نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

فروش فولاد خراسان از 21 هزار میلیارد گذشت

0 353

 

فروش محصولات فولاد خراسان در شش ماه اول سال جاری از مرز 21 هزار میلیارد ریال گذشت.
معاون بازاریابی و فروش شرکت با اعلام این خبر گفت: فروش مجتمع در شش ماه اول سال جاری با 66 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 2179 میلیارد تومان رسید.
محمدحسن پارسا حجم فروش محصولات این شرکت را در شش ماهه اول سال جاری، 527 هزار تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه با فروش 459 هزار تن 15 درصد افزایش نشان می دهد.
وی علت افزایش فروش محصولات را کم شدن محدودیت های مقرراتی دولت نسبت به مدت مشابه سال قبل عنوان کرد و گفت: افزایش صادرات محصولات شرکت نیز در این رشد نقش مهمی داشته است.
مدیر فروش داخلی شرکت نیز با اشاره به رشد 11 درصدی فروش محصول میانی و رشد 35 درصدی فروش محصول نهایی در شش ماهه اول امسال گفت: صادرات محصولات میانی دراین مدت نیز 45 درصد رشد داشته است.
حسین بختیاری اظهار داشت: علیرغم اینکه فروش محصولات واحد آهن سازی نسبت به شش ماهه اول سال 1397 کمتر کاهش نسبی داشت ولی توانستیم با فروش محصولات میانی و نهایی علاوه بر جبران آن رشد محسوسی نیز داشته باشیم.
وی با بیان این که بیشترین میزان ارسال محصول شرکت در شش ماهه اول سال 1396 با تناژ 581 هزار تن محقق شد، افزود: شش ماهه اول امسال، از این لحاظ با میزان 572 هزار تن در جایگاه دوم ازآغاز بهره برداری تاکنون قرار گرفته ایم.
مجتمع فولاد خراسان که در شمال غرب شهرستان نیشابور واقع شده است، دارای کارخانه های گندله‌سازی به ظرفیت 2.5 میلیون تن، دو واحدآهن سازی با ظرفیت تولید 1.6 میلیون تن آهن اسفنجی، دو واحد فولادسازی با ظرفیت 1.4 میلیون تن شمش فولادی، یک واحد نورد با ظرفیت 640 هزار تن سالانه با تولید انواع مقاطع سبک فولادهای ساختمانی می باشد و طرح توسعه کنسانتره سنگان را با ظرفیت 2.5 میلیون تن را در دستور کار خود قرار داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.