نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

تازه‌ترین اقدامات گل‌گهر در راستای مسئولیت‌های اجتماعی / احداث باغ ۲۰۰ هکتاری ایرانی و فرودگاه مدرن و بین المللی

0 639

مدیر عامل شرکت معدنی صنعتی گل گهر در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت گل گهر از احداث باغ ایرانی به مساحت ٢٠٠ هکتار خبر داد.
مهندس تقی زاده با بیان اینکه دستور طراحی باغ ایرانی به مساحت ۲۰۰ هکتار در راستای مسئولیت‌های اجتماعی در برنامه کاری این شرکت قرار گرفته است، گفت: باغ ۲۰۰ هکتاری با توجه ویژه به افزایش سرانه محیط زیست در محدوده منطقه ویژه اقتصادی گل گهر احداث خواهد شد و امیدواریم در ابتدای سال ٩٨ کلنگ این
طرح مهم و جامع به زمین زده شود.

مدیر عامل گل گهر در مورد دیگر مزیت های این باغ گفت: در این باغ یک هتل سنتی بزرگ به سبک ایرانی و اسلامی ساخته خواهد شد و به دنبال این هستیم که یک فرودگاه مدرن و بین المللی نیز در مجاورت آن ساخته شود.

مهندس تقی زاده با بیان اینکه برنامه ریزی کردیم بیش از ۵٠٠٠ هکتار فضای سبز در منطقه گل‌گهر ایجاد کنیم، بیان کرد: همواره نظر اینجانب به عنوان مدیر عامل شرکت در کنار موضوع تولید که هدف اصلی می باشد، توجه ویژه به محیط زیست و آینده نگری در ارتباط با کاهش آلایندگی های محیط زیستی نیز اولویت خاصی داشته است که در همین راستا ایجاد 5000 هکتار فضای سبز با نام کمربند سبز سیرجان ـ گل گهر در حال انجام است که در آن گونه های مختلف گیاهی از جمله؛ بادام کوهی، تاغ، خرزهره، شورگز، گز شاهی، زیتون تلخ، آیلان، قره داغ و آتریپلکس کاشت خواهد شد.

مدیر عامل گل گهر مهمترین اهداف طرح را تغییر جلوه بصری مسیر سیرجان ـ گل گهر، کاهش گرد و غبار و ریز گردهای منطقه و ایجاد استراحت‌گاه برای رانندگان و مسافرین عبوری اعلام کرد.

این مقام صنعتی اضافه کرد: در شرکت گهر زمین نیز ایجاد 200 هکتار فضای سبز و در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر 80 هکتار فضای سبز و در شرکت جهان فولاد هم ایجاد فضای سبز را در دستور کار قرار داده ایم.

مهندس تقی زاده در پایان تاکید کرد: روش آبیاری اکثر این فضاهای سبز بصورت سیستم تحت فشار با استفاده از تکنولوژی روز و از طریق آب‌های نامتعارف (فاضلاب و پسماند معدنی تصفیه شده) انجام می گیرد.

منبع https://madan24.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.