نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

نباید جلوی صادرات زنجیره فولاد را بگیریم/دفاع انجمن فولاد از تصمیم «جهانگیری»

0 368

تصمیم اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در مورد حذف عوارض صادرات آهن اسفنجی منطقی بود.
اسد ا… فرشاد عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در گفتگو با معدن ۲۴گفت:در شرایط فشار تحریمی،نیاز کشور به توسعه صادرات و ارز نباید با وضع موانع صادراتی به کند شدن ورود محصولات زنجیره فولاد کشور در بازار های جهانی کمک کر‌د.
وی با بیان اینکه کشور با کمبود آهن اسفنجی روبرو نیست تصریح کرد: مشکل کمبود آهن اسفنجی برای برخی واحد های کوچک القایی است که در اصل باید از آهن قراضه استفاده کنند و واحدهای بزرگ فولادی هم اکنون با مشکل کمبود آهن اسفنجی روبرو نیستند. اما در هر صورت انجمن فولاد به دنبال رفع این مشکل است.
فرشاد افزود:علائم نشان می دهد که تولید کنسانتره سنگ آهن امسال به ۴۷میلیون تن،گندله به ۴۱میلیون تن،آهن اسفنجی به ۲۸میلیون تن وفولاد به ۲۶میلیون تن برسد که طبق پیش بینی ها بعید است که در سال۹۸با کمبود آهن اسفنجی روبرو شویم.

وی گفت:در شرایطی که دولت آمریکا با تحریم نفت و صنعت فولاد ایران، با هدف کاهش در آمد های ارزی اهداف خود را دنبال می کند نباید با مصوبات غیر کارشناسی جلوی صادرات زنجیره فولاد را بگیریم چراکه فتح بازار های جهانی به آسانی نیست.

فرشاد افزود:صادرات فولاد ایران با ۱۰میلیون تن در سال می تواند معادل ۴میلیارد دلار درآمد زایی برای کشور ایجاد کندو این موضوع در شرایط تحریمی بی نظیر است.و آمریکایی ها این موضوع را کاملا می دانند.
وی گفت:سال گذشته حدود ۳میلیون تن مازاد آهن اسفنجی داشتیم و تجار ایرانی این مازاد را به نحوی صادر کردند و همانطور که می دانید ورود به بازار های صادراتی کار آسانی نیست.و باید از این شبکه بزرگ تجاری صیانت کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.