغاز شروع به کار خود چالش‌های شدیدی در حوزه اقتصادی داشت؛ مسائلی مثل تحریم و...
تصمیم شکننده چین برای بازار فولاد معدن 24: مقاله ای را طی دو روز اخیر در یکی از سایت های معتبر بین المللی در مورد تصمیم های اقتصادی چ...
آرشیو
فولاد مبارکه در سال 95 چقدر سود داد؟ معدن 24: فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 95/12/30 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 270 ریا...
تقسیم 350 ریال سود نقدی از سوی چادرملو معدن 24: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اکثر سهامداران شرکت برگزار شد.
نماد نام شرکت قیمت تغییراتآدرس پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمائید
 
پس از ارسال ایمیل به سایت معدن 24 ایمیلی برای شما جهت تائید ارسال می شود پس از تائید اخبار را از طریق ایمیل دریافت خواهید نمود
شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمائید
پس از عضویت در خبرنامه پیامکی ، اخبار جدید سایت در گروه مورد علاقه شما برایتان روزانه ارسال خواهد شد
 
$(function() { $('#nerkh').cycle({ fx: 'scrollHorz',
          speed: 3000, timeout: 6000, delay: 6000,prev:'#prev3', next: '#next3', pager: '#Snav',
          before: function() { $('#caption').html(this.alt); } }); }); 
آیا سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو در بخش معدن و صنایع معدنی با سرمایه گذاران خارجی نتیجه مطلوب خواهد داشت؟