نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ا عنوان کرد:

برگزاری نمایشگاه و حضور در نمایشگاه‌های بین المللی با هدف توسعه صادرات خواهد بود/ برای حضور گسترده و تاثیرگذار در «اکسپو 2020» دبی برنامه‌ریزی کرده‌ایم

0 477

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، توسعه و افزایش صادرات با برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و حضور شرکت‌های ایرانی در رویدادهای برون مرزی را یکی از اهداف این شرکت عنوان کرد و از حضور در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی خبر داد که به گفته‌ی او در یک بازه زمانی 6 ماهه دست‌کم 25 میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.

بهمن حسین‌زاده با اشاره به برنامه‌های شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران برای سال های آتی گفت: حضور با شکوه در اکسپو 2020 دبی یکی از برنامه های جدی ما در شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی است، در این راستا هماهنگی های لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور خارجه و برگزارکننده نمایشگاه در دبی و همچنین دستگاه های مرتبط در کشور در حال انجام است تا با توجه به اینکه 25 میلیون نفر در یک بازه زمانی 6 ماهه از این نمایشگاه بازدید خواهند داشت، پاویون جمهوری اسلامی ایران ضمن پرداختن به موضوع محتوایی اکسپو، نمادی از شکوه و عظمت این سرزمین سربلند باشد.

کمیسر ژنرال ایران در اکسپو 2020، افزود: در راستای بهره مندی از خرد جمعی و نظرات متخصصین امر، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران طراحی و معماری اکسپو 2020 را به مسابقه گذاشته و با رأی هیأت داوران برترین طرح پس از طی مراحل کاری تأیید و تصویب، اجرا خواهد شد.

توسعه صادرات، اولویت برنامه‌های شرکت نمایشگاه‌ها

او برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و حضور شرکت های ایرانی در رویدادهای برون مرزی با هدف افزایش و توسعه صادرات را برنامه جدی شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ایران برای سال آینده خواند و گفت: در این مدت کوتاه چندماهه پایانی سال 97 گام های بلندی برداشته شده است و با توجه به دستور و تأکید جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت توجه ویژه ای به حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه های خارجی و بلاخص کشورهای همسایه مدنظر بوده است لذا برنامه ریزی برای حضور در 17 نمایشگاه بین المللی و برند جهانی در قاره های آسیا ، اروپا و آفریقا ، همچنین امضاء تفاهم نامه با کشورهای همسایه و حتی چین و هندوستان با هدف افزایش زمینه های همکاری در برگزاری نمایشگاه و تهاتر فضای نمایشگاهی بین ایران و این کشورها انجام شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، برگزاری چندین نمایشگاه با محوریت نوآوری جوانان ایرانی و حضور شرکت های خارجی در ایران را دیگر اولویت مجموعه خود عنوان کرد و افزود: حمایت از نمایشگاه های فناوری نوین و استارت آپ ها دیگر برنامه شرکت نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی است که در این زمینه، سال آینده ” نمایشگاه اپلیکیشن های تخصصی پرداخت” را برگزار می کنیم.

او ادامه داد: از سوی دیگر در راستای منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولیدات داخلی و شرکت های دانش بنیان طی توافقنامه ای که با معاونت علمی و فناوری ریاست محترم جمهوری به امضاء رسید از ابتدای سال 98 به شرکت های دانش بنیان در خصوص هزینه های حضور در نمایشگاه ها در زمان ثبت نام پنجاه درصد تخفیف داده خواهد شد.

برگزاری نمایشگاه «اینوتکس» برای اولین بار در کشور

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: در برگزاری نمایشگاه‌های داخل کشور با برنامه ریزی و تعامل با بخش های مختلف از جمله سایت‌داران، شرکت‌های برگزارکننده وابسته به تشکل های خصوصی و دستگاه‌های دولتی و با تشکیل شورای هماهنگی صنعت نمایشگاهی کشور نظم نوینی را از این پس در صنعت نمایشگاهی کشور شاهد خواهیم بود، بطوریکه برگزاری نمایشگاه های داخلی در سایت های نمایشگاهی استان ها جزیره ای و مجزا نباشد.

او با بیان اینکه جامعه صنعت نمایشگاهی کشور با حضور گسترده در نمایشگاه و کنفرانس صنعت نمایشگاهی در اسفندماه سال 97، اراده خود برای هم افزایی، تعامل و همکاری در این صنعت را به نمایش گذاشت، گفت: سال آینده برای اولین بار نمایشگاه اینوتکس را با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در 21 خرداد ماه با حضور 60 کشور از منطقه اسکاپ در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهیم کرد.

حسین زاده سایت شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران را اصلی ترین مرکز برگزاری نمایشگاه های کشور و سایت مرجع عنوان کرد و افزود: این مرکز سابقه برگزاری بیش از 50 سال نمایشگاه را در کارنامه خود دارد، از این رو برنامه ریزی برای بازسازی سالن ها، افزایش ضریب ایمنی سالن ها، بروزرسانی امکانات و خدمات وابسته در سالن ها را در دستور کار قرارداده ایم و اقدامات عملی این مهم آغاز شده است .

او اضافه کرد: امسال 74 عنوان نمایشگاهی در سایت این شرکت برگزار شد و برای سال آتی تاکنون 85 عنوان نمایشگاه در تقویم نمایشگاه های داخلی قطعی شده است و این رشد کمی و کیفی حاصل رویکرد اتکا به ظرفیت های داخلی کشور در بحث صنعت نمایشگاهی است.

ایستگاه مترو نمایشگاه بین‌المللی احداث می‌شود

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تلاش ها برای رفع نواقص در برگزاری نمایشگاه‌ها گفت: نبود گمرک در محل دائمی نمایشگاه‌ها یکی از مشکلات عدیده برای حضور و ترخیص کالای مشارکت کنندگان در نمایشگاه ها است که با پیگیری های بعمل آمده و مساعدت های وزارت اقتصاد و دارایی و گمرک کشور بزودی این مشکل مرتفع و کالای مشارکت کنندگان در محل سایت این شرکت ترخیص خواهد شد.

او افزود: همچنین با موافقت کمیسیون محترم عمران شورای شهر و شرکت مترو بزودی عملیات احداث ایستگاه مترو شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی آغاز تا شهروندان بتوانند براحتی از نمایشگاه ها بازدید کنند.

حسین زاده در خاتمه خاطرنشان کرد: به تلاش های خود تا کسب جایگاه واقعی صنعت نمایشگاهی کشور عزیزمان ایران اسلامی در سال آتی با قوت بیش از پیش ادامه خواهیم داد تا انشاالله ” ایران قطب صنعت نمایشگاهی منطقه ” شود.

منبع http://shatanews.ir/index.php?module=cdk&func=loadmodule&system=cdk&sismodule=user/content_view.php&sisOp=view&ctp_id=19&cnt_id=858492&id=138515

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.