نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

معدن 24 گزارش می دهد:

خیز جدید قیمت کرومیت

0 2,171

پس از ماهها سقوط قیمت کرومیت، و افت نزدیک به 60درصدی قیمت جهانی کرومیت در شش ماه نخست سال 97، اینگونه بنظر میرسد که بازار در کف قیمتها ثابت مانده و اندکی رشد داشته است.

به گزارش معدن ۲۴،آخرین تغییرات بازار کرومیت و فروکروم در چین نشان از رشد قیمتهای جهانی در اواخر سپتامبر دارد. قبل از تعطیلات هفت روزه در چین (7-1 اکتبر) قیمت ها رو به رشد ثبت شد.

کشورهایی مثل آفریقای جنوبی، ترکیه شاهد افزایش قیمتها طی دومرحله بودند.

معدنکاران و فعالان بازار کرومیت امیدوارند که پس از بازگشایی بازار چین ، شاهد افزایش قیمت کرومیت ایران باشند.

در حال حاضر قیمت کرومیت42-40درصد ایران در چین، 205-200دلار میباشد که اخرین تغییرات 10-5 دلار افزایش قیمت کرومیت ایران ،قبل از تعطیلات و در اواخر سپتامبر ثبت شده است.

اوضاع خرید در بازار داخلی و صادرات کرومیت با توجه به بخشنامه های صادره از بانک مرکزی و دریافت عوارض گمرکی ، از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و گاها قیمت خرید در بندرعباس تا 30درصد کمتر از قیمتهای جهانی اعلام میشود.

وضعیت دلار که اغلب مواد معدنی صادراتی را تحت تاثیر گذاشته است، در قیمتهای خرید داخلی و ریالی ایران نیز تاثیر بسزایی گذاشته و کاهش قیمت برای کرومیت را بهمراه داشته است.

در حال حاضر بیشتر معدنکاران و خریداران کرومیت، تماشاگر اوضاع هستند و ترجیح میدهند هرگونه خرید و فروش کرومیت را تا زمان به ثبات رسیدن قیمت واقعی دلار در بازار و همچنین بررسی قیمتهای جهانی بعد از تعطیلات موکول کنند.

مصطفی مالداری-کارشناس کرومیت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.