نخستين مرجع تعیین و اعلام قیمت پایه محصولات معدنی و صنایع معدنی وابسته

دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران:

به جوانان و استارتاپها برای عرضه تفکرات فولادی در جشنواره ملی فولاد میدان داده شود

0 244

 

دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران درخصوص برگزاری دومین جشنواره ملی فولاد ایران پیشنهاد کرد: چند فولادساز بزرگ همه هزینه های جشنواره را متقبل شوند و به نسل جوان، استارتاپ ها و همه آنهایی که ایده و دانش فنی دارند میدان داده شود تا به عرضه تفکر خود بپردازند.

«سعید صمدی» امروز در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن24 افزود:‌ این جشنواره (هرچند نام سمپوزیوم بر آن بهتر و دقیق تر بود) می تواند ارتباطی بین تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و سازندگان مختلف بخش فولاد کشور ایجاد کند تا توانایی ها و همچنین کاستی های خود را در معرض دید قرار دهند.

صمدی بیان داشت:‌ اگر تمهیداتی اتخاذ شود که همگان امکان حضور در چنین جشنواره ها یا سمپوزیوم‌هایی را داشته باشند، به اهداف طراحی شده کمک خواهد شد.

دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران ادامه داد:‌ چنین برنامه هایی باید در مکان هایی کم هزینه تر برگزار شود، یا دستکم تخفیفاتی برای اجاره غرفه ها اعمال شود.

** ناتوانی صنعت فولاد در ساخت تجهیزات بنیادین
وی در ادامه به ناتوانی صنعت فولاد در داخلی سازی و خودکفایی قطعات اصلی و بنیادین آن به عنوان ضعف بزرگ این صنعت اشاره کرد و گفت: البته دلیلی برای توفیق یافتن در این زمینه ها وجود ندارد، زیرا در بسیاری از موارد مصرف مان محدود است و تولید چنین تجهیزاتی اقتصادی نیست، به همین دلیل توان رقابت با سازندگان بزرگ را نداریم.
صمدی، ضعف تحقیق و پژوهش (R&D) فولادسازان و ضعف در تکنولوژی این صنعت را یادآور شد و به طرح این پرسش پرداخت که در دوره تحریم چند واحد فولادسازی با تکیه بر توان داخلی ساخته شد؟ در حالی که بیش از نیم قرن است که فولادساز هستیم.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ تجهیز و قطعه بنیادی صنعت فولاد در کشور ساخته نشده، خاطرنشان کرد: در این زمینه ها به روز نیستیم، زیرا این مباحث بسیار پیچیده و تخصصی است اما به دلیل تحریم ها ارتباط آنچنانی با مراکز فنی جهانی نداریم.
ثبت نام در دومین جشنواره ملی فولاد ایران:http://events.steeliran.org
ثبت نام در دومین نمایشگاه ملی فولاد ایران: 4-88551701-021 (داخلی 4)
حضور در کلیه کارگاه های آموزشی دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، منوط به ثبت نام در این جشنواره از طریق سایت http://events.steeliran.org/می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.