نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

تصمیمات محدود کننده دولت برای صادرات سنگ آهن به نفع فولاد نیست

0 398

سعید عسکرزاده دبیر انجمن سنگ آهن ایران در گفتگو با معدن ۲۴گفت:طی برنامه ریزی صورت گرفته مقرر بود جلسه سوم و نهایی انجمن سنگ آهن ایران با جعفر سرقینی معاون معدنی وزارت صمت در مورد روان سازی صادرات سنگ آهن و نحوه تعهدات بازگشت ارز حاصل از صادرات این محصول بر گزار شود که متاسفانه این مهم هنوز محقق نشده است.

وی تصریح کرد:انجمن سنگ آهن به دفعات از معاونت معدنی خواسته است تا لیست متخلفان معدنی که ارز حاصل از صادرات را بر نمی گردانند به ما معرفی کند اما تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

انجمن بطور کامل و شفاف آمادگی دارد همکاری لازم در مورد شناسایی و معرفی صادر کنندگانی که ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصاد بر نمی گردانند را داشته باشد اما وزارت صمت در این خصوص همکاری نمی کند.

انجمن بطور رسمی اعلام می کند که صادر کنندگان متخلف عضو این انجمن نیستد و اگر در گذشته عضو بودند بازهم آماده همکاری با دولت برای معرفی آنها هستیم اما هنوز از لیست متخلفان اطلاعاتی نداریم.

عسکر زاده افزود :محدود کردن صادرات سبب افزایش عرضه در داخل و شکستن شدن قیمت محصولات سنگ آهنی نظیر کنسانتره و گندله در کوتاه مدت می شود اما این مهم کمکی به شرکت های مثل ذوب آهن اصفهان که گندله مصرف ندارند نخواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.