نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

برگزاری اولین مجمع عمومی عادی گهرزمین/تقسیم سود ۸۰ تومانی

0 547

اولین مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سنگ آهن گهرزمین پس از ورود به بازارسرمایه با حضور ٩٧ درصد ازسهامداران تشکیل جلسه داد.
مهندس علی اکبر پوریانی مدیر عامل گهرزمین درباره وضعیت عملکرد این شرکت در مجمع به سهامداران این طور گزارش داد و گفت: گهر زمین بزرگترین توده معدنی در محدوده گل گهر با ذخیره ۶۴٠ میلیون تن است و بر اساس مجوزی که اخذ شده سالانه ١۵ میلیون تن عملیات معدن کاری می توانیم داشته باشیم.
وی ادامه داد: تاکنون ۴٠۴ میلیون تن عملیات معدن کاری داشتیم و در حدود ۵۵ میلیون تن آهن برداشت شد که نسبت باطله به سنگ آهن در حدود ١به ٨ است.
مهندس پوریانی گفت: در سال ٩٧ در حدود ١٧.۵ میلیون تن سنگ آهن استخراج و ٧۵ میلیون تن عملیات معدن کاری داشتیم که بزرگترین حجم عملیات معدن کاری در کشور بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به اقداماتی که صورت گرفته در حوزه آتش باری ٢٧ درصد و در بخش حفاری ١٢ درصد کاهش هزینه را در بر داشته است.
مدیر عامل گهر زمین عنوان کرد: علی رغم مشکلات موجود و با توجه به اینکه با اعتصابات ١٠ روزه کامیونداران و قطع ٢٠ روزه برق با توقف ١ ماه روبرو بودیم، ۴.٣ میلیون تن کنسانتره تولید داشتیم.
وی درباره تولید و فروش شرکت هم گفت: از سال ٩۴ تا ٩٧ در حدود ١١ میلیون ٣٢۴ هزار تن تولید کنسانتره داشتیم که ۴.۵ میلیون تن آن مربوط به سال ٩٧ بوده است.
مدیر عامل گهرزمین اظهار داشت: در سال مورد گزارش ٣١ هزار میلیارد ریال فروش داشتیم و با رشد ١٠۵ درصدی نسبت به سال قبل روبرو بوده ایم، همچنین در حوزه صادرات نیز ٢۵ کشتی با ظرفیت ۵۵ هزار تن به مقاصد صادراتی ارسال شده است و سود ۵ هزار میلیارد ریالی سال ٩۶ با رشد قابل توجهی روبرو بود و به رقم ١٢ هزار میلیارد ریال رسیده است.
وی درباره پیشرفت پروژه ها نیز گفت: خط ١ پروژه گندله سازی علی رغم تمام محدودیت های موجود در شهریور سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و تا پایان سال جاری انتظار داریم تا ١ میلیون تن گندله تولید داشته باشیم. همچنین خط ٣ کنسانتره نیز علی رقم اینکه پیشرفت ٣٣ درصدی داشته است اما عمده تجهیزات آن خریداری شده است.
پس از توضیحات مدیر عامل گهر زمین حسابرس اقدام به قرائت بندهای حسابرسی گهرزمین نمود، بند ۴ گزارش با توجه به نگرانی های سهامداران این طور پاسخ داده شد که فروش های سنگ آهن و کلوخه شرکت بر اساس مزایده خواهد بود و محل اختلاف موجود فعلی در دست بررسی است و به محض وصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.
صورت های مالی منتهی به ٣٠ آذر ١٣٩٧ شرکت گهر زمین به تصویب مجمع رسید و پس از بحث و بررسی های صورت گرفته بیش از ٩٠ درصد سود معادل ٨٠ تومان تقسیم شد.

منبع Madan24.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.