نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

دکتر خداداد غریب پور سیاست های ایمیدرو برای زنجیره فولاد را برشمرد:

توسعه اکتشاف و استخراج توسط شرکت های معدنی /افزایش سرمایه و‌ ارزش افزوده در شرکت های فولادی /منطقه خلیج فارس 18 پروژه و 11 تقاضای سرمایه گذاری دارد

0 484

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: سیاست این سازمان در زنجیره فولاد این است که شرکت های معدنی به دنبال رشد اکتشاف، افزایش ذخایر ماده معدنی و استخراج باشند و‌ شرکت های فولادی، افزایش سرمایه و رشد ارزش افزوده را پیگیری کنند.

خداداد غریب پور که ظهر امروز و پس از بازدید از فولاد هرمزگان در منطقه ویژه خلیج فارس سخن می گفت، افزود: تولید محصول با ارزش افزوده بالا و زمینه سازی توسعه صنایع پایین دستی فولاد از جمله اقدامات اصلی شرکت هایی است که ایمیدرو‌ مدیریت مجامع سالانه آن ها را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه این سیاست در شرکت های معدنی تحت مدیریت ایمیدرو نیز اجرایی می شود، افزود: ظرفیت اکتشاف و استخراج در خدمت زنجیره فولاد قرار می گیرد. غریب پور تصریح کرد: امسال سرمایه فولاد مبارکه به 21 هزار میلیارد و فولاد هرمزگان ( با رشد 80 درصدی) به 2700 میلیارد تومان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: فولاد مبارکه امسال حدود 16 هزار میلیارد تومان سود خواهد داشت.

حذف حرکت های هم عرض

دکتر غریب پور تاکید کرد: ایمیدرو به دنبال هم افزایی و در عین حال حذف حرکت های هم عرض و قراردادن فعالیت های این زنجیره در طول یکدیگر است. وی یادآور شد: امسال تولید فولاد به 28 میلیون تن می رسد و این امر لزوم توجه بیشتر به زنجیره و ایجاد تعادل را بیشتر کرده است.

منطقه خلیج فارس؛ 18 طرح در حال اجرا، 11 تقاضای سرمایه گذاری

رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین با اشاره به فراهم سازی امکانات برای توسعه صنایع مستقر در منطقه ویژه خلیج فارس گفت: در حال حاضر 17 کارخانه در این منطقه مشغول به کار هستند و 18 پروژه نیز در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه تعداد طرح ها، بیش از کارخانه های در حال کار هستند، ادامه داد: در حال حاضر 11 تقاضا برای سرمایه گذاری در منطقه خلیج فارس وجود دارد.

اسکله 20 میلیون تنی می شود

غریب پور خبر داد: قرار است ظرفیت تخلیه و بارگیری اسکله این منطقه از 12 میلیون تن فعلی به 20 میلیون تن افزایش یابد.

وی تنها را آبادانی کشور، کاهش فقر و فاصله طبقاتی را توسعه طرح هایی دانست که منجر به افزایش اشتغال می شود.

غریب پور ادامه داد: سرمایه گذاری ها با مشارکت بخش خصوصی انجام می شود و شرکت ها نیز نیروی انسانی و دانش برای توسعه صنایع معدنی را در اختیار دارند بنابراین مانع خاصی برای کاهش فقر و فاصله طبقاتی پیش رو نداریم.

پیش از غریب پور، حمید رضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه و ‌فرزاد ارزانی مدیر عامل فولاد هرمزگان گزارشی از وضعیت تولید، فروش و صادرات فولاد هرمزگان ارایه دادند.

این شرکت سال گذشته سه گرید جدید شمش معرفی کرد. میزان رشد فروش و صادرات فولاد هرمزگان در هشت ماه امسال به ترتیب 19درصد و 7 درصد رشد یافت. در این مدت میزان کل فروش و‌ صادرات این شرکت از یک میلیون تن عبور کرد.

منبع ایمیدرو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.